Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van orvosnál, boltban, bankban...

Van orvosnál, boltban, bankban, postán sorban állós történeted?

Figyelt kérdés

Tegnap felhívtam a háziorvosunkat, hogy legyen kedves adni egy időpontot a fiamnak. Nálunk lehet időpontot kérni. Gondoltam 4 éves lázas, köhögős fiamnak ne kelljen órákig sorba állnia. Adott is 11 órára, mi 10.50-re értünk oda, épp volt bent valaki. A váró tele volt nyugdíjas nénikkel, bácsikkal. Behívott minket az asszisztens, hatalmas zúgolódás tört ki, majd egy nénike felpattant és be akart menni előttünk, mert ő már ott van régóta. Én félre is akartam állni, végülis még 10 percet kibírunk, de az asszisztens nem engedte, a néninek szólt, hogy üljön vissza. Nem voltunk bent 10 percet sem. Mikor kimentünk kaptam a beszólásokat, hogy mit képzelek, nem én vagyok a világ közepe, csak mert gyereket szültem. A fiam rosszul volt, így nem foglalkoztam velük, gyorsan felöltöztettem és hazajöttünk. De ha egyszer ilyen a rendszer, hogy lehet időpontot kérni, akkor ők miért nem kérnek?

Másik sztori. Postán álltam a sorban, csak kicsit hátrább, mint az utolsó, mert nem akartam a nyakába lihegni. Simán beállt elém egy középkorú hölgy és még ő volt felháborodva, mikor szóltam neki.

Nektek vannak ilyen sztorijaitok?


2013. febr. 5. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Orvosi esetem pontosan ilyen volt mint neked. Én időpontra mentem, és akárcsak te, engem is pont az időpontra hívtak be. Persze hogy voltak akik hőbörögtek, főleg egy öreg bácsi. Én megmondtam neki, hogy legközelebb kérjen mindenki időpontot és akkor nekik sem kell órákig itt ülni a váróteremben. De az orvos is kijött, és rámutatott az ajtóra kirakott hatalmas táblára amire rá is volt írva.

Soron kívül fogadják a sürgős eseteket,és az időpontra érkezőket. Ennyi.

Banknál csak annyi volt, hogy álltunk a hosszú sorban a párommal, és egyszer csak bejött egy csomó rendőr, akik mindenkit a falhoz irányítottak, majd sorfalként álltak ellőttünk. Majd bentről bilincsbe verve hoztak ki 1 embert aki kiabált, őrjöngött, név szerint szidott valakit, és állandóan szabadulni akart a rendőröktől. Amikor elvezették, mindenkitől elnézést kértek a váratlan helyzet miatt, és újra sorban álltunk..

2013. febr. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Nekem a lutoni reptéren volt egy hatalmas élményem a sorban állásnál.

Mentünk haza Magyarországra akárcsak a többi magyar. Már a géphez mentünk volna ki, így sorban álltunk,és beszélgettünk. A legelején egy fiatal nő állt a férjével, nagyobb fiával Mi a párommal mögöttük álltunk. Késő este lévén mindenki vagy csendben álldogált vagy halkan beszélgettek. Előttünk a házaspár is elvolt normálisan, időnként viccelődtek, nevetgéltek. Majd a nő a következőket mondta a férjének.

- Jó lenne már menni, mert tök ideges vagyok a repüléstől..Kezd elegem lenni a várakozásból. A férje mondta hogy nem lesz jobb ha ideges lesz, de a nő rávágta hogy de jobb lesz, mert olyan ideges hogy görcsöl a hasa, és fingania kell neki. A fia és a férje elkezdtek röhögni és viccelődtek a nővel hogy el ne fingja magát mert mindenki aki mögöttük áll mint a domino elterülnek.. Majd jöttek a viccelődések, hogy reptéren van, ne alkalmazzon biológiai fegyvert.. A nő is nevetett, majd azt mondta hogy nem fog fingani mert nem szokott, csak időnként belepislog a nadrágjába..:) Mi a párommal már szakadtunk a röhögéstől, és egyre többen röhögtek mert többen is hallottuk. A nagy röhögés akkor lett amikor mögöttünk a 10-dik sorban egy pasas hangosan megkérdezte.

Hölgyem ! mikor menjünk fedezékbe??" Na itt már mindenki röhögött.. Végül is jó hangulatban szálltunk fel. A nővel a gépen beszélgettem is, ahol elmondta hogy irtózik a repüléstől és igyekszenek levezetni a feszültséget.. Sajnáltam hogy visszafelé nem velük jöttünk..

2013. febr. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szintén orvos, barátnőmnek kellett sportorvos által kért vérvizsgálathoz beutaló a háziorvostól feltételezett vashiány miatt. Sorszámhúzós rendszer, már 2 órát vártunk, mikor éppen sorra került volna, egy 10 perce érkező nénike odaállt az ajtóhoz, hangosan, hangosan kijelentve, hogy most ő lesz a következő, akkor is ha amúgy nem ő jön, mert úgyis csak egy papírt kell elintéznie (nem, nem volt előre foglalt időpontja). Aztán be is ment, kintről hangosan lehetett hallani, hogy éppen egy sütemény receptjéről beszélget az orvossal. Utána egy bácsi ment be, szintén úgy, hogy nem ő következett. Megjegyzem, barátnőm után már nem volt senki, és ő valójában ötöd annyi időt volt bent, mint a néni, aki csak papírért jött.


Én komolyan nem értem sok idős ember hozzáállását, tolakodnak jogtalanul, de ha más, a kérdező esetére gondolkodok, jogosan kerül előre, mert időpontot foglalt, akkor ők a leghangosabbak. Nem, nem az időseket szidom általában, pont ez az, hogy elképzelni is nehéz, mennyit szenvedhet egy-egy csendesebb, visszafogottabb idős ember az ilyen taplók miatt, hiszen az egészségügyben az kerül előre, aki elég agresszív, még akkor is ha sorszámhúzós rendszer van, vagy időpont foglalás, az igazán pofátlanokat ez nem zavarja.

2013. febr. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De mondok egy másik történetet is.


Boltban a pénztárat pont egy vonalba helyezték egy polccal, így aztán aki egyik sorból érkezett, nem látta, hogy a másik oldalon is állnak sorba. Így aztán az történt, hogy egyáltalán nem szándékosan egy nyugdíjas néni eléje került egy korábban érkező középkorú úriembernek nem éppen nevezhető férfinak. Hogy mit kapott a néni, sok minden volt, csak éppen fehér ember nem. Pedig tényleg nem szándékosan, suttyomban ment előre, előre is engedte a taplót, mikor elsőre szólt neki, de bunkó úr még nyomta a szövegét jó ideig.

2013. febr. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A bankos sztori elég durva, a második válaszolón jót nevettem, a többi történet is érdekes, köszönöm!

2013. febr. 5. 19:18
 6/6 anonim válasza:
Nekem mindennapos az ,hogy mikor fel akarok szállni a buszra, és már elmelném fel a lábam,hogy felszállok, valami kevés szellemi szinttel rendelkező sanyar életű közép-vagy idős nénike szószerint arrébblök, majd fél órát várok mire megveszi előttem a jegyet. Én meg 1 másodperc alatt felmutatom a bérletet. Na, az ilyenekt tudnám leütni.. ! Már bocsánat a kifejezésért :)
2013. febr. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!