Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nincs bennem semmi jó?

Miért nincs bennem semmi jó?

Figyelt kérdés

Rengeteg rossz szokásom van. A legtöbbnek eddig folyton adtam valami mondva csinált okot, amikkel legbelül én sem értettem egyet, és ez mindig nagy feszültséget keltett bennem. Eljutottam odáig, hogy beismerjem magamnak igazából mit miért teszek, és rájöttem, hogy egy nagyon rossz ember vagyok, aki csak púp a környezete hátán.


Képes voltam azért összebarátkozni, a barátnőm barátnőjével, hogy felhívjam magamra a barátnőm figyelmét.


Folyton olyan témájú rajzokat készítek, ami a környezetemben lévő valamelyik embernek jelent valamit, hogy egy kicsi elismerésben biztos legyek.


Az interneten folyton én voltam az ész osztó, de a valóságban sosem merek egyedül dönteni, mert félek a felelősségtől.


Ha valakinek segítek, azt vagy azért teszem, mert az előbb leírtak alapján nem merek nemet mondani az illetőnek akkor sem, ha nem értek vele egyet, vagy azért mert azt remélem, elismernek majd érte.


Sosem bízom igazán senkiben, a férfiaktól különösen tartok, pedig nem volt velük rossz tapasztalatom. Sőt, épp ezért még párkapcsolatom sem.


Az erős jellemű lányoktól távolságot tartok. Félek, hogy bármiben alul maradnék velük szemben.


Megláttam az igazi tükörképem, és nagyon megrémít, nem értem miért váltam ilyenné és fogalmam sincs hogy változtassak. Dobálhatjátok a virtuális paradicsomot, tényleg egy szörnyű ember vagyok, de ha valaki ad tanácsot, azért nagyon hálás lennék.


20/L


2013. márc. 31. 00:30
 1/3 anonim ***** válasza:

menj el 1 pszichológushoz vagy valamilyen sportra.ott több lesz az önbizalmad.próbáld kinyitni a szád ha valaki beszól neked szólj vissza.próbálj közeledni az emberekhez.vagy egy menőbb (nem a legmenőbb)gyerekkel barátkozni.

gondolom egész nap a gép előtt ülsz és ezért nincsenek barátaid(feltételezés).

tudom nehéz lesz megcsinálni amit leírtam ide,de azért próbáld meg.

2013. márc. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elmondok neked valamit, úgymond nincs veled semmi baj, ha azt nézzük, hogy a mai világban mindenki csak a saját maga érdekeit nézi, érdekből barátkozik másokkal, és a kóbor kutyára jobban lehet számítani, mint egyesekre... akkor egyáltalán nem olyan vészes, sőt másokhoz igazodni és másoknak ártani teljesen más dolog.


Nem feltétlenül kell neked sem azt nézni, hogy másnak mi lehet a rossz, mi az érdeke, nagy ívben leszarják hidd el.


"Képes voltam azért összebarátkozni, a barátnőm barátnőjével, hogy felhívjam magamra a barátnőm figyelmét. "


- Velem meg csak azért barátkoztak, hogy kihasználják azt, hogy éltanuló vagyok a fősulin. Jegyzeteket, mindent adtam, hétvégémet áldoztam rá pár emberre, a hála az volt, hogy a hátam mögött kibeszéltek, illetve szabadidős programot nem lehet hétvégén tervezni velük, mert lemondják, ráadásul csak 1-2 órával előtte szólnak. Persze ha segítenem kell, arra van idő, meg szánjak rá nekik. Több éve ismerem őket, szerinted?


"Folyton olyan témájú rajzokat készítek, ami a környezetemben lévő valamelyik embernek jelent valamit, hogy egy kicsi elismerésben biztos legyek. "

- Másodpercenként keressük az okot, hogy a másikat baszogassuk vagy lealacsonyítsuk. Ha elváltak a szülei, akkor olyan témákról beszélgetünk, amik arra utalnak, hogy egy szülő kevésbé tudja normálisan felnevelni a gyerekét. Ha csorók, tartozásuk van, akkor arról beszélgetünk, hogy nekünk milyen jól megy nekünk, etc. Persze csak azzal aki egyszer is kellemetlenül bánt velünk.


"Ha valakinek segítek, azt vagy azért teszem, mert az előbb leírtak alapján nem merek nemet mondani az illetőnek akkor sem, ha nem értek vele egyet, vagy azért mert azt remélem, elismernek majd érte."

-Ha valakin segítek azt csak azért teszem, és csak akkor, ha ő majd a továbbiakban jobban tud majd segíteni nekem tanulás vagy bármi terén. De ha butább nálam, és tudom, hogy nem tudna nekem segíteni semmiben. Akkor sajnos családi program hétvégén.


"Sosem bízom igazán senkiben, a férfiaktól különösen tartok, pedig nem volt velük rossz tapasztalatom. Sőt, épp ezért még párkapcsolatom sem."


Semmi magánjellegűt nem mondok másnak, semmi bizalmasat, mert előbb-utóbb ki fognak beszélni, illetve nem tudod mikor leszel rosszban velük. A hülye az azt is rázza ami nincs, az okos meg arról is hallgat ami van. Ergo én semmit, senkinek nem mondok.


"Az erős jellemű lányoktól távolságot tartok. Félek, hogy bármiben alul maradnék velük szemben."


Én is csak olyan társaságban mozgok, ahol én vagyok a király.


Nálad és nálam is vannak sokkal rosszabb emberek... ez van, ilyenné tesznek mások. Szard le a másikat, ne törődj másokkal.

2013. márc. 31. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az, hogy felismerted a hibádat, elítéled magad ezért és változtatni akarsz, már mutatja, hogy egyáltalán nem vagy rossz ember, sőt jobb mint a többség.
2013. márc. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!