Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nincs jogom betegen Facebook-o...

Nincs jogom betegen Facebook-ozni?

Figyelt kérdés

...csak azért jutott ez eszembe, ha nem vagyok suliban, vagy beteg vagyok (mint pl. most), akkor 'tilos' Facebook-on életjelet adnom magamról?


Mert a tanárok nagy része (nem ismerősöm egy tanár sem, csak az ig.helyettes jelölt be, és pár tanár, akiket le is töröltem, csak az ig.helyettes maradt, előle pedig elrejtettem az összes képemet, adatomat, üzenőfalamat) megjegyzést tett / tesz, hogy aki beteg, ne üljön a gép előtt...


19l



2013. febr. 14. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Lehet nem nézik jó szemmel, hogy erre bezzeg van energiád, de szerintem ha pl. zenét teszel ki az nem gáz.

Kirándulós, partyzós képeket gondolom nem tennél ki :)

2013. febr. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
sztem totál semmi köze hozzá. mert ugye, nem az utcáról netezel, hanem otthonról, a meleg szobából, netán az ágyból. attól, hogy valaki beteg, a kezei jó esetben még mozognak, sőt, írni is tud, netán netezni is.
2013. febr. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
63%
Jogilag teljesen tiszta vagy, ha facebookozol betegen otthon. Elvégre a tanáraid ne turkáljanak a magánéletbe, ugyanis közük nincs hozzá.
2013. febr. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

De van hozzá jogod.


Ez egy ún. hatalmi játszma a tanár részéről, akinek az a berögözött elképzelése, hogy első az egészség (ami valójában betegséget jelent, hiszen a betegség ment fel a többi alól), második az iskola/tanulás és csak a harmadik a szabadidő.


Logikus persze, hogy aki beteg, az inkább otthon marad, nehogy a hidegben még rosszabbra forduljon az állapota, vagy megfertőzzön valakit. Így lényegében előáll egy helyzet, amit szabadidőként kezelhetsz. Ez szúrhat szemet a tanárnak, mert nála a netezés a szabadidő kategóriába esik, és ha egy diákja előtérbe helyezi a szabadidőt a sulinál, vagy az egészségnél, akkor tudat alatt megszólal benne a vészharang, hogy ez nem egy elfogadható dolog. Így aztán anélkül, hogy átgondolná a helyzetet, megjegyzést tesz.


A diákok meg átveszik a mintát, kialakul az értékrendjükben, hogy a legfontosabb a munka (rosszabb esetben a betegség, amivel azt meg lehet úszni, a betegségek zöme pszichés okból alakul ki), és a szabadidő az utolsó. Eredmény: felnőtt korukban az a rögeszme fogja őket kísérni, hogy akinek van szabadideje az bűnös, az rossz. Hány embertől hallható, amint savanyú büszkeséggel kijelenti, hogy: "nekem soha sincs időm, én mindig elfoglalt vagyok", esetleg gúnyosan megjegyzi: "bezzeg neked milyen jó, hogy jut idő magadra is".


Persze nem azt akarom mondani, hogy mindegyik ilyen és nincsenek jó tanárok, mert vannak; sőt az ilyen tanárok is lehetnek jók: nagy tudásúak jó előadókészséggel.


Ez egy tudat alatt zajló folyamat, ha érdekel a téma, utánanézhetsz Eric Berne nevű pszichiáternek.


Mihamarabbi gyógyulást kívánok!

2013. febr. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
29%
Csak ne felejtsd el rendszeresen lemosni a klaviatúrát, nehogy visszafertőzd magad.
2013. febr. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!