Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vonaton illik felrakni a...

Vonaton illik felrakni a zokni nélküli lábadat az ülésre?

Figyelt kérdés

Hétvégén utaztam, egyetemista kinézetű srác meg a barátnője ült még a fülkében, egyszer csak vászoncipő le a lábukról, mezítlábuk fel az ülésre és úgy tanulgatnak tovább. Zokni egyiken sem.


Csak kérdezem, szabad, illik-e vagy azért nem?

Egyiknek sem volt büdös a lába, azt rögtön hozzáteszem :)



2013. jún. 4. 08:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem illik, de vonaton utazva én is elég gyakran látom ezt. Nyáron teljesen általános. Úgy látszik, sokakat nem zavar, hogy milyen tisztaságű ülésekre rakosgatják a mezítelen lábukat. Arról már nem is beszélve, hogy másokra sincsenek tekintettel.
2013. jún. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem rosszul van megfogalmazva a kérdés :) Mondjuk az helyes lenne: illik vonaton megkérdezni, hogy kinyíthatom az ablakot vagy illik megkérdezni, hogy leülhetek a szabad helyre? Én szerintem itt inkább az a kérdés, hogy nem illetlenség felrakni a labát az ülésre zokni nékül? Mert az egyértelmű, hogy nem illik én nem tudok olyan illemszabályról ami azt hangsúlyozná, hogy rakd fel a lábad az ülésre.

Tehát én inkább arra válaszolok, hogy illetlenség-e. Szerintem igen, főleg cipőben és zokni nélkül. Főleg ha mások is ülnek ott. Én legalábbis nem csinálnám. Ha valaki leveszi a cipőjét, zokniját az teljesen ok. csak ne rakja oda ahol mások ülnek.

2013. jún. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem zoknisan is nagyon illetlen mások jelenlétében.
2013. jún. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
44%
Én a héten veszek vászoncipőt és azt is mezítláb fogom hordani mint az összes többi cipőmet, és én is fel fogom rakni a lábam az ülésre a buszon !!!
2013. jún. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
92%

"és azt is mezítláb fogom hordani mint az összes többi cipőmet, és én is fel fogom rakni a lábam az ülésre a buszon !!!"


Én meg eltöröm a lábadat, ha észreveszem! :)

2013. jún. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Lássuk:

1, egy ilyen női láb nyugodtan pihenhetne mellettem az ülésen:

[link]


de,

2, egy ilyennek már nem örülnék:

[link]

2015. ápr. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
84%

nem illik


de ettől még feltehetd, max nem tartod be az etikettet

2015. ápr. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
57%

14-es illetlen


15-ös meg bűncselekményt követ el, amiért letöltendő börtönbüntetést is lehet kapni, és mivel ma már álmodozni sem lehet bűncselekmények elkövetéséről, csínyján azzal, hogy mit írsz le, 15!

2015. ápr. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!