Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bemutatkozáskor teljes nevet...

Bemutatkozáskor teljes nevet illik mondani. Én akkor miért érzem magam sznobnak, ha így teszek?

Figyelt kérdés

"Zoli vagyok" "Viki"


-Benedek Ferenc! - jaj ne! ne vágjatok már savanyú képet, vicces vagyok.. látjátok... hupsz.. ezt leejtettem.


Hmm? :D



2013. aug. 5. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

szerintem ez önértékelési probléma

legyél büszke arra hogy te vagy benedek ferenc

nem kell semmit bizonygatni

egyedi vagy és megismételhetetlen

több önbecsülést

2013. aug. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele, hogy inkább látsszak sznobnak, mint műveletlennek.
2013. aug. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Azért, mert a többség tojik az illemszabályokra. Nekem is néha fura, de inkább tűnjek fellengzősnek, mint hogy ne viselkedjek illedelmesen.
2013. aug. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

Én sem fogok ezen túl "Julcsykaaahh wok Tsőőő" ként bemutatkozni mindenkinek, pusztán azért, mert ez a "divat".

Legyél rá büszke, hogy tudod, mi az illem, és képes vagy teljes néven bemutatkozni. Ez mondjuk egy elég minimális elvárás, nagyon szomorú, hogy egyre kevesebben vannak tisztában vele. De akkor se süllyedj le pusztán azért, mert sokan mások is lesüllyednek.

Ha az lenne a neved, hogy Dr. Leiningen-Westerburg Arisztid Ottokár, akkor jogos lenne, de a Benedek Ferenc a létező legnormálisabb név.

2013. aug. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem ez a nevem :D

Ment a zöld!

2013. aug. 5. 16:14
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen mértékű "sznobság" nem gáz. Én mindig kezet fogok az ökölpacsi, meg a gengszter hülyeségek helyett. Szeretek elegáns lenni, és nem úgy viselkedni mint egy jóféle 8. kerületi gigolo.


A sznobság akkor gáz, ha lenézed azt, aki nem a teljes nevét mondja bemutatkozáskor, vagy nem kézfogásra nyújtja a kezét.


Az "egészséges sznobság" szerintem tök jó dolog, nekem illik a stílusomhoz, és az én nagyon laza társaságomban kifinomultabbnak érzem magam az ilyen apróságok miatt, ők pedig már azonosítottak ezzel, ez a védjegyem, és a lányoknak még tetszik is.

Arra koncentrálj, hogy Te milyen vagy, és ne arra, hogy mások nem olyanok. Ennyi az egész, és ha nem agyilag csökkent emberekkel találkozol, nem lesz bajuk az ilyen dolgokkal.

2013. aug. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%
Ez nem sznobság, ez lenne a normális. Egyébként egyetértek veled, utolsó. De nehogy már sznobságnak számítson az, ha valaki nem tahó...
2013. aug. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
91%
Ez mióta sznobság? Ez alapvető illemtudás. Ha más nem így mutatkozik be, akkor nézzen inkább ő magába. Ne te érezd rosszul magad, sőt.
2013. aug. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!