Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen az, aki nem visszahúzódó?

Milyen az, aki nem visszahúzódó?

Figyelt kérdés
Suli mellett egy nagyon jó barátommal járok dolgozni. én az a csendesebb, visszahúzó típus vagyok. A Barátom azt mondja ne legyek szerény. Pl. Azt mondta ha hibázok, ne kérjek elnézést mindig. Értsd minden kis malőrért. De nekem fontos a barátság.

2013. máj. 20. 13:36
 1/3 nagylzs ***** válasza:

Szia! Az sem jó ha valaki túlságosan félénk, és az sem jó ha túl nagy az önérvényesítési igényed. Bizonyos határokon belül azonban, rád van bízva hogyan viselkedsz. Ne mások mondják meg hogy milyennek kell lenned. Arra törekedj, hogy te magad határozd meg, milyen vagy valójában.


Ami a barátságok megkötését illeti: nem a félénkség az, ami több vagy jobb barátság kialakítását teszi lehetővé. Ha te azt gondolod, hogy a visszahúzódás, a behódolás és önmagad feladása mélyebb barátságok kialakításához vezet, akkor ez egy olyan probléma vagy beidegződés, ami régről, gyermekkorodból ered. Pl. a családodban meglevő szabályok, a szülői viselkedésminták adják az alapját. Összehasonlításképp: van olyan ember is, aki a keménységét használja hasonló módon, és ezzel próbál meg közelebbi kapcsolatokat kialakítani. Valójában a közeli, egészséges kapcsolatok kialakításához érzelmi érettség, jó önértékelés és önbecsülés szükséges. Ezen kívül jó önismeret.


A lényeg: nehogy azt hidd, másoknak kell megmondani, milyennek kellene lenned valójában.

2013. máj. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, nagyon értékes. Igazad van többekközött abban is, hogy ne mások mondják meg milyen legyek. Ez egy jó barátságnak indult és annak is kell maradnia, elismerem a hibáim és elnézést kérek érte valamint eddig nem mondtam nemet egy kérésére sem. Majd ezekután azt mondta nekem, hogy túl visszahúzódó, félős vagyok... szerintem egy barátság, amely erősebb, mint egy felületes barátság, egymás segítésén, elismerésén kölcsönös TISZTELETÉN alaoszik... ezekhez tartom magam és már puhány vagyok?! :(
2013. máj. 20. 19:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs igaza a barátodnak. Nagyon nincs. Az, hogy ha hibázol, elnézést kérsz, az egyik legalapvetőbb szabálya a kulturált, emberi egymás mellett élésnek. Az, hogy ne kérj elnézést, olyan, mintha nem köszönnél. Hogy egy kicsit konkrétabb kifejezéssel éljek: oltári nagy bunkóság.

A visszahúzódó ellentéte az extrovertált, vagyis nyitott. Ez NEM azt jelenti, hogy bunkó, vagy harsány. Extrovertáltnak lenni annyit jelent, hogy könnyebben létesítesz kapcsolatot kevésbé ismert emberekkel is, tehát pl. egy idegen emberrel is jól el tudsz beszélgetni.

A bunkóság és a nyitottság még az ellentétei is egymásnak, hiszen egy bunkó emberrel nem szívesen beszélgetnek mások.

2013. máj. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!