Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Elrontottam a keresztszülő-vál...

Elrontottam a keresztszülő-választást, tehetek még valamit?

Figyelt kérdés
A gyerekkori barátnőmmel akkor nem voltunk túl jóban, más lett a keresztszülő. Fiam most 17 hónapos, a barátnőmmel nagyon sok időt tölt(ünk). Sokszor a számra áll, hogy menj keresztanyádhoz, de hát nem az...Igazából megbántam a dolgot.Van valami tisztség amit ráruházhatok? (hallottam valami névadóról)
2009. szept. 12. 23:21
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem a keresztszülőség egy nagy baromság. Nem kellenek ehhez külön tisztségek, az a lényeg, hogy szeresse a fiadat és kész!
2009. szept. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A keresztszülőség nem baromság, ha valakinek fontos. Tényleg az az alap, hogy szeresse a gyerekedet és törődjön vele. Bérmaszülő még lehet később.
2009. szept. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy nevezd ki pótmamának!:)
2009. szept. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lehet ezt megváltoztatni, de egyébként nem gondolod, hogy aki jelenleg a keresztszülője a gyerekednek nagyon megbántódna? Nekem sem az a keresztszülőm, akit annak hívok. Nem baj, ha mindkét illetőt annak nevezi.
2009. szept. 13. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves válaszokat!
2009. szept. 13. 11:44
 6/8 A kérdező kommentje:
A bérmaszülőséget most megnéztem, fiúnak csak férfi lehet a bérmaapja.:-(
2009. szept. 13. 11:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, hol nézted? Mert nálunk ez nem volt kikötés. Volt olyan fiú is és lány is, aki ellenkező nemű bérmaszülőt választott. Római katolikus budapesti plébánia tagja vagyok, nem tudok ilyen szabályról, legfeljebb helyi szokás lehet, de ha központi szabály lenne, akkor nálunk se lehetett volna, de mégis volt.
2009. szept. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen kikötés! Én nő vagyok és férfi volt a bérmakeresztszülőm, de fordítva is volt rá példa. Egyébként a bérmakeresztségnek nincs köze a sima keresztszülőséghez.
2009. szept. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!