Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Gyerekkori barátnőim apjuknak...

Gyerekkori barátnőim apjuknak hogy illik köszönni?

Figyelt kérdés
Azóta felnőttünk,elköltöztünk rég,ritkán látom őket is meg a szüleiket.Addig oké hogy az anyukáknak "csókolomot" köszönök,de az apukáknak hogy kell?Én 22vagyok,de nekik persze gyerek.Férfinak illik így köszönni vagy nekik inkább "Jónapot"?
2009. szept. 30. 14:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem én jónapot-ot köszönnék, és hogy kicsit közvetlenebbé tegyem hozzátenném a keresztnevét. Pl Jónapot Józsi bácsi, vagy viszontlátásra Karcsi bácsi.
2009. szept. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó napot kívánok. (István bácsi) :)
2009. szept. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
a bácsi elhagyható
2009. szept. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a legjobb barátnőm vér szerinti apját (akit egy évben egyszer látok, mert ennyiszer találkozik a barátnőmmel, 11 éve vagyunk barátok) magázom és általában így köszönök: Jó napot kívánok! Nem szoktam bácsizni, de a szomszédokat igen. Már 20 éves vagyok, de mai napig így köszönök a szomszédoknak (mellettük nőttem fel): Csókolom, Éva néni! Csókolom, János bácsi!

Szóval, szerintem ez viszony kérdése. Ha idegennek érzed a szülőket, nyugodtan köszönj jó napot kívánok-kal, ha közelebbi volt a kapcsolat, akkor lehet csókolom, xy néni/bácsi.

2009. szept. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak ez nekem olyan kellemetlen,mert a csókolom az gyerekes,a jónapot meg olyan hivatalos,és hát se nem gyerek vagyok,de ők nem is akárki idegenek.Azért köszönöm a válaszokat,hát akkor jónapot lesz belőle.
2009. szept. 30. 15:04
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja és ha azt köszönöm hogy Jónapot Laci bá'?Az közönséges?
2009. szept. 30. 15:06
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem!

Köszönhetsz úgy is: üdvözlöm Tomi bá...

Ez ma már elfogadott, udvarias, de tartózkodó köszönés!


-tomibá-

2009. szept. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Csóklommal azért ne kísérletezz, mert még be akarja vasalni rajtad...Ha meg ő teszi, na az végképp a halálom...
2009. szept. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az vígasztaljon, hogy ő is sz@rban van. Az én korosztályom izomból csókolomot köszön az ifjú hölgyeknek. Aztán vagy csókolom a válasz (ami azér kicsit snassz), vagy mormogás. Asse jó, amikor a "kislány" előre köszön csókolomot, mer akkó részemről a mormogás. Nehéz ügy ez! :-DDD
2009. szept. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Uccsó hozzászóló:miért melyik a te korosztályod?:)

Hát csak nem fog csókolomot köszönni,remélem felismer majd hogy ki vagyok,nem egy idegen fiatal lány.De ha az lennék se köszönjön úgy,az olyan fura.Részemről akkor Jónapot lesz,de volt hogy nem tudtam köszönni hirtelen egy ilyen ismerősömnek,mert barátnőm mondta hogy hellot köszönjünk az apjának mert azt viseli el,de nekem ugye nem a pajtásom hiába akarta,és nem tudtam hogy most hello,csókolom,vagy jónapot...:S

2009. okt. 1. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!