Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nagyszülők piszkosul idegesítő...

Nagyszülők piszkosul idegesítő dolgokkal? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Annyit szeretnék kérni előszőr, hogy csak azok írjanak akik tudnak tanácsot adni, ne pedig azok akik csak lehurrogni tudnak.Remélem egy tapasztalt ember segít nekem vagy több.


Nagyszüleim kezdenek megőrjíteni a szokásaikkal.


1.Elsőnek például ott van az, hogy állandóan okoskodnak.Mindenbe beleszólnak gátlástalanul(és nem tanácsot adnak), hogy így meg úgy, ezt csináljam meg azt csináljam.De az a vicc, hogy olyan dolgokba is beleokoskodnak amire abszolút nincs is rálátásuk, hanem az az érv hogy az X meg az Y is ezt csinálta.


Most megyek középsuli után szakmára és jött ez, hogy ezt a hülyék csinálják meg nekem egyetemre kellett volna mennem(pedig soha nem is voltam kitűnő tanuló) mert az X meg a Z és odament és így meg úgy.(Gondolom azért is nyomatják ezt mert ők egyetemet végeztek, de nem tudom ezzel a viselkedéssel kinek akarnak bizonítani)


Az eszükbe sem jut, hogy mivan ha nem végzem el akkor odavan egy csomó költség meg idő mert ugye szakmát nem lehet tanulni akárhány évesen vagy arról még nem hallottak, hogy diplomásként se lehet 100 százalékosan elhelyezkedni, mert itt is elég sok munkanélküli van.Az meg sem fordul a fejükben, hogy mondjuk mennyit keres egy hülye festő vagy mondjuk műszaki szervízekben alapból 3000 FT az óradíj.

Biztos esne a népszerűségük ha én nem végeznék egyetemet.....


2.Mostanában rászoktak arra, hogyha nem kapom fel rögtön a telefont akkor rögtön ez jön:


-Mért nem vetted fel?


-Mert konyhában voltam!


-Eddig tartott?


-Eddig.


-Miért eddig?


.............


De flottul ugyanez van, ha WCzek és nem érek oda a telóhoz vagy bármi más esetben kiakasztanak az ilyen hülye kérdésekkel és nem tudom, hogyan kellene leállítani őket.Felmegy a vérnyomásom ha csak eljátsszák ezt.


2009. szept. 4. 14:40
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Esetleg még ötletek, hogyan állítjátok le az ilyen embereket?
2009. szept. 10. 18:36
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Jaj:)Na igen, a nagyszülők:)Én csak egy vicceset szeretnék megosztani veled:)

Wc-n ülök, nagydologgal.Csörög a telefon.Mondom majd abbahagyja, hát most csak nem állok fel...kb. 2 percig folyamatosan csöngött, a kutyánk már sírt.Kimegyek!Felveszem, kérdi mamám, mit csinálok?Mondom:ka.ilok.Erre elkezdi mondani!!!Az 5. percnél megszólaltam:Mama!Sz.rhatok?!Erre elkezdett röhögni és elköszöntünk:)

2009. szept. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kemény dió! Az olyan hozzáállású emberekkel, amilyennek leírtad a nagyszüleidet, nagyon nehéz vitatkozni, mert úgy gondolják, hogy ők gondolják jól.

Csakis olyan érvekkel tudsz dolgozni, amiket megértenek. Ha szeretnek Téged (és mért ne tennék?), akkor egyszerű a dolog. "Érzelmi érveket" kell hoznod.

El kell nekik magyaráznod, hogy a Te életedről van szó, és ne próbálják már meg, ha lehetséges ők élni a Te életedet!


De kijelentő, neadjisten felszólító mondatokkal ne is próbálkozz!!! Kérdésekkel kell operálnod, mert nem megmondani akarod nekik, hanem rávezetni őket. Hogy maguktól jöjjenek rá.

Kérdezd meg tőlük, hogy amikor ők ennyi idősek voltak, akkor a nagyszüleik mondták meg nekik, hogy mit csináljanak? Erre vagy igent mondanak, vagy nemet. (Ne hagyd, hogy közbekérdezzenek, mert elveszíted a beszélgetés irányítását!)

Ha nemet mondanak, kérdezd meg tőlük, hogy akkor miből gondolják, hogy Te nem tudod eldönteni, mit szeretnél csinálni, illetve, hogy miben vagy jó?

Ha igent mondanak, kérdezd meg, hogy nem gondolják-e, hogy változott azóta cseppet a Világ, és hogy ők nem látnak bele az életedbe?


Ez csak egy példa volt, de a lényeg, hogy kérdésekkel (!) csináld a dolgot. A legjobb, ha azzal kezded, hogy van egy komoly problémád, és szeretnéd a tanácsukat kérni. Ettől rögtön megkaptad a teljes figyelmüket, és még örülni is fognak, hogy őket kérdezed. És onnantól kezdve (ha fölkészültél kérdésekkel előre) gyerekjáték lesz.

Figyelj arra is, hogy az elején tűnhetsz tanácstalannak, de amikortól már te irányítod a kérdéseiddel a beszélgetést, legyél határozott. Ha látják, hogy ebben határozott vagy, akkor könnyebben elfogadják majd azt is, hogy a saját életed alakításában is tudsz ilyen határozott lenni.


És még valami. Azt nem írtad, milyen a kapcsolatod a szüleiddel, de ha velük megbeszéled ugyanezt a problémát, elképzelhető, hogy tudnak segíteni. Például azzal, hogy ha a beszélgetés közben a nagyiék közbe akarnak szólni, akkor csöndben megkérik őket, hogy hallgassanak végig Téged. Azt semmiképpen ne engedd, hogy ők beszéljenek helyetted, mert Te azt akarod ezzel megmutatni, hogy igenis képes vagy a saját véleményed és álláspontod kifejtésére, és megértetésére.


HAJRÁ!

2009. szept. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

a 12:18-as válasszal értek maximálisan egyet.


nagyon fontos:

tudatosítsd magadban, hogy nyilván nem rosszindulatból mondják azt, amit mondanak, hanem ők egyszerűen így látják és szeretnék az unokájuk boldog jövőjét látni.


és ha elmondod azt is, hogy te elfogadod az ő álláspontjukat és arra kéred őket, hogy ők is fogadják el a tiédet. kihangsúlyoznám, hogy köszönöd az aggódást és megértést kérni, hogy mivel minden ember más, ezért lehet, hogy az, ami nekik a boldogság, az nem feltétlenül jelent neked boldogságot.


ha szemrehányást kapsz, akkor kérdezd meg, hogy szerintük a szemrehányás mennyire visz a megoldás irányába.


és ahogy le lett már írva: kérdezz, kérdezz, kérdezz. semleges hangnemben, ne számonkérően vagy támadóan.


sok sikert!

2009. szept. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszi nagyon!
2009. szept. 11. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!