Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan viszonyultok a számla...

Hogyan viszonyultok a számla adáshoz/ nem adáshoz manapság?

Figyelt kérdés

...és régebben?


A kérdést azért írtam ki, mert a magam részéről torkig vagyok az állammal. Sokáig "jó állampolgárként" adtam és elvártam az adás-vételek, szolgáltatások után a számlát. Mára viszont egyfajta gerillaharcosként (pozitív értelemben) tekintek azokra, akik nem adnak számlát.


Ez nem pártpolitikai indíttatás. Nem egy eszméből, nem egy pártból, hanem az egész ránktelepedő és megnyomorító állammal szembeni alapállás nálam.


Másnál is betelt a pohár? Ha igen, tesz is valamit? (nem látványosan gondoltam, csak ilyen apróságokra, mint a kérdésem)


2013. ápr. 7. 07:46
 1/4 anonim ***** válasza:
A szerelőktől soha nem kérek számlát, mert nem akarok (sőt, nem is tudok) többet fizetni.
2013. ápr. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ambivalensen viszonyulok.

Aki számlát nem ad, azokból kétfajta van: az egyik megtehetné, hogy ad, és sokszoros jövedeme van ezáltal. A másik meg tényleg csődbemenne, ha adna.

Az adó viszont tényleg koorvasok összességében, és a fizetése nagyon egyenlőtlen az adócsalás miatt. De ha nem lenne, akkor például a nyugdíjasok éheznének.


Jómagam azon a véleményen vagyok, hogy legyenek nagyon alacsony adók, mondjuk a jelenlegi harmada, amelyből például a nyugdíjasokat ki lehet fizetni, de minden egyéb állami szolgáltatásért fizetni kelljen (egészségügy, alapoktatás is), de ezeket mindenki ki tudná fizetni közvetlenül a magasabb nettó jövedelméből, nincs szükség állami elosztásra.

2013. ápr. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előre bocsájtom, kötekedni fogok.


Had kérdezzem megy, hogy szerinted mi a különbség a piaci árus között, aki nem ad számlát, és az építési vállalkozó között, aki szintén "megússza" az adózást?

A nagyságrend, nyilván. Amíg az első nyer 200 forintot, addig a második 50 milliót. Ezen kívül van különbség? Netán a vállalkozó, mivel nagyobb összeggel játszotta ki az államot, ezért nagyobb hős is?

2013. ápr. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Az én köreimben cserekereskedelem kezd kibontakozni.:D Vidékről hozzák a friss árút az emberek, mi városiak pedig szolgáltatásokkal, vagy ki mivel tud, azzal fizet, természetesen pénzzel is ha nincs más lehetőség.Én pl,elektromos gépeket, motorokat javítok, ők pedig fizetnek tojással, csirkével, nyúllal, gyümölccsel,stb. Egészen jól működő rendszer van kialakulóban, szinte minden beszerezhető, megoldható, olcsón vagy cserével.:D
2013. ápr. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!