Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményetek a "További...

Mi a véleményetek a "További szép napot" című borzalmasan elterjedt ömlengésről?

Figyelt kérdés

Én bizony kimondottan utálom, ha bárki ezt mondja nekem. Legszívesebben a nyakát tekerném ki annak, aki ezt kitalálta. Először is ott van a jól bevált, évszázadok óta használt "Jó napot kívánok", vagy búcsúzáskor a "Viszontlátásra". Másodszor gondoljatok bele: egy szép nap nem biztos, hogy jó is, és fordítva: egy csúnya napon is érheti jó élmény az embert. Itt van pl. a mai vasárnap. Nekem dolgoznom kell, mivel fenn kell tartanom a családom. Tehát felkeltem korán reggel, otthagytam a kényelmes ágyamat, a gyermekeimet, családomat és csak holnap délután találkozom velük. Beküzdöttem magam a hóesésben a munkahelyemre (kórház). Itt reggel óta foglalkozom a 6 napja szorulásos "beteggel", a "3 napja elestem, most fáj" beteggel, a ki tudja hányadik ordítva síró-sok napja köhögő csecsemővel és még sorolhatnám, mert mindenki úgy gondolja, hogy erre jó a vasárnap és hogy ez neki jár... És ilyen előzményekkel a sok napja köhögős csecsemő anyukája búcsúzóul bájosan mosolyogva mondja, hogy: További szép napot! Hát picit felment a pumpa, persze nem szóltam egy szót sem. Ezek az emberek végig sem gondolják, hogy ők maguk az akadályai a szép napnak. Sarkítsuk egy kicsit a dolgot: milyen az, ha valakinek elhunyt egy szerette és ezek után valaki további szép napot kíván...

Szóval köszönöm, de nekem elég a Jó napot kívánok és a Viszontlátásra.



2013. febr. 10. 15:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
90%
Ha a beteg nem tojna, te nem ennél. Bárcsak lenne annyi eü- s hogy a hozzád hasonló mentalitással rendelkezőket kiszelektálhatnák. Akkor örülnél, ha vasárnap mehetnél dolgozni egy falat kenyérért. További szép napot.
2013. febr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
83%

"ki tudja hányadik ordítva síró-sok napja köhögő csecsemővel"


Szegény gyerekeid...


"Nekem dolgoznom kell, mivel fenn kell tartanom a családom. Tehát felkeltem korán reggel, otthagytam a kényelmes ágyamat, a gyermekeimet, családomat és csak holnap délután találkozom velük."


Bármilyen meglepő, másnak is dolgoznia kell, és másnak is fenn kell tartania a családját... ha nem tetszik, miért vállaltál családot? Egyébként, tudod van, aki közmunkát végez, 20-30 ezer forintért és örül, hogy legalább ez van (igen, én ismerek ilyet). Valamint, képzeld, valaki több 100 km-re dolgozik a családjától, csak hogy el tudja őket tartani...


"Ezek az emberek végig sem gondolják, hogy ők maguk az akadályai a szép napnak."


Nem szívesen lennék a beteged.


Ja....és TOVÁBBI SZÉP NAPOT!

2013. febr. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
84%
Milyen érdekes, hogy miután a kedvesnek épp nem mondható Kérdező nem kapta meg a szerinte őt megillető sajnálatot, és mindenkinek más a véleménye, mint neki, egy reakciót sem ír. Csak nem elszégyellte magát ez az egészségügyben dolgozók gyöngye? Nem ártana. Mindemellett egy kis empátia és dühkezelés tanfolyam is ráférne. El tudom képzelni, ha már egy további szép napot is nyaktekergetésre ingerli, mit csinálhat otthon a gyerekeivel. Kemény terrorban lehetnek tartva egy idegbeteg anyával.
2013. febr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
79%

Jesszus...kicsit túl ráfeszültél a témára nem?

Szerencsétlen emberek nem azért mondják, hogy valóban további szép napod legyen, hanem mert ez egy ősi,gyermekkori beidegződés mint az:


-Egészségedre! <-- Ugyanmár miféle egészség?


Hiszen vmi nincs rendjén azért tüsszögök és a szervezetem így akar megszabadulni az okozótol!


-Jó Étvágyat! <-- Tessék?


Ha nem lenne étvágyam akkor nem ennék nyilván...legalábbis épelméjű ember így kéne hogy reagáljon.


És a kedvencem...!


- Jó Pihenést!<-- Na ez meg aztán...enyhe logikai bukfenc.


Láttunk már olyan pihenést ami valamilyen formában ne lenne jó, az azt kivitelező személynek?

{Gondolom itt egyesek csak azért is rávágnák hogy igen, mert ha rosszul pihenünk akkor rosszul is ébredünk ill. vagyunk utána.Meglehet,de maga a pihenés "jót" tett ugye? Naugye h ugye...!:)}


Szóval a lényeg az, hogy még mielőtt a másik emberre lennénk dühösek,mérgesek egy ilyen beidegződött szólás után inkább próbáljuk nézni egy olyan oldalról, hogy azaz ember csak kedves és illedelmes akart lenni és akármilyen úgymond "sz4r" tódult a nyakunkba idővel előtte csak ismételjük el szépen utána a szólást és békével fog eltölteni.

<Sőt igazából lehet hogy annak a másiknak épp sokkal rosszabb az élete éppen de ő mégis vesz annyit magán hogy neked jót kivánjon>


És a végére még egy idegződés!:)


Szívélyes Üdvözlettel! Papp-ír-úr-> (f)(i)

2014. márc. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Mrohad válasza:
15%

A kérdezővel értek egyet.

Ez egy angolszász nyálas ömlengés, használói olyan birkák, akik utánozni tudnak csak, genetikailag majmok.


az, hogy régi bevett köszönés lenne, azt a birkák mondják, akiknek, csak az ordító elkényeztetett gyerek meg a vasárnapi rtl-bambulás tölti ki szánalmas életüket, fel sem fogják, hogy ahhoz, hogy a bömbölő csecsemőjük szarhasson, a fél társadalomnak dolgoznia kell vasárnap is.


Minimális empátia sincs bennük, azt se tudják, mi az a vasárnapi dolgozás, felveszik a gyes-t, mennek ordíttatni a kölköt, vagy plázázni.

nagy tömegben (kicsiben is) a tudatlan magyar paraszt társadalom kibírhatatlan, és ezt aki emberekkel foglalkozik, pontosan tudja.

Minden eü-s tudja, minden tanár tudja.


majmok, eszetekbe se jutott, hogy vasárnap a doki nem foglalkoozik ordító csecsemővel, mi? Tehát kérdésfeltevő vagy ápoló, vagy kezdő fiatal doki - ha olyan bamba birkákat kell kezelni vasárnap, mint az eddigi válaszolók, Ti is pont így reagálnátok a "szép napot"-ra


cinikus... mint az egész tetves birkatársadalom, húzzatok a f****ba


reménykedhettek, hogy nem ilyen eü-s kezébe kerültök, de reményetek vak és ostoba, mert az ilyen többségi ta***paraszt birka, angolmajmoló tudatlan k*** banda csak ennél rosszabbat fog kapni, miután az ország valamit érő fele már most is menekül innen, pont az ilyen se**arcok miatt, mint ti


Ti teszitek ó*varrá a napot, timiattatok élhetetlen ez az ország... kur*aszép napot nektek.

2016. ápr. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"Kedves" utolsó "válaszoló", legyen neked is szép napod. Szebb, mint most, mert ahogy látom, neked jelenleg elég szar lehet, ha így fel vagy húzva.

Cirka három évvel ezelőtt már leírtam, hogy velem szilveszterkor is, meg másnap, újév napján is orvos foglalkozott, és valahogy egyik sem érezte sértésnek, hogy a munkájukat el kell végezniük miattam. Ne haragudj, de ha te szilveszter napján kapsz foggyökér-gyulladást, és ezzel együtt szájzárat, és már attól sikítva sírsz, ha csak egy ujjal az arcodhoz érnek, te hová fordulsz? Elhiheted, én sem szerettem volna orvoshoz szaladni, de miután telefonon megkérdeztem, hogy mégis mi a fészkes fenét csináljak, mert már megbolondulok, annyira fáj, akkor a telefon másik végén is azt mondták, hogy azonnal menjek be, mielőtt esetleg meg találok fulladni.

Ezek után én teljesen őszintén kívántam boldog új évet és szép napot a velem foglalkozó orvosoknak. Tudom, hogy nem jókedvükből voltak bent, na de én sem! És akikkel még összefutottam ebben a két napban a váróban, azok szintén nem úgy néztek ki, mint akik szórakozásból vannak ott.


Azt meg már szülőként mondom (tudom, eme minőségemből kifolyólag a társadalom söpredéke vagyok a szemedben, de pont nem érdekel), hogy az "ordító csecsemőt" sem azért viszi az ügyeletre az anyja-apja, mert az olyan jó poén, hanem azért, mert nem szeretné, ha a gyerekének valami baja lenne. Egyik gyerekemet sem vittem még feleslegesen ügyeletre, nem ez a hobbim, de ha valami bajuk van, engedtessék meg, hogy ne otthon várjam meg, amíg valami még komolyabb problémájuk lesz. Amúgy lehet, hogy elkerülte a figyelmedet, de pont nemrég halt meg egy baba amiatt, hogy az ügyeletről hazaküldték, és nem látták el megfelelően.


És csak úgy halkan megjegyzem, hogy dolgoztam én is éppen eleget hétvégén, de sosem jutott eszembe, hogy emiatt picsogjak, hiszen én választottam ezt, és a pénz meg kellett. Középiskola után 2 évig vendéglátóztam, és sosem volt szabad vasárnapom, mert péntek-szombaton iskolába jártam, úgyhogy akkorra kértem a szabadnapomat. Utána az egyetem alatt (gyerek mellett) hétvégente dolgoztam a kereskedelemben, majd amikor a diplomámat megkaptam, még 3 évig dolgoztam folyamatos műszakban, mert egy anyaotthonban dolgoztam, ahol éjjel-nappal kellett lennie valakinek. A végén már irodában dolgoztam, és csak hétköznap, de ha nagyobb lesz a legkisebb gyerekem, koránt sem biztos, hogy oda fogok visszamenni, mert őszintén szólva rohadt unalmas, és azt sem bánom, ha megint kell időnként hétvégén dolgoznom, csak ne kelljen egy íróasztal mögött ülnöm egész nap.

Javaslom, keress magadnak olyan munkát, amit élvezel, akkor nem fog ennyire zavarni, hogy hétvégén is ott kell lenned, és nem is leszel ennyire frusztrált.

További szép napot :)

2016. ápr. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
15%
A "szép napot", így önmagában használva, esetlen, sokak szerint irritáló, abszolút magyartalan. Bár próbálják egyesek úgy beállítani, mint egy ősi köszönési módot, de el kell őket szomorítani, mivel nem az. A kereskedelmi média kapta fel néhány éve, és próbálta beleégetni a köztudatba, mint a hasonlóan szerencsétlen "celeb" szócskát. Ennek "hála" gyakran előszeretettel használják, próbálva kerülni a többi jól bevált köszönési formát. Sokszor kiérződik ilyenkor az erőltetettség, hiszen a használójának sem áll rá igazán a szája. Gyenge nyelvújítási kísérlet, nem kellene forszírozni...
2016. ápr. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
100%
Én is elég negédesnek tarom a "Szép napot"köszönést,én mindig Jó napotot köszönök,de ha valakinek ez a stílusa,kik vagyunk hogy megváltoztassuk,ettől nem fog kifordulni a föld a tengelyéből.
2016. máj. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
Egyetértek a kérdezővel. Borzalmasan álszent és hazug szokás ez az elköszönésfajta. Én is büntetném azt, aki használja.
2016. júl. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Úgy látom, ez a sok 100%-ban "hasznos" hozzászóló eléggé félreértette a kérdező mondanivalóját. Nem a munkájával van baja, hanem azzal, hogy a másik ember a nehéz munka mellé még további szép napot kíván, holott már addig sem a szépség volt a jellemző arra a napra.
2016. júl. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!