Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az tegezés, hogy "ismerjük...

Az tegezés, hogy "ismerjük egymást"? Pl egy gyerek mondatja egy felnőttnek?

Figyelt kérdés
2009. okt. 28. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tegezés, mert ez nem egyes E/2. személyben van, azaz nem TE ismersz hanem T/2, azaz MI ismerjük egymást.

A tegezés E/2-ben van (TE), míg a magázás E/3 (Ő/ÖN).

2009. okt. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Nem tegezés,hanem semleges kérdés.De egy gyereknek nem illik ilyet kérdezni egy felnőttől.
2009. okt. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
57%
Ez nem tegezés, de szerintem nyugodtan meg kérdezheti egy gyerek a felnőttől. Ha nem biztos benne, akkor miért ne kérdezné meg?!
2009. okt. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem illetlen kérdés szerintem. Bár szituációfüggő is tud lenni. De szerintem egy udvarias, elnézést, ismerjük egymást? az nem rossz. Maxiumum azért eshet rosszul, mert nem emlékszel rá, de ez meg egy gyereknek is rosszul esik. Esetleg úgy igy kérdezheted, hogy ne haragudjon, honnan ismerjük egymást?
2009. okt. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha tegez, akkor: "Ismersz engem?" vagy "Ismerlek téged?"


Többes számban nem tegezhetünk, ez egy többes alany, azaz inkább általános vagy tisztelettudó ("királyi") többes.

Ha meg valaki erre megsértődött, másra is meg fog.

Akinek meg nincs oka, annak lesz ürügye.


Szerintem is illetlenség a korlátlan tegezés, de a gyerekek esetében ez "bocsánatos bűn".

Ha a gyerek kérdezi ezt, akkor inkább az lehet valaki számára sértő, hogy nagyképűnek gondolhatja, mivel nem ismeri fel a másikat (De ha tényleg nem emlékszik, akkor mi van?)

2009. nov. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Szia. Nem tegezés.

Azért írok, mert még senki nem említette a "metakommunikációt". :)

Nagyon sok függ a hangsúlytól. Ezt a kérdést fel lehet tenni, szemtelenül és félénken is.

2009. nov. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
De ha ezt mégsem találja megfelelőnek, akkor lehet úgy kérdezni, hogy: Imerem Önt? vagy ha az a felnőtt már idősebb, akkor akár úgyis, hogy Ismerem a bácsit/nénit?
2009. nov. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2009. nov. 4. 21:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!