Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Járkálhatunk a barátnőimmel...

Járkálhatunk a barátnőimmel mezítláb a városban?

Figyelt kérdés
Egy kis városban lakunk és 15-16 éves lányok vagyunk, szerintetek elfogadható, ha jó idő mezítláb megyünk el sétálni a városba?

2013. máj. 30. 10:36
1 2 3 4
 21/32 EagleHUN ***** válasza:
88%

Valóban egészséges lehet mezítláb járni, de azoknak van igaza akik azt mondják itt hogy aszfalton betonon annyira nem.

Sokan gondoltak az üvegszilánkokra meg egyéb szemétre, de senki nem említette hogy a beépített aknafedők és egyéb vas tárgyak nyáron úgy felmelegszenek hogyha rálépsz összeégeti a talpad.

Szóval messze a civilizációtól lehet, meg otthon az udvaron, de pl város melletti fűben is meglapulhatnak éles tárgyak és ott meg pont nem veszed úgy észre mint az aszfalton.

Az ürüléket vizeletet sehol nem tudjátok 100% ig elkerülni, mert míg a városban a kutya és az ember csinál oda, addig a mezőn a tehén az őz meg egyéb állatok.

2013. máj. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
81%

Persze! Járjatok! Én csak azt sajnálom, hogy biztosan nem egy helyen lakunk, mert én nem egy kisvárosban élek.


Imádom a mezítlábazást. Magamon is máson is, szép fiatal lányokon meg "hogy a fenébe ne"? ;)


Nekem felszabadító érzés. Nem is annyira a különcség, abból tán már kinőttem, hanem, hogy azt teszem amit valóban akarok. Nem ártok vele senkinek, csak nem hallgatok a külvilág félelmeire, a társadalmi "normákra", azokra a belső hangokra, amiket mások ültettek Belém. Hanem azokra hallgatok, amik mindig is Bennem voltak, már kisgyerekként. Ezért felnőtt énem tudja, hogy mik a veszélyek, vigyáz is erre, gyerek énem pedig megkapja, amire vágyik. Nincs ennél jobb, ki hogyan éri el ezt, az különböző. (Az extrém sportok pl. veszélyesebbek.) :P

2013. máj. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
81%

Pont azt akartam írni amit a 22. válaszoló.

Járkáljatok nyugodtan! Majd megtudjátok, mi az az igazi szabadság!

Nem attól szabad az ember, hogy nincs bezárva, hanem attól, hogy azt teszi, amit szeretne, amihez kedve van. Persze határokon belül. Addig, amíg másnak nem árt vele.

Menjetek cipő nélkül, és egy percre se jusson eszetekbe, hogy más ugyan mit szól hozzá, csak élvezzétek!

Persze valóban ne a nyári kánikulában, mert akkor irtózatosan forró a beton.

2013. jún. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
2013. jún. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kedves utolsó: ezek milyen képek?

Sajnos egyenlőre az időjárás megakadályozza a dolgot :(

De amúgy ti már mászkáltatok így városban? Üzletekbe beengednek így? Milyen érzés? Ha valaki lány is ment már így hozzá mit szóltak a fiúk? Illetve szerintetek milyen messzire mehetünk így először?

2013. jún. 2. 10:35
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Én küldtem a képet, és a 22-es választ.

Ezek csak képek egy képmegosztóról (Flickr), hogy lásd, semmi különös, vagy elítélendő nincs abban, amit szeretnél. (Tudnék persze saját családi képeket is küldeni, most egy olyat kerestem, amin hasonló korú lányok vannak, mint Ti. Felmész a Flickr-re, beírod barefoot és dőlnek az ilyen képek. Sokan szeretnek így mászkálni szerte a világban.) :)


Most jöttem haza, mezítláb voltam a városba, vásároltam.

Nem minden üzletben szeretik, ha nem szeretik, szólnak, nem megyek oda többet. Én pénzem, Ő bajuk.


Kezdetben talán vigyetek magatokkal valamit, aminek nem árt, ha koszos talppal belebújtok, nem féltitek! Később, amikor már edzettebb lesz a talpatok és tudjátok, mennyit bírtok, nem kell feleslegesen cipelni. Engem ez még jobban felszabadít, ha nincs is nálam cipő. Nem magyarázom, csak élvezem. ;)

2013. jún. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
26%

"az időjárás megakadályozza a dolgot :( "


Kedves kérdező, az aszfalt és a beton rákkeltő anyagokat tartalmaz, ez a bőrrel intenzív érintkezéssel károsító lehet.Valamint, ha a statisztikákra ránézel, láthatod, az utóbbi időben megnőtt a tbc-s fertőzöttek száma, gyógyszer rezisztencia miatt, majd nagy erőfeszítésekkel csökkent, de vannak, sajnos. A tbc köpettel fertőz.

2013. jún. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:
Járkálhattok, törvény nem tiltja. Az hogy kisvárosba laktok, előny, mert nincs annyi szar és szúrós dolog a járdán. Persze csakis többen (legalább ketten) menjetek egyszerre, így nem néznek annyira furcsán, mint ha csak egyedül mennétek.
2013. jún. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:
Szerintem teljesen ok, én is szoktam mezítláb mászkálni, figyelni kell hova lép az ember, utána pedig lemosható.
2013. aug. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
80%
Csak akkor ha veletek mehetek mezítláb! :)
2016. dec. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!