Mikor fogják fel végre az emberek hogy a "fiatalember" megszólítás a nőkre is vonatkozik, ha a nő is fiatal és a nő is ember?
A hátrányos megkülönböztetést nem arra kell érteni tzolko, hogy van külön női és férfi WC, nem arra hogy csak a férfiak bányásznak mert a nők fizikailag gyengék, nem arra hogy csak a nők szülnek mert a férfiak anatómiailag képtelenek rá, hanem arra kell érteni hogy ha emberi mivoltára, életére, pl. munkahelyre azért nem veszik fel mert férfi, vagy mert nő.
A férfiakat is éri hátrányos megkülönböztetés. Ilyen pl. hogy a férfiak nem hordhatnak szoknyát, csak nadrágot, a nők bármilyen ruhát hordhatnak, bármilyen szín viselhetnek, férfiak nem vehetnek fel pl. rózsaszínű nadrágot mert az nem nekik való. Egy nő letegezhet egy férfit bármikor, akkor is ha a férfi időseb tőle, de a férfi soha nem tegezhet le egy nőt a nő megkérdezése nélkül. A nőket engedik előre a be-és kijáratnál, így mutatják ki tiszteletüket a női nem iránt. Fordítva nem lehetséges, mert a nőnek nem kell tisztelni a férfit. Nincs miért tisztelje.
Az asszony megszólítás egyáltalán nem hátrányos! Az asszony jelentése feljebb való mint a férfi, vagy ember megszólítás. Bár az asszony is ember, mert mi más lenne ha nem ember, mégis az asszony azt jelenti uralkodónő, ház úrnője, vagyis az asszony magas rangú tekintetes személy! Egy férfi rangja közelébe sem ér egy több gyermekes asszonyéval, aki többet tett le az asztalra pár év alatt mint egy férfi egész életében. Tiszteljétek az asszonyt, aki testéből ad enni és testével védelmezi a gyermeket! Nincs magasabb rang egy asszonyi rangtól, és senki mást nem lehet úgy tisztelni mint egy asszonyt! Jézus is ezt mondta, és ez így van rendjén!
Tisztelt troll asszonyság!
Elég súlyos, hogy egy tiszta szemantikai kérdésből vérgőzös feminista tüntetést rendezel.
Pszichológus biztos tud segíteni, ne add fel.
Ráadásul pénzt is kereshetsz vele, nem is keveset.
Nem tetszik a bányászélet? Uralkodj a barátnődön fiatal ember!
Szerbusz!
Bocs,a nejem kiakdt Tőled,nem én zavartam a gép elé!
Te különbözteted meg Magad,nem nemi identitás,hanem normális gondolkodásmód szempontjából.
Egy nőt soha nem nézek le,lehet,hogy már az utcán is elmentünk egymás mellett,de örülök,hogy nem beszélgettünk.
És akkor jelents fel légyszi,mert diszkrimináltam a gondolatmeneted,bztos a vélemények is egyenjogúak.
Az ember (emberiség) fogalmába a férfi is, a nő is egyaránt beletartozik. Az ember szó jelenti a teljes emberi fajt, jelentheti a faj egyedeinek valamilyen típusát, de utalhat közelebbi társadalmi környezetére is, hiszen ha kérdezzük: Mit szólnak hozzá az emberek? Nem csak a férfiakra értjük, hanem az emberekre, vagyis nőkre, férfiakra, gyerekekre.
Az ember eredetében összetett szó. Az előtag, az em- (lásd eme, emse) finnugor eredetű, jelentése ’nő, asszony’; az utótag, a -ber, jelentése ’férfi’, ugyancsak ősi, finnugor örökség. Az ember szó tehát mintegy összefoglalója a két emberi nemnek: nő + férfi, em(nő) + ber(férfi)
Az asszony, a férjezett nőre értendő. A hajadon lány, vagy nő, nem asszony! Az asszony szó hajdan rangot jelentett: eredetileg ’királyasszony, úrnő’ volt a jelentése. Ezt az is bizonyítja, hogy ahogyan az úr szóból uralkodik keletkezett, az asszony szóból is létrejött egy hasonló származékszó, az asszonykodik, amely szintén a hatalom gyakorlását jelentette, de amely már elévült, kiveszett a nyelvhasználatból. Élt még a szó azonban Bornemisza Péter Elektrájában: „… én a tied vagyok, te az enyém vagy, mind az mi enyém, az tied, örülj, vigadj asszonykodjál (= uralkodjál)!"
De térjünk vissza az ember szó általános jelentéséhez. Hogy félreértés nélkül az ember szó vajon férfira vagy nőre vonatkozik-e a beszédben, az elkülönítéshez kialakult a régi nyelvben – táji szinten ma is élő – két kifejezés: asszonyember, férfiember. Az asszonyember szóra 1496-ból van adatunk. A Szótörténeti Tár például 1679-ből idézi ezt a mondatot: „Férjhez mehet az asszonyember, mivel csak mátkaság volt köztök." Nagyon érdekes ugyanennek a szótárnak 1570-ből származó mondata, amelyben a ’nő’ megjelölése kétféleképpen történik: „És látta, hogy a molnár az asszonyállatot bevonta egy szegletbe a zsákok közé, és ott az mit akart cselekedte az asszonyemberrel."
Az asszonyállat, asszonyi állat megnevezést, mely a VI–VII. században eléggé általános volt, korántsem érezték sértőnek. Az állat szavunk ugyanis, mely a áll igének származékszava, kezdetben ezt jelentette: ’állapot’, majd ’létező dolog’, ’lény, élőlény’, s csak később jelentette a mai értelemben vett állatot. Az asszonyállat szónak abban az időben az volt az értelme: asszonyi lény, női lény. Ebben az időben még a nős férfiakat is férjállatnak hívták.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!