Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak engem idegesítenek a...

Csak engem idegesítenek a melegekkel kapcsolatos témáknál a bibliával jövők?

Figyelt kérdés

Meleg fiatal vagyok, de annyira unom már ezt a kétszínűséget, amit sok homofób heteró művel...


Soha életükben ki nem nyitották a Bibliát, de ha a melegekről van szó, akkor egyből mindegyikük milyen nagy bibliatudós lesz, és milyen hű és becsületes keresztények lesznek, amikor szerintem 90%-uk a templom közelébe se járt már évek óta.

Csak engem "zaklat", idegesít ez a mérhetetlen kétszínűség?


Miért jó ez az embereknek? Ha nem a melegekről szólna egy adott téma, eszükbe sem jutna a Biblia....


(elnézést a kirohanásért, de tényleg elszomorító, hogy ha a melegekről van szó, akkor játsszák a hűdenagy keresztény erkölcsű embert, pedig 100%, hogy egyik gyűlölködő sem az erkölcs mintapéldája)



2013. máj. 6. 19:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
62%
ne keverd össze Isten véleményét az emberek véleményével.
2013. jún. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
De ezt mondom. Akkor mindenki szentfazékként viselkedik, ha meg másról van téma, akkor mindenki tojik a vallásra....mi ez ha nem kétszínűség?
2013. jún. 2. 18:45
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
pontosan, ez kétszínűség. egyébként meg: [link]
2013. jún. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Kedves 11-es! Nem keverem. Nekem mindegy lenne, ha Isten nem mondaná...
2013. jún. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Jómagam is homoszexuális vagyok, 18 éves fiú. Fontos lenne először is, és nem akarlak kioktatni, hogy tanuljunk meg higgadtak maradni még akkor is, ha le....-oznak minket. Igen velem is előfordult már, nem egyszer. DE.. Nagyon fontos hangsúlyozni, hogy a Biblia nem tárgyalja leszbikusságot min bűnt. Másodszor pedig, tényleg érdekes, hogy a leszbikus nőkkel annyira nincs baj, egy meleg férfi ugyanakkor már nincs rendben. Úgy gondolom, hogy a társadalom jelenlegi férfiközpontúsága a magyarázat arra, amiért a meleg nő rendben, de a meleg férfi, fiú nincs rendben. A hölgyek és lányok figyelmét hívnám föl arra az antifeminista tényre, hogy világszerte jellemző, nemcsak Európában és Amerikában,de alsősorban az arab világban hogy csak a férfiak homoszexualitását ítélik el, a nőit viszont nem. És igen, azért nincs rendben a meleg férfi a Biblia szemszögéből, vagy legalábbis sok keresztény személy szemszögéből, mert egy meleg férfi az nem a patriarchális (férfiközpontú) modellt követi, és ebből a hímdomináns gondolkodásból származik az az egyensúlyhiány, ami többek közt a férfiak jóval nagyobb arányú foglalkoztatottságát, a gyermek szempontjából igen rövid GYES időszakot, minden kellemetlenséget előidéz. NEM a férfiassággal van baj, hanem ha a nőiesség és a férfiasság egyensúlya felborul a világban. Ezért van rendben a leszbikusság, persze a homoszexuális, biszexuális hölgyek, nők emancipációja terén is még van bőven munka, sokkal inkább mint a férfi homoszexualitás.

2014. nov. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!