Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nagyszülők piszkosul idegesítő...

Nagyszülők piszkosul idegesítő dolgokkal? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Annyit szeretnék kérni előszőr, hogy csak azok írjanak akik tudnak tanácsot adni, ne pedig azok akik csak lehurrogni tudnak.Remélem egy tapasztalt ember segít nekem vagy több.


Nagyszüleim kezdenek megőrjíteni a szokásaikkal.


1.Elsőnek például ott van az, hogy állandóan okoskodnak.Mindenbe beleszólnak gátlástalanul(és nem tanácsot adnak), hogy így meg úgy, ezt csináljam meg azt csináljam.De az a vicc, hogy olyan dolgokba is beleokoskodnak amire abszolút nincs is rálátásuk, hanem az az érv hogy az X meg az Y is ezt csinálta.


Most megyek középsuli után szakmára és jött ez, hogy ezt a hülyék csinálják meg nekem egyetemre kellett volna mennem(pedig soha nem is voltam kitűnő tanuló) mert az X meg a Z és odament és így meg úgy.(Gondolom azért is nyomatják ezt mert ők egyetemet végeztek, de nem tudom ezzel a viselkedéssel kinek akarnak bizonítani)


Az eszükbe sem jut, hogy mivan ha nem végzem el akkor odavan egy csomó költség meg idő mert ugye szakmát nem lehet tanulni akárhány évesen vagy arról még nem hallottak, hogy diplomásként se lehet 100 százalékosan elhelyezkedni, mert itt is elég sok munkanélküli van.Az meg sem fordul a fejükben, hogy mondjuk mennyit keres egy hülye festő vagy mondjuk műszaki szervízekben alapból 3000 FT az óradíj.

Biztos esne a népszerűségük ha én nem végeznék egyetemet.....


2.Mostanában rászoktak arra, hogyha nem kapom fel rögtön a telefont akkor rögtön ez jön:


-Mért nem vetted fel?


-Mert konyhában voltam!


-Eddig tartott?


-Eddig.


-Miért eddig?


.............


De flottul ugyanez van, ha WCzek és nem érek oda a telóhoz vagy bármi más esetben kiakasztanak az ilyen hülye kérdésekkel és nem tudom, hogyan kellene leállítani őket.Felmegy a vérnyomásom ha csak eljátsszák ezt.


2009. szept. 4. 14:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Hát ez tényleg eléggé idegesítő lehet... :-[


A nagyszüleid nevelnek, vagy miért foglalkoznak ENNYIT veled???... Nem muszáj mindig felvenned a telefont, ha ők keresnek! (Kérjetek hívószámkijelzést a vezetékes telefonra.)


Szólj a szüleidnek, hogy téged ez rettenetesen idegesít, hogy minden ügyedbe beleszólnak és irányítani akarnak, ráadásul állandóan önbizalom-romboló megjegyzéseket tesznek! Szálljanak le rólad!!!

Te a saját életedet szeretnéd élni és magasról lesz@rod, mit csinál X meg Y, az az ő életük...


Nagyszüleid anno 100 éve egészen más körülmények között jártak egyetemre, nem került ennyi pénzbe a tanulás és sokkal könnyebb volt bejutni. A mai viszonyok közt minden egészen más, és különben sem akarják ŐK élni a TE életedet! :-[

2009. szept. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Ez nagyon gyakori jelenseg, errefele is elofordul. Ilyenkor en azt teszem, hogy szepen mosolygok egyet, megprobalok minel udvariasabb lenni, mikozben belul majd szetrobbanok xDD

nincs mit tenni, ez van, en elismerem, hogy idosebbek, tapasztaltabbak es csak a javamat akarjak /ezert is nem mutatom ki, ha epenseggel felduhitenek azzal, amit mondanak/, de azt elfelejtik, hogy mar mas vilagot elunk, es az, amit en csinalok, lehet eppen olyan jo, mint az, amit ok mondanak vagy csinaltak anno, az o idejukbe. Nem eroszakolhatjak rad az 1etemet, ha te szakmara akarsz menni, te csak csinald azt, amit te akarsz, a te eleted, alakitsd ugy h neked legyen jo, nem masoknak.

Remelem eleg ertheto voltam, nincsenek ekezeteim, sajnos :(

2009. szept. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat.

Szüleim nevelnek, de mikor elmegyünk nagyszüleimhez akkor szeretik állandóan ezt csinálni mármint a nagyszülők.


Nem tudom, hogy unatkoznak vagy miért csinálják ezt, de kezdek megkergülni lassan.


Ha meg nem vesszük vagy veszem fel a telefont akkor meg még az is szóbajön, hogy mivan ha ők rosszul vannak és akkor nem tudnak értesíteni minket.(csak az a bibi, hogy mi nagyon messze lakunk tőlük, nagyapámnak meg nem 1 rokona lakik abban a városban ahol ők élnek)

2009. szept. 4. 16:02
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Hát, milyen hátrányod származna belőle ha őszintén megmondanád nekik a véleményed(azt amit itt)? Szállj velük vitába, vagy legalábbis én nem "hagyom magam" a szüleimnek.
2009. szept. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mintha magamat olvasnám :) Az én nagyszüleim pontosan ilyenek...ráadásul engem a szüleim neveltek, csak sajnos egy háztartásban élünk a nagyszülőkkel, így előszeretettel kotyognak bele mindenbe...ha én valamin összeveszek valakivel idefent, ők egy csapásra itt teremnek, hogy osszák az észt,holott azt sem tudják néha, min veszekszünk pl anyummal vagy öcsémmel...

nekem is beleszólnak mindenbe...eddig az volt a baj, hogy egyetemre kell járnom...megkapták,oda járok...most az a probléma, hogy csak 3-4-es átlagaim vannak, miért nem vagyok kitűnő? Hiába magyarázom, hogy nem azt fogják kérdezni tőlem az állásinterjún,hogy hanyasra sikerültek a vizsgáim,hanem azt, hogy van e diplomám. És nem érdekelnek senkit sem a részletek. De ők persze ezt nem értik meg. És mást sem nagyon. Én már hozzászoktam 20 év alatt, h ezt művelik velem és anyukámmal is. De két éve van egy vőlegényem, aki viszont megőrül ettől az egésztől. A probléma az, hogy a nagyszülőkön már nem tudsz változtatni. Ők ilyenek maradnak, nekik már berögzült az a világ, amiben ők éltek és nem tudják és nem is akarják tudni, hogy mi van ma másképp. Csak egy dolgot tehetsz...elengeded a füled mellett a dolgokat, és megpróbálsz minél kevesebbet beszélni velük. Nem fogod tudni megértetni, hogy ezzel ártanak és hülyeséget beszélnek, mert ők vakon hiszik, hogy csak az a jó, amit ők kitaláltak... nézd el nekik, nem ártani akarnak, csak tudatlanok...egyszer majd megunják, majd kevesebbet fognak piszkálni, hogyha látják,hogy nem figyelsz rájuk és nélkülük boldogulsz...

2009. szept. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

De igazándiból mivel oltjátok le őket, mert ez az eresszem el a fülem mellett dolog nem mindíg működik.

2009. szept. 4. 20:43
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
17:06 vagyok...ha nem tudom elereszteni a fülem mellett, egyszerűen elmegyek otthonról(mondjuk inkább rohanni szoktam), és csak akkor megyek vissza, ha már tudom, h el is felejtették a hülyeségeiket...
2009. szept. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Utolsó: ez a struccpolitika. szánalmas megoldás, sőt nem megoldás.

Állj ki az 'elveidért' kérdező, ennyi az egész...

2009. szept. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én ki is állnék csak sajnos nekik nem lehet semmit sem elmagyarázni mert ugye szerintük a kor és a tapasztalat.....
2009. szept. 5. 19:57
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
18:54: az elveimért csak olyan vitapartnerrel szemben tudok kiállni, aki meghallja az érveimet! de a nagyszülőknek bármit mondhatsz,ha ők feketének gondolják a tejet, akkor az fekete, akkor is, ha az orruk elé teszed! ilyenkor a struccpolitika a legjobb megoldás...ez nem jelenti azt, hogy minden helyzetben elmenekülök, természetesen kiállok magamért, ha tudom, hogy van eredménye!
2009. szept. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!