Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Túl könnyen ítélkezünk?

Túl könnyen ítélkezünk?

Figyelt kérdés
Nincs összehasonlítási alapom más népekkel, de úgy érzem, hogy itthon túl könnyen megy az ítélkezés. A legapróbb dolgok alapján is elképesztő negatív vélemények születnek egy pillanat alatt. Ti mit gondoltok?
2013. máj. 9. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Sajnos én a saját bőrömön tapasztalom, amikor hazalátogatok Mo.-ra, hogy az emberek könnyen ítélkeznek.

És ami még nagyobb baj: tudás és ismeretek nélkül.

Ez ám a butaság.

2013. máj. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Én azt nem szeretem amikor azt mondják hogy "mindenki normális a maga módján" akkor a sorozatgyilkos is? Alapvető európai norma, amelyik ember/nép nem tudja betartani menjen vissza és élje a saját életét úgy hogy ne zavarjon másokat! Lehet lepontozni :)
2013. máj. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2 nem teljesen világos a mondandód második fele.
2013. máj. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Úgy értem van egy közösség ők x életvitelt folytatnak ami körülöttük mindenkinek jó. Közben jönnek az xy életvitelt folytató emberek akik felborítják ezt az életvitelt, na és ez a x életvitelt folytatóknak nem tetszik.
2013. máj. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Okés, így már világos, és igazad van :)
2013. máj. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled abban, hogy a magyar emberek elképesztően hamar és gyakran szinte teljesen alaptalanul képesek negatívan ítélkezni. Kevés külföldi ismerősöm van, de ők tényleg nem nyomják ilyen durván ezt az ítélkezés dolgot. (Bár lehet, hogy csak nekem van szerencsém az ismerőseimmel.)
2013. máj. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdező! Túl sokat hazudunk, ebből jön csak az ítélet! Ok és okozat.
2013. máj. 16. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!