Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan lehetne elegänsan, de...

Hogyan lehetne elegänsan, de nem sertöen elküldeni a koldusokat? Nem akarom megbäntani öket, de nagyon idegesitenek.

Figyelt kérdés
Mostanäban rengeteg koldus jön oda hozzäm, mindenkinek nem adhatok, hiszen magam is szegeny vagyok. Regebben mindegyiknek, mindig adtam pärszäz forintot, de most mär ugy elszaporodott a keregetes, hogy nincs erre modom. Azt is megfigyeltem, hogy az ismerös koldusok, kiknek mär sokszor adtam, vadäsznak räm, es direkt enhozzäm jönnek oda. Hogyan lehet öket udvariasan leräzni?

2013. febr. 9. 04:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld elkerülni őket, mondjuk szoktak forgalmas helyre beállni közért mellé, ahova sok ember jár, olyankor ha van másik bejárat használd azt, vagy épp fújd ki az orrod miközben mész, akkor nem tudsz neki válaszolni maximum rámosolyogsz kedvesen.

Ha meg minden kötél szakad, megmondod magad is nehéz helyzetben vagy, amúgy sem vagy érte felelős és te már mindent megtettél, korábban mikor lehetőséged volt adtál, de most változott a helyzet és már nem tudsz segíteni.


Inkább neked kellene erősebbnek lenned és saját magadnak megmagyarázni, hogy sajnos nem lehet mindenkin segíteni és attól nem vagy rossz ember, hogy aznap nem adtál neki semmit, sőt korábban segítettél tehát jó ember vagy.

2013. febr. 9. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom nekik az igazat: csak kártyám van...

Amíg nem lesznek a koldusoknál bankkártyaterminálok, addig könnyű a helyzet :)

2013. febr. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elegánsan? Sehogy. Főleg, ha már magadhoz édesgetted őket...


Itt az ideje, hogy megkeményedj kicsit és határozottan, erőt mutatva (persze közben nem megalázva őket) mondd meg nekik, hogy hagyjanak békén.


Nálunk a zokni/kerámiakés árus ci.ányok állnak sorfalat a boltoknál, utcasarkokon. Ők is olyanok, mint a piócák. Aki egy szemernyit is kedves velük, arra rászállnak és addig szívják a vérét, amíg lehet.

2013. febr. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mond, hogy amíg tudtál, adtál, de most, hogy változott a család anyagi helyzete, nem tudsz segíteni.


Egyébként nálunk a romániából átjöttek zaklatják az embereket ágyneművel, terítőkkel, hasonlókkal. És még van képük beállni annak az üzletnek az ajtajába, ahol ezeket a dolgokat árulják.

2013. febr. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ha nagyon elszakad a cérna, bevetem a "nem becel madjar" szöveget, akkor elmennek.
2013. febr. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

a.) Azt mondom, csak bankkártya van nálam.

b.) franciául válaszolok (régebben angolul tettem, de már tudnak annyit, hogy 'I'm hungry', vagy 'Money please'. A 'Qu'est-ce que vous voulez monsieur?'-re viszont a legtöbb továbbmegy (-: )

2013. febr. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi összes välaszt, mentek a zöld kezek. Valojäban en is elküldhetnem öket azzal, hogy megszolalok idegen nyelven, de valahogy tävol äll tölem a füllentes, hazudozäs. Ahhoz mär direkt hatalmas veszhelyzetnek kell lennie, hogy en valakit ätvägjak. Szoval ez nem megy nekem. A bankkärtyäs viszont jo ötlet, ezt fogom is alkalmazni.
2013. febr. 9. 17:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha valami kevésbé ismeretlen nyelven mondod, hogy nincs pénzed, vagy hogy sietsz stb. az egyáltalán nem hazugság. Viszont ha azt mondod, csak bankkártya van nálad, miközben készpénz is, az inkább hazugság.
2013. febr. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A röhej az, hogy legtöbbször tenyleg nincs nälam apro, csak bankkärtya. A penzt a ferjem kezeli, mert ö keres többet, näla van a kassza. Az aprot külön gyüjtjük, sokszor abbol veszünk tejet-kenyeret honap vegen.
2013. febr. 9. 20:06
 10/10 mustafa33 ***** válasza:
Egyszer mondtam egy koldusnak, hogy nincsen nekem sem, mert elfogyot a segély (akkor dobtak ki mert nem volt fizetésre pénzük), erre a zsebembe nyúlt és elszaladt. Ha nem szalad lecsapom. Benyúlok, hogy lássam mit emelt ki és a kezembe akadt egy 5 eurós ami nem volt azelőt ott. Elszégyeltem magam és azóta ha nincs, akkor is adok legaláb egynek.
2013. febr. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!