Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 14 éves gyerek pénteken-szomba...

14 éves gyerek pénteken-szombaton meddig maradhat fent nálatok? Húgom 14 éves, és fél 10-kor van elzavarva aludni.

Figyelt kérdés
Én 21 éves vagyok, és hazajöttem egyetemről és fél 11-kor lettem elzavarva. Komolyan én is úgy érzem magam mintha újra általános iskolás lennék. Szerintetek mi lenne az ideális neki és nekem is?

2013. márc. 22. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alapból ez hülyeség. Én például nem tudok aludni éjjelente, sosem tudtam. Egy büntetés lett volna az életem :D


Ezt senki nem szabhatja meg.

Amit én normálisnak tartok, hogy ne zavard a másikat, ha az már alszik, de te még nem.

Viszont az meg egyenesen vicc, hogy 21 évesen aludni küldenek :D

2013. márc. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, szerintem ilyen korban már ne legyen megmondva, hogy mikor menj aludni neked semmiképp, de hétvégén egy 14 évesnek sem mondanám meg. Az ok, hogy a szülő lefekszik,akkor megkéri, hogy legyen csendben, ilyesmi, de hogy konkrétan nem lehet fent, ez fura.
2013. márc. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk srác létemre tudtam hol van a végkimerülés, és szó nélkül lefeküdtem akár 9kor is

Utána jöttek a kamasz évek, új világ, többet engedtek pl nem volt olyan hogy apám bejött X időpontban a szobába hogy miért nincs kikapcsolva a TV

16 éves koromtól abszolút nem szólt senki


Ha külön szobája van, akkor nem igen kell már beleszólni hisz, úgyis tanul belőle ha későn fekszik le, Nálunk ez volt a nevelési módszer

20/F

2013. márc. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem hangoskodik, simán megengedném később. A 21 évesnek meg semmiképp...


Amúgy én az a bagoly típus vagyok, kifejezetten szenvedek a koránkeléstől. Este felélénkülök, nem is bírnék elaludni. A nagyobb lányom ilyen, a kicsi pedig a korán fekvős-korán kelős fajta, aki este magától megy aludni. Bár most ő is fent van még (9 és 11 évesek), mert egy családi vetélkedő megy a tévében és nagyon szurkolnak az egyik csapatnak, mivel ritkán tévéznek ezt már hagyom hogy befejezzék. Úgysincs holnap suli, akkor nem mindegy, hogy 8-kor kelünk vagy 11-kor?

2013. márc. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
11 évesen volt utoljára megszabva, hogy mikor kell lefeküdnöm, de akkor sem harapták le a fejem, ha nem tartottam be. Ja és ez is csak hétköznapra vonatkozott, hétvégére nem. Soha nem tudtam korán elaludni, kiskoromban is rengeteget szenvedtek velem, nem lett volna értelme 18 éves koromig zavarászni aludni. Szerintem egy 14 éves gyerek már nyugodtan fent lehet éjfélig vagy akár tovább is, hisz ismeri a saját igényeit, hogy mennyi alvásra van szüksége. Ha koránfekvő típus, akkor magától is el fog menni aludni, viszont ha nem, akkor hiába fektetik le, akár éjjel 1-ig is forgolódik. Én hétköznap átlagosan 7-kor kelek, és éjjel 1-2 körül fekszek. Hétvégén, vagy nyáriszünetben az sem ritka, hogy 3-4 körül, vagy akár ezután megyek lefeküdni, és másnap délután kelek fel. Számomra ez sokkal ideálisabb, mint a korán fekvés-korán kelés. Én ilyen vagyok. 21 évesen meg egyenesen vicc, hogy elküldenek aludni. Nem tudnám megmondani, hogy mi nektek az ideális, mert ez annyira egyéni. Anyukám korán fekvő típus, ő sokszor 9-10-kor már alszik, és magától kipattan a szeme 6-kor, még hétvégén is, ébresztőre sincs szüksége. Édesapám hasonló, mint én. Későn fekszik, éjjel 1-2 körül, és ébresztő nélkül magától olyan 8-10 között kel fel hétvégente. Én pedig az a típus vagyok, aki 12-14 órát alszik, ha semmi dolga nincs, és ezt hajnaltól délutánig teszem. Nem azért van, mert kimerült vagyok a hétköznapi későn fekvéstől, mert nyári szünetben, mikor soha nem kell korán kelni, akkor is képes vagyok 2 hónapig egyhuzamban 13 órákat aludni naponta. 19/L
2013. márc. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4 vagyok: szóval a 21 évesnek meg semmiképp nem mondanám meg, hogy mikor feküdjön.
2013. márc. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más az "ideális". A te szüleidnél ez van bevezetve , akkor jöhetsz te nekik az ideálissal. A te helyzeted azért kicsit más. Vagy megbeszéled velük,hogy abban a korban vagy, amikor magad döntöd el, mikor mész aludni, vagy elfogadod,hogy be kell illeszkedned hazamenéskor a család szokásaiba.
2013. márc. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

14 évesen nekem fél 9-kor kellett lefeküdni - forgolódtam is utána még másfél órát, mire el bírtam aludni.


Amikor viszont hagytak, akkor még 3 évesen is simán fenn voltam fél 2-ig (éjjel).


A kettő között kellene megtalálni az ideálisat.


21 évesen is alkalmazkodni kell valamennyire a családhoz. Van külön szoba és onnan ki lehet menni wc-re?

Akkor csendben fennmaradhatsz, amíg akarsz.

Ha viszont zavarod őket az alvásban, akkor inkább menj alaudni te is, amikor ők.

2013. márc. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
én is 14 vagyok ,kb. éjfélig maradatok fent.
2013. márc. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

én most leszek 15 és addig vagyok fent amedig akarok.. szerintem egy 14 éves gyerek azért csak érzi mikor álmos.. az elott ugyse alszik el..


Ez hogy megmondták hogy mikor aludj kb 6-8 éves korban divat...

2015. okt. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!