Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért akar mindenki lány...

Miért akar mindenki lány albérlőt?

Figyelt kérdés

Albérleteket nézegetek, és 10-ből 6-7 kizárólag lányoknak adja ki. De miért?

Ha most valaki pontosan fizet, nem iszik, nem dohányzik, és nem bulizik, akkor miért nem mind1, hogy fiú-e az illető, vagy lány?


Miért preferálják jobban a lány albérlőket?


(itt most egyetemista albérlőkről van szó, nem felnőttekről)



2013. júl. 1. 10:37
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

De amúgy:

Csak érdekelne. Ha valaki pontosan fizet, nem bulizik, tiszta és rendesen takarít, nem dohányzik, nem iszik, és csendes, akkor miért baj, ha az illető fiú?Pláne ha nem jön fel senki.

(mert én el nem hiszem, hogy a felnőtt 40-50-es nők tartanak attól, hogy az egyetemista fiúk zaklatják őket...)

2013. júl. 14. 15:04
 12/18 anonim ***** válasza:
47%
Mert előre nem tudhatod, hogy nem dohányzik, takarít és rendesen fizet, csak annyit tudsz, hogy Kis Juliska vagy Nagy Gézuka áll előtted.
2013. júl. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Én az albérletkeresésnél ki szoktam jelenteni ezeket.
2013. júl. 14. 15:19
 14/18 anonim ***** válasza:
90%
Es ha kijelented ezeket, akkor mi van? Miert hinnenek egy vadidegennek? Nyilvan senki sem ugy keres alberletet, hogy koszos vagyok, nem takaritok, reszegen szetverem es osszehanyom a lakast, noket viszek fel esatobbi...
2013. júl. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Pontosan ahogy az előző mondja, a barátnőmékhez sem úgy mentek oda a srácok, hogy hajnal 1-kor részegen szétverjük a zárat, utána közöljük, hogy a huszonvalahányezres költség a tulajé, azonnal fizessen, mert még kicseréltetjük a másikat is...
2013. júl. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Nyilván nem kell egy vadidegennek hinni, én csak azt nem értem, hogy ha valaki tényleg normális (jó, ez se láccik egyből), vagy az ember maga lehet a Jézus Krisztus, akkor is lány albérlő kell.

Én nem 1 olyan hirdetést láttam, ahol 1 minigarzonban egy kb 40 éves hapsi egyetemista lányokat keres maga mellé. Nekem ne mondja senki, hogy normális ember ezt elvállalja, mert gondolhatják hogy miért pont lányokat akar.

2013. júl. 14. 18:05
 17/18 anonim ***** válasza:
82%

14-es


Ilyeneket alap dolog közölni, és nyilván senki sem olyan ostoba, hogy ilyeneket hazudozzon. Mert minek? Ha úgysem ilyen, akkor úgyis kidobják.

Ismerősöméknek van kiadó albérlete, és sokakat ismernek, akiknek szintén albérletük van, meg albérlőjük. Rengeteg albérlő fordult már meg nála is, és ő maga mondta (45 éves nő, meg a férje), hogy mennyire visszaélnek ezzel a megkülönböztetéssel, főleg az egyetemista lányok. Neki konkrétan olyan volt, hogy 2 lá ny albérlő költözött be, de mondta, hogy olyan igénytelen, nőnek nem nevezhető egyedeket még nem látott. Véres tamponok szanaszét, zene üvölt, pasijaik feljárkálnak, már több bútorban kár keletkezett.

Aztán amikor rendezésre került a sor, akkor meg bőgtek mint egy kis óvodás, hogy "dehát mi nem tudjuk kifizetni, törékenyek vagyunk" blablabla.

Szóval a problémákat a lányokkal sem egyszerűbb lerendezni, nem is tudom, hogy honnan jött ez. Attól, hogy gyengébbek (vagy annak hazudják magukat) még a probléma az probléma marad.


Most 2 fiú az albérlőjük, és ők viszonylag normálisak. Szóval mind a 2 véglet létezik. Amikor én jártam egyetemre, akkor én is ki voltam akadva, hogy mi ez a nagy "nekem csak lány albérlő kell" mizéria, amikor nekem rengeteg olyan barátnőm volt, akit még a lakásomba vendégként sem engednék be.

A társadalmi megítéléseket nyilván nehéz megváltoztatni, de azzal én sem értek egyet (ez velem is előfordult), hogy az ember ha fölköti magát az első fára, akkor is lány kell csak.


Ami bosszantó, hogy nem egy olyan főbérlőt láttam már, aki a fiúnak mindent megtiltott (nincs ivászat [jó mondjuk az a srác amúgy sem ivott és nem bulizott, ismertem], nem jöhet föl senki 5 percre se, semmilyen zene hallgatás stb, tehát effektíve börtönt csinált a főbérlő a lakásából), a lánynak meg egy csomó mindent elnéztek. (az ha a lány részegen esett haza, nembaj mindenkivel megeshet. ha a fiú tette ugyanezt, akkor kipenderítették)


Szóval igen. Sok a sztereotípia, de rendkívül sok az agyatlan főbérlő is. Ez nem általánosítás, ez tény, és tapasztalat.

2013. júl. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
kerdezo akarhogy haborogsz, mi leirtuk a tenyeket.. meg megkerdezheted szazszor, hogy miert, de nincs ra valasz..csak!
2013. júl. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!