Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért rakják az ázsiaiak a...

Miért rakják az ázsiaiak a sz@ros wc papírt a kukába?

Figyelt kérdés
Hotelban dolgozom, nem egyszeri eset.

2013. jún. 23. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Görögországban is ezt csinálják. Állítólag ott túl vékonyak a csövek, és hamar eldugulnának. De nem vagyok benne biztos, hogy ezért.

Mi is voltunk a családdal vagy hat éve nyaralni. Elég undorítónak találtam, hogy a használt eü-papírt a WC melletti kukába kellett tenni.

2013. jún. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Görögországban én is tapasztaltam, direkt mondták, hogy ne dobjuk, mert eldugul a cső. Biztosan Ázsiában is van így valahol, és megszokták.
2013. jún. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A csövek átmérője miatt. Nem mindenhol építenek akkora szennyvízcsöveket, mint nálunk.

Sok országban a csapvizet nem tisztítják, így nem lehet meginni. Nálunk mindkét téren kényelem és dőzsölés van - ami persze jó dolog, de ők rengeteget spórolnak rajta.

2013. jún. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
29%

A #3 válaszban a lényeg. Egyre több nyugat-európai országban ugyanez a helyzet, egyrészt a csőátmérők csökkenése, másrészt a szennyvíztisztítók technológiája, harmadrészt a papír újrahasznosítási szempont hozta ezt a helyzetet. Nyugaton sok helyütt már minden mást is szelektíven gyűjtenek az önkiszolgálóktól a szállodán át a magánlakásokig.

A pazarlás elsősorban magyar sajátosság, alapja a lustaság és kivagyiság.

2013. jún. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!