Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Melyik országban a legvidámabb...

Melyik országban a legvidámabbak és leglazábbak az emberek (általánosságban)?

Figyelt kérdés
Tudom, nem szabad általánosítani, de azért valamilyen szinten én hiszem, hogy bizonyos országokban pozitívabbak, már csak azért is, mert mindenhol mások a szokások. De hol lehet velük találkozni, melyik országban?:) Ha esetleg jártatok valahol, és vannak személyes tapasztalataitok, történeteitek, azt is szívesen elolvasnám :)
2013. márc. 21. 14:48
 1/4 gabba83 válasza:
75%
Bármelyik ország ahol nem dúl háború, nincs gazdasági összeomlás határán az ország és nem lehetetlenítik el az megélhetést. Bizonyos Arab államokban ahol alanyi jogon asszem 13 éves kortól tetemes összeget kap valaki csak azért mert állampolgár, nos úgy gondolom ott nem sok minden stresszeli az embert.
2013. márc. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Általában északról dél felé egyre kevésbé zord az időjárás, és egyre inkább vadon is sok élelem megterem. Ezért az emberek egyre kisebb erőfeszítéssel szerzik meg az élelmet, ez kihat a szokásaikra. Ezért jellemzőbb, hogy északon nyugodtabbak, megfontoltabbak és segítőkészebbek az emberek, mert a természet megtanította őket az összefogásra. Délen zajosabbak, életvidámabbak, kevésbé odafigyelők az emberek, mert nincs szükségük különleges teljesítményekre az élelem megszerzéséhez.

Ez az évszázadok során életvitellé alakult. Mostanában, a technika fejlődésével ez kevésbé ennyire markánsan különböző, de már egy déli és északi olasz temperamentumában is megfigyelhető.

2013. márc. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom Norvégiában nagyon lazák az emberek, már több éve minden statisztika azt mutatja, hogy Eu-ban ők a legboldogabbak! Ők gazdagok, nincs sokmindenre gondjuk... ellenben sokszor sötét van. Ahol meg nincs pénz, ott majdnem egész évben süt a nap, például Kubában. Szóval ki van ez találva! :P
2013. márc. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A lazaság és boldogság nem ugyanaz. A norvégok a kőolaj kiaknázása előtt is kiegyensúlyozottak voltak, mint például az izlandiak is. A jóléthez az égövnek annyiban van köze, hogy a gondtalan, felszínes, életvidám emberek kevésbé tudják megszervezni a gazdaságot és társadalmat, ezért az kevésbé hatékony. De azért ebben túlzott általánosításokat nem szabad tenni, sem messzemenő következtetéseket levonni.
2013. márc. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!