Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az hogy az idősek...

Miért van az hogy az idősek könnyen szóbaállnak bárkivel de a fiatalok nem?

Figyelt kérdés
Volt hogy dolgoztunk valahol és az idős néni/bácsi érdeklődött hogy mit is csinálunk pontosan, milyen lesz, mikor lesz kész. A fiatalok (kortársaim) abszolút nem ilyenek és ha valakihez csak úgy elkezdenék beszélni a buszon hogy pl merre megy stb akkor tuti hogy hülyének nézne.
2010. okt. 12. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem (!) azért van ez, mert az idős embereknek nincs nagy társaságuk, és valakivel jó beszélgetni. Meg azért anno más volt a helyzet, mindenki ismert mindenkit, és nehéz ahhoz hozzászokniuk, ha valakihez hozzászólsz hülyének néznek..
2010. okt. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Magányosak valószínúleg. Meg egyesek ahogy öregednek egyre nagyobb a beszélőkéjük. Anyám is ilyen..
2010. okt. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nézem őket hülyének,még aranyosnak is tartom de nyáron amikor kijártam a parkba olvasni heti 2-3 alkalommal mindig oda jött egy öreg(általában más valaki mindig)és csevegni kezdett velem.na meg aztán az egyikkel el is kezdtem sakkozni,be álltam egy 5 fős "bandához":D
2010. okt. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg a fiatalok csak azokkal érzik bátornak magukat, akikről tudják, vagy hiszik, hogy valamilyen szinten közös bennük valami. Egy idős ember pontosan ismeri magát, és talán szociálisabban nyitottabb. Nem feltétlenül a magány az, rengeteg öregebb embert ismerek, akik járnak el, és van baráti társaságuk, mégis leállnak az utcán beszélni az árussal akármiről.
2010. okt. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az idősek más korban szocializálódtak. A mai fiatalok sokkal egoistábbak, és bizalmatlanabbak, mint az előző generációk. Ha valaki megszólítja őket, mindjárt arra gondolnak, hogy akar tőlük valamit (ami egyébként sokszor sajnos igaz is).


A harmincegynéhány évemmel sem mai fiatal, sem idős nem vagyok, ennélfogva mind "felfelé", mind "lefelé" érzem a kontrasztot. Nekem semmi bajom azzal, ha megszólítanak, meghallgatom mások problémáit, és ha időm van (sajnos ebből van a legkevesebb), akkor szívesen beszélgetek bárkivel. Persze az (erős, fiatal, munkaképes) koldusokkal, idióta alkoholistákkal más a helyzet, őket már ránézésre kiszűröm, és határozott mozdulattal, szó nélkül elküldöm, ha kuncsorogni próbálnak.

2010. okt. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jah, kérem. Mi itt ülünk a gép előtt, lassan elfelejtünk beszélgetni. Vagy arra figyelünk, hogy mit fogunk mondani, ha a másik befejezi, vagy váltogatjuk a témát, mert nem tudunk felépíteni egy beszélgetést. Így nemcsoda, hogy rettegünk idegenekkel beszélgetni. Én is.
2010. okt. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Engem nemérdekel ha hülyének is néznek,én beszélek mindenkihez.De egyébként nem azt vettem észre hogy hülyének néznének.Öregek lazán veszik a dolgokat,meg sem fordul a fejükben valyon mit fog gondolni rólam xy?És ez a helyes hozzáállás,fiatalok is leginkább ismerkedés miatt mennek szórakozni,csak szégyenlősek,gátlásosak.

22F

2010. okt. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A szomszédom egy 94 éves bácsi, ha összefutunk mindig megállít és elkezd beszélni meg érdeklődik mi a van velem. Szerintem ez gesztusnak jó. De ha egy fiatalhoz odamenne egy idős és elkezdene beszélni hozzá, szerintem sokan azért alig várnák hogy meglépjen..Én is bárkivel beszélek, ha meg leszólítanak beszélgetni akkor főleg, bennem van ez a bizonyos "jó benyomást akarok kelteni" dolog. Nem tudom miért. Mikor vittem haza pár hónapja egy háziállatot, akkor is a buszmegállóban leült mellém egy idős néni és "jaaj de aranyos"...stb és beszélgetni kezdtünk.
2010. okt. 13. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nemtudom, de én nem szívesen beszélgetek vadidegenekkel, és ja, hülyének néznélek ha csak úgy hozzámszólnál a buszon.

az öregekkel meg kínos néha beszélgetni, múltkor a trolimegállóban elkezdett velem beszélgetni egy öreg néni és a végén ott kötött ki hogy hogyan ütötte el a kutyáját az orra előtt a kocsi, és a kezei közt halt meg.. most erre mit mondhattam volna? szóval én nem szeretem ha idegenek leszólítanak, fiatal vagy öreg mindegy...

2010. okt. 13. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolso, ez az oreg neni csak kiakarta tarni a fajo szivet neked. Annyi eleg lett volna, hogy "nagyon sajnalom", es csinalatal volna neki egy nagyszeru napot. Sokszor az oregekkel nem is kell beszelgetni, hanem engedni hogy ok beszeljenek. Ez az utolso generacio semmi mas mint kozossegi sznobbok. Minden "gaz", semmi "nem jon be", nem is csoda hogy annyi psycho van beloluk. Droggos, alkoholista idiotak.
2010. okt. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!