Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha 2 barátnőmmel beülök...

Ha 2 barátnőmmel beülök valahova egybe vagy külön kell fizetnünk?

Figyelt kérdés

Pl. kávézóra vagy bisztróra gondolok, hogy amikor kijön a pincér külön kéri mindenkitől a pénzt és akkor odaadjuk neki, amikor kijött vagy előtte összedobjuk és úgy?

Köszönöm a válaszokat:))

14L


2013. aug. 30. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Megkérdezik, hogy egybe vagy külön. Ti meg eldöntitek.
2013. aug. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Amikor kéritek a számlát akkor közlitek a pincérrel hogy külön vagy egybe számoljon.

Ha jó fejek akartok lenni akkor összeadjátok ti és egybe fizettek, főleg akkor jó ez ha sokan vannak a helyen, így megkímélitek a pincért hogy külön matekozzon mindegyikőtökkel.

2013. aug. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták: meg fogják kérdezni, hogy egybe vagy külön számolják.


Vannak olyan helyek is, ahol a pulthoz szokás menni fizetni, de azt úgyis látjátok, hogy a többi vendég hogy csinálja.

2013. aug. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek:)) És ha kijön, csak odaadom neki a pénzt a kezébe vagy kihoz valami kis tartót, amibe tesszük? És úgy is lehet egy sima kávézónál, hogy odamegyünk a pulthoz és mondjuk, hogy fizetni szeretnénk?
2013. aug. 30. 17:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Figyi draga, ha nem ad kis tartot akkor nem fizetsz vagy mi? :D
2013. aug. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szerintem nem azt kérdeztem hogy akkor kell-e fizetnem, nem is értem ezt mire írod.
2013. aug. 31. 10:48
 7/10 anonim ***** válasza:
Arra hogy a "kis penztarto" adasa nem kotelezo, fizetni meg igen.
2013. aug. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

tényleg? Ha nem írod, nem is jut eszembe!

Értelmetlen dolgokat írsz, nem is ezt kérdeztem..többieknek köszönöm:)

2013. aug. 31. 18:21
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, akkor ezt ki írta?

"És ha kijön, csak odaadom neki a pénzt a kezébe vagy kihoz valami kis tartót, amibe tesszük?"


Mintha nem lenne tök mindegy hogy kis tartóba vagy hova teszed a pénzt. Vagy szerinted ez törvénybe van foglalva hogy kis pénztartókat kell használni? :D

2013. aug. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mi van, ez a legnagyobb örömöd, hogy visszajárj egy kérdéshez és oltogathass valakit? Nagyon humoros vagy még jó, hogy nem a kérdésre válaszolsz hanem kreálsz magadnak, de ha ettől érzed jól magad, akkor tényleg kiröhöglek.

Nem írtam egy szóval se hogy azt hinném nem kell fizetni, azt kérdeztem hogy akkor hogy kell. Hát hallod..jó szánalmas egy életed lehet neked:D

2013. szept. 1. 00:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!