Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményetek a "További...

Mi a véleményetek a "További szép napot" című borzalmasan elterjedt ömlengésről?

Figyelt kérdés

Én bizony kimondottan utálom, ha bárki ezt mondja nekem. Legszívesebben a nyakát tekerném ki annak, aki ezt kitalálta. Először is ott van a jól bevált, évszázadok óta használt "Jó napot kívánok", vagy búcsúzáskor a "Viszontlátásra". Másodszor gondoljatok bele: egy szép nap nem biztos, hogy jó is, és fordítva: egy csúnya napon is érheti jó élmény az embert. Itt van pl. a mai vasárnap. Nekem dolgoznom kell, mivel fenn kell tartanom a családom. Tehát felkeltem korán reggel, otthagytam a kényelmes ágyamat, a gyermekeimet, családomat és csak holnap délután találkozom velük. Beküzdöttem magam a hóesésben a munkahelyemre (kórház). Itt reggel óta foglalkozom a 6 napja szorulásos "beteggel", a "3 napja elestem, most fáj" beteggel, a ki tudja hányadik ordítva síró-sok napja köhögő csecsemővel és még sorolhatnám, mert mindenki úgy gondolja, hogy erre jó a vasárnap és hogy ez neki jár... És ilyen előzményekkel a sok napja köhögős csecsemő anyukája búcsúzóul bájosan mosolyogva mondja, hogy: További szép napot! Hát picit felment a pumpa, persze nem szóltam egy szót sem. Ezek az emberek végig sem gondolják, hogy ők maguk az akadályai a szép napnak. Sarkítsuk egy kicsit a dolgot: milyen az, ha valakinek elhunyt egy szerette és ezek után valaki további szép napot kíván...

Szóval köszönöm, de nekem elég a Jó napot kívánok és a Viszontlátásra.



2013. febr. 10. 15:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem Te nem is azon vagy kibukva hogy így köszönt el töled az anyuka,hanem szimplán csak szar a napod!

Én még mindig jobban örülök egy "továbi szép nap-nak",mintha nem is köszönt volna valaki egyáltalán.

Szóval véleményt igazából nem fűznék hozzá.

Olvasva a kérdésed,kicsit olyan érzésem támadt,mintha most sajnálni kellenne téged,hogy vasárnap lévén dolgozol,és minderről a betegek tehetnek.

Hát nem tudom...de gondolj bele ha az "akadályok" nem lennének,neked sem lenne munkád.

...és igen elhúnyt egy szerettem,nem volt szép nap,de örültem volna ha valaki szép napot kíván!!!

Ez egy gesztus,semmi más jelentése nincsen!!

Gondolom ha az anyuka búcsúzÓul borítékot vagy mást ad annak jobban örültél volna.

Kb ez jött le.

2013. febr. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%

Nekik sem lehet olyan jó napjuk,ha a vasárnapot is a kórházban kell tölteni.Nem hiszem,hogy végig fogják gondolni,hogy hogyan köszönjenek el,de szerintem még ez is jó,mert sajna vannak olyan emberek is,akik sehogy sem köszönnek el...legalábbis én már tapasztaltam ezt is.

Ha pedig orvos vagy,akkor számolnod kell azzal,hogy vasárnap is betegek az emberek.

További szép napot ;))

2013. febr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%

Első vagyok..Még valami lemaradt!

TOVÁBBI SZÉP NAPOT!!!!

2013. febr. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%

Ha van ott pszichiátria, akkor keresd fel alkalomadtán. Persze ne vasárnap.

További szép napot.

2013. febr. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
80%

Édes Istenem, már ez is baj, ha szép napot kívánnak valakinek?

Egyre frusztráltabbak az emberek ebben az országban, komolyan mondom!

Nekem spéci jól esik, ha ezt mondják, és én is szoktam másnak mondani. Ez csak egy udvarias és kedves gesztus-ennyi.

A munkahelyen meg ne keseregj, mert közel fél millió embernek még az sincs Magyarországon.

Vagy jobb, ha annyit se mond a másik, hogy Búú? Mert én meg azt utálom, ha ennyit se képes valaki kinyögni.

2013. febr. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
95%

Hát ne haragudj, de szerintem ez az egyik legszebb formája az elköszönésnek, főleg kvázi idegennel szemben, mert benne van egy jókívánság. Mint az angolban a "have a nice day".

De ha már annyira a szavakon lovagolunk, logikusabb egy kórházi dolgozónak azt mondani, hogy "további szép napot", mint azt, hogy "viszont látásra", mert én speciel örülnék, ha nem kéne viszont látnunk egymást, mert remélem, hogy sem én, sem családtagom nem lesz beteg.

Egyébként meg mi az, hogy ők az akadályai a szép napnak? Ember, ők adják a munkádat, örülj, hogy van mit dolgoznod!

2013. febr. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%
Egyébként meg... Nem tudom, hogy te orvos vagy-e, vagy mi pontosan, de sajnos kellett már nekem is menni munkaszüneti napon kórházba (speciel ez pont szilveszterkor volt, örültem, hogy végre kimozdulhatnánk, gyerek a nagyinál, hurrá hurrá, erre az egész napot és éjszakát az ügyeletes fogászaton, meg a szájsebészeten töltöttem), hidd el nekem, hogy ilyenkor senki nem jókedvéből megy oda, vagy azért, hogy az ott dolgozókat bosszantsa. Aki tehetné, szívesen megvárná, hogy mehessen a saját dokijához, vagy sima rendelési időben, de mivel sürgős neki, mert nyilván fáj, vagy aggódik a gyerekéért, ezért megy az ügyeletre, de semmiképp se azért, hogy veled kibabráljon. Egyébként olyan érdekes, mert amikor nekem volt ez a kis szájsebészeti kalandom, akkor szilveszterkor is, meg újév napján is (mert még aznap is mennem kellett, nem lett jobb semmivel), mindenkitől úgy köszöntem el, hogy boldog új évet kívántam, ők meg mosolyogva ugyanezt kívánták nekem is, hozzátéve, hogy remélik, hogy nekem ennél már csak jobb lesz :) Tisztában volta vele én is, hogy annak a fiatal dokinak (mert egytől egyig mind fiatal volt) sem az volt élete álma, hogy szilveszterkor éjszaka a kórházban legyen, és az én feldagadt képemet kezelgesse, meg a makogásomból próbálja kiszűrni, hogy mi a bajom és mikor kezdődött, mert a számat is alig bírtam kinyitni, de egyik sem érezte sértésnek, hogy jót kívánok neki. Te ezzel szemben egy udvarias köszönést, ami ráadásul jókívánság, személyed elleni támadásként érzékelsz.
2013. febr. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
76%
Elég bunkó vagy, remélem sosem kerülök a kezeid közé.
2013. febr. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
75%
Tipikus lestrapált hisztis eü-s vagy, aki az élő fába is beleköt mindenért. Akkor ne köszönjön neked soha többet senki sehogy, ha ez ekkora probléma, akkor majd nem lesz mibe belekötnöd. Aki már egy alap udvariassági formulától így kiakad, az forduljon orvoshoz... de ne ilyenhez, mint te...
2013. febr. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
82%

Hagyd ott a kórházat,ha nem tetszik valami.Érdekes,én imádom a munkahelyemet,és minden napom szép,még a hétfő reggel 6 óra is.

Egyébként a szép nap alatt is ugyanazt értik,hogy jó napot.És igazából az alapilledelmességről szól az egész.Úgyhogy Te csak ne utálj semmit kimondottan,hanem húzzál bele,és végezd a munkádat! :) Üdv.

2013. febr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!