Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » MÁV kalauzok hogy van ez?

MÁV kalauzok hogy van ez?

Figyelt kérdés

Ma a vonaton a kalauz elkérte a bérletemet, diákigazolványt aztán alaposan megnézte forgatta szám matrica stimm majd megjegyezte azt gondoltam levelezős a diákigazolvány mert azzal nem lehet bérletet venni, nagyon látszott a bírságra hajtott biztosan fejpénzt kapnak minden bírságból.

Európai árakon 80 évekbeli Balkáni technika, gyorsvonatra pótjegyet szednek felháborító......

A piros motorvonatok a legkényelmetlenebb amin valaha utaztam.


2013. jún. 25. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha szemétség, ha nem, de a szabályok szerint jogos amit csinál...
2013. jún. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valóban kapnak pénzt a beszedett bírságból, de az nem sokat jelent forintban. Viszont ha nem veszi észre, hogy nem jó a diákigazolvány, és egy ellenőr ( akár civilben is) rájön, keményen megbüntetik.

A szabályokat nekik és az utasoknak is be kell tartani.

2013. jún. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem min vagy meglepődve. Jegyvizsgáló a beosztása, köznyelvben ellenőr, azért van a vonaton, hogy ellenőrizze a jegyet, és a kedvezményre való jogosultságot. Ő ezt tette meg, semmi mást.


Az árakért és a gyorspótjegyért a minisztériumnál reklamálhatsz a máv sem ért egyet vele...

2013. jún. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 intrepid ***** válasza:
A megjegyzése akkor is teljesen felesleges volt, azt tartsa meg magának, (azt gondoltam levelezős a diákigazolvány) legalább normálisan kommunikálni megtaníthatnák őket mielőtt az utasokra szabadítják. A kallerokkal eddig szimpatizáltam, de a kiscsajmolesztáló után sokat romlott a szememben a megitélésük. Most egy darabig nagyon kell nekik kaparniuk a kettesért is.
2013. jún. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3.hozzászóló igen igaz ez a munkája de azért végzi ilyen aprólékosan azért kukacoskodnak mert a bírságolásra hajtanak.

Utaztam egyszer Sopronból-Bécsbe hát mintha egy másik világba csöppentem volna nyugodt környezet a vonaton, laza segítséget adó kalauz normális utasok stb stb stb.....

2013. jún. 25. 17:27
 6/8 anonim ***** válasza:
38%

Nem. Azért végzi ilyen aprólékosan, mert sok a próbavásárló, és ha épp te is az vagy és nem ellenőrzött a szabály szerint te meg mondjuk egész véletlen egy levelezős diákkal vettél bérletet, akkor bűntetést és megrovást is kap. Az amúgy is milliós fizetéséből nem keveset levonnak.


Igen határon túl minden más. Én is voltam kint. Határon túl nem volt kalauz, mégis mindenki előre ment az automatához, és megvette a jegyet. Még egy megállóra is. Mert nekik ez a természetes. Nálunk meg az, hogy hogyan ba.sszuk át a kallert, hogy ingyen utazhassunk.

Amilyen a ház olyan a törülköző. Amilyen az utazóközönség ahhoz alkalmazkodik a vasúttársaság is. Ez van sajnos.

2013. jún. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

"A kallerokkal eddig szimpatizáltam, de a kiscsajmolesztáló után sokat romlott a szememben a megitélésük."


Még az sem biztos, hogy igazi kalauz volt... Ha megnézed a cikket, ott is ízt írják, hogy "ismeretlen kalauz". Ugye nem gondoljuk, hogy a XXI. század közepén nem lehetne 10 mp alatt kideríteni, hogy hivatalosan kinek kellett ottlennie a vonaton.


És mielőtt sci-finek találjátok a felvetésem, most is nyomozunk egy kalauz után aki megbüntette az utasunkat de a vonaton lévő igazi kalauzra nem illik a leírás. Ezt az utas is elismerte. A MÁV részéről nem volt aznap senki más ott. Elképzelhető, hogy egy álkalauz volt a tettes aki direkt arra hajtott, hogy csip-csup ügyekkel lehúzza az utasokat, igazi kalauznak kiadva magát.

2013. jún. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Képtelen a legtöbb normális stílusban kommunikálni, vagy a kutyámat simogatják szó nélkül, kérdezés nélkül, vagy engem is hasonló marhaságokkal traktálnak, hogy ő ezt meg azt hitte. Mintha valakit is érdekelne, hogy ő mit hitt. Nézze meg tüzetesen, engem nem érdekel, de a hülyeségeivel hagyjon. A piros vonatok pedig tényleg borzasztóak, gyorssal már nem érdemes menni az ára miatt, marad a busz.
2013. jún. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!