Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ezzel mi a baj? (lent) Nem a...

Ezzel mi a baj? (lent) Nem a holdról jöttem

Figyelt kérdés
Japán animéken nőttem fel. 11 évesen kezdtem el ilyesmiket nézni, és tekintve, hogy nem kisgyerekeknek készültek ezek az alkotások, úgy gondolom nem ciki egy kiskamasznak. A történetet ekkor már megértettem, de a japán kultúráról semmit sem tudtam. Viszont az érdeklődésem felkeltéséhez éppen elég volt. Elkezdtem történelmi regényeket olvasni, szamurájok, gésák egyebek :D. Sok mindent megtudtam japánról és találtam középiskolás koromban egy társaságot, akik szintén kedvelték az animéket és a japán kultúrát. Találkozókat szerveztünk, vagy együtt mentünk a Pesti animeconra. A középiskolás koromból ezek a legszebb élményeim. Kincsként őrzöm a kimonót amit anyám varrt, abban mentem animeconra. Imádom a szója szószt. Akkor szerettem meg, amikor életemben először ettem sushit. Sok japán filmet, mesét vagy animét néztem végig eredeti nyelven, magyar felirattal. Ma is felderülök, ha japán szót hallok, bár nem értem meg, de megismerem. Belátom, pont azért mert sok mindent tudok róluk, hogy nem volnék képes a japán kultúrában élni, sok fontos szokásukat nem bírnám megtanulni. De szeretem Japánt, sok szép emlékem kötődik hozzá. (bár még sosem jártam ott) Ma 20 évesen így gondolkozom és megkaptam pár embertől, hogy én nem vagyok igazi magyar! Nem értem, miért ne lehetnék igazi magyar, ha érdeklődöm egy másik kultúra iránt? Ettől még szeretek magyarnak lenni, nem bírnám ha nem ehetnék bablevest, vagy nem hallgathatnék István a királyt néha napján. Szerintetek is "furcsa" vagyok és "magyartalan"?
2013. márc. 23. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Inkább annak van valami baja aki azt mondja furcsa és nem vagy "igazi magyar" :D Ha ennyin múlna, akkor a fél ország nem lenne "igazi magyar", mert biztos nem kevés ember oda van más népek kultúrájáért stb.

20 évesen is még mindig sok animét nézel? Én egy ideig olvastam mangát amikor több időm volt. És találkozgattam párszor egy olyan lánnyal aki a koreaiakért és japánokért volt oda. Tanulta is a koreai nyelvet. :)


Ezt lehet sosem felejtem el :D Kavaii-aranyos (japánul :D) Kicsit off lett. 20f

2013. márc. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Nincs ezzel baj, nem vagy tőle magyartalan, és furcsa sem...bár ha túl sokat beszélsz róla, akkor lehet, hogy ez másokat irritál...

lehet arra mondják, ha mondjuk vmiről dumáltok, és Te több mindenhez is hozzáfűzöd, hogy ha most Japánban lennénk, akkor ezt nem így csinálnék, vagy jééé, a japánoknál ez másképp van..

ez lehet hogy bosszantó, ha vki mondjuk ez a téma hidegen hagy...:-))

2013. márc. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy érdeklődsz bármilyen más nép kultúrája iránt igenis lehetsz még igazi magyar, legfeljebb műveltebb és széleslátókörűbb leszel azoknál, akik viszont csak saját maguk és saját népük után érdeklődnek.
2013. márc. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

szoktam még animét nézni, de már nem a Naruto féléket. Akárcsak a filmeknél, az animékben is megtalálható minden műfaj. A horrort például még animében sem kedvelem. Az elgondolkodtató vagy aranyos történeteket szeretem. De nézek filmeket is és olvasok regényeket, nem csak japánosokat.


Előfordul, hogy megemlítek valamit, ha úgy gondolom, hogy érdekes lehet, de nem kíséri a téma minden gondolatomat és mondatomat.

2013. márc. 23. 22:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem a holdról jöttél! De sokan nem e földre valók. Légy büszke rá, és lehetőleg menj majd el Japánba. Igazi élményt olyasmiről kaphat az ember, amit jól ismer, mégis új. Anélkül nem megyek másik országba, hogy ne ismerjem meg előtte a történelmüket, kultúrájukat, szokásaikat. Talán nem annyira, mint te, de rendkívül sokat számít. Én még külföldön nem éreztem rosszul magam, és sokszor éreztem úgy, mintha otthon lenné és mégse. Az nagyon jó érzés.

Egyébként igaz magyarnak lenni nem lehet a többi nép ismerete nélkül. Nincs mihez hasonlítsa az ember magát.

2013. márc. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. Azért mert érdekel egy másik kultúra, az nem jelenti azt hogy nem vagy magyar.Remélem sikerül eljutnod Japánba! Sok sikert.
2013. márc. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is Japán őrült vagyok(szintén animékkel kezdtem,bár én 6 éves koromtól,és még csak 16 vagyok),mégis imádom Magyarországot,sőt,a környezetemben sokan inkább a hazaszeretetemet veszik észre először.

Attól,hogy szereted a japán szubkultúrát,még lehetsz IGAZI magyar.

2013. márc. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!