Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményetek a "További...

Mi a véleményetek a "További szép napot" című borzalmasan elterjedt ömlengésről?

Figyelt kérdés

Én bizony kimondottan utálom, ha bárki ezt mondja nekem. Legszívesebben a nyakát tekerném ki annak, aki ezt kitalálta. Először is ott van a jól bevált, évszázadok óta használt "Jó napot kívánok", vagy búcsúzáskor a "Viszontlátásra". Másodszor gondoljatok bele: egy szép nap nem biztos, hogy jó is, és fordítva: egy csúnya napon is érheti jó élmény az embert. Itt van pl. a mai vasárnap. Nekem dolgoznom kell, mivel fenn kell tartanom a családom. Tehát felkeltem korán reggel, otthagytam a kényelmes ágyamat, a gyermekeimet, családomat és csak holnap délután találkozom velük. Beküzdöttem magam a hóesésben a munkahelyemre (kórház). Itt reggel óta foglalkozom a 6 napja szorulásos "beteggel", a "3 napja elestem, most fáj" beteggel, a ki tudja hányadik ordítva síró-sok napja köhögő csecsemővel és még sorolhatnám, mert mindenki úgy gondolja, hogy erre jó a vasárnap és hogy ez neki jár... És ilyen előzményekkel a sok napja köhögős csecsemő anyukája búcsúzóul bájosan mosolyogva mondja, hogy: További szép napot! Hát picit felment a pumpa, persze nem szóltam egy szót sem. Ezek az emberek végig sem gondolják, hogy ők maguk az akadályai a szép napnak. Sarkítsuk egy kicsit a dolgot: milyen az, ha valakinek elhunyt egy szerette és ezek után valaki további szép napot kíván...

Szóval köszönöm, de nekem elég a Jó napot kívánok és a Viszontlátásra.



2013. febr. 10. 15:31
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
0%

legundorítóbb ezekben a válaszolókban az, hogy jó magyar utálkozó szokás szerint gúnyosan pont azt a köszönést emlegetik neki csupa nagybetűvel, amit nem szeret.

Így kiélhetik szadista hajlamukat. Gratulálok nekik, az emberiség szégyenei mind, egy csepp empátia nem szorult beléjük, hogy megértsék, mi a másik ember baja. Szerintem ők egy haldoklóba is belerúgnának.

2016. júl. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
A legviccesebb a 2013-02-10 20:44 hozzászóló, aki nagy kezdőbetűvel írja a "Te" szót, miközben ócsárolja a kérdezőt. Most akkor fokozott tisztelet vagy lenézés? A kettő együtt kissé morbid.
2016. júl. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Én azokkal a kiszolgáltatott beteg emberekkel vagyok empatikus, akikkel a drágalátos doktorurak-nők bunkóskodnak a maguk lekezelő stílusában. Ez a gyerekéért aggódó nő legalább szándékában kedves akart lenni, még ha zavarában nem is a legalkalmasabb módon fejezte is ezt ki. A szándékot is figyelembe véve számomra az az ellenszenves, aki annyit rugózik ezen, hogy még egy kérdést is kiír ide róla. Kíváncsi volnék hogy ez az érzékeny jóember hány betegének okozott már ennél sokkal súlyosabb lelki sebet a munkája során, méghozzá nem félresikerült jószándékból, hanem szándékos rosszindulatból.
2016. júl. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!