Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van még vki rajtam kívül aki...

Van még vki rajtam kívül aki utál köszönni?

Figyelt kérdés
Az a bajom h nem nagyon szeretek megszólalni, főleg nem köszönni, mert mindig beégek vagy nem hallják meg, stb. Ez nem azt jelenti h nem szoktam, csak irtózom már előre ettől az egésztől (pl távolabbi ismerősöknek, boltban). Mikor meg vki nem veszi észre, annál égőbb nincs is, pláne ha vki más meg észrevszi ezt az egészet... 19/L

2013. jan. 22. 14:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
73%
Gondolom, mikor eljössz, akkor a barátod is ott van. Igazán segíthetne, pl. bemegy anyukájához, hogy XY lelép, és köszönt, de megint nem hallottad. Vagy elmondhatná neki, hogy ilyen halk a természeted, stb.
2013. jan. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
85%
szerintem ez inkább annak gáz aki nem köszön vissza! Én szeretek köszönni bár ha akinek köszönnék határeset, hogy köszönjek-e mert olyan távolis ismerős akkor előbb a szemkontaktust keresem, ha látom hogy nem akar észrevenni általában nem köszönök de van hogy akkor is xD van amelyik ilyenkor is sunnyog, szerintem nekik gáz...
2013. jan. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
70%
Én is így vagyok vele.Ha meg távolabb látok egy ismerőst,inkább elfordulok,h ne kelljen köszönnöm.Volt már olyan,h köszöntem,és basztak visszaköszönni.Akkor még hangosabban köszöntem.:)Így szerintem ő "égett" nem én.
2013. jan. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Hát igen a barátom is ki szokott kísérni az ajtóhoz, volt már h szólt, mikor nem hallotta, de ez ritka, ezért gondoltam h nem is erőlködök.

Nekem pl olyan szokott lenni h az utcánkban ha kint áll vki, akinek nem tudom hogy kell köszönni vagy csak el akarom kerülni a helyzetet, akkor inkább kerülök egy nagyon vagy később indulok el :S

Am én sem nagyon nézek oda, főleg ha messze van valaki

2013. jan. 22. 17:42
 15/21 anonim ***** válasza:
79%

Nekem ezzel a köszönősdivel általában az a bajom, hogy ilyen félig-meddig ismert ismerősök baromira ki tudnak akadni, hogy milyen bunkó vagyok, hogy nem köszönök, pedig nem direkt teszem, hanem mert egyszerűen nem veszem őket észre (zenét hallgatok, telefonálok, elbambulok, túl sok ember van körülöttem). Meg az is furcsa, amikor nem tudom, hogy köszönjek vkinek, és a végén elmotyogok vmit, aztán pl. anyukám meg nem hallja, és lecs.sz, hogy miért nem köszönök másoknak.

Ja meg amikor belépek egy helyiségbe, elmegyek egy olyan ember mellett, akit nem ismerek, és háttal van nekem... akkor persze, hogy nem köszönök, aki meg velem van, elkezdi, hogy milyen bunkó vagyok.


De azokat meg pl. nem értem, akik egyszerűen bunkóságból nem köszönnek, mert túl nagy erőfeszítés, meg XY nem érdemli meg...

2013. jan. 23. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
84%
Csináld úgy, hogy a szemébe nézel, és mikor ő is a szemedbe néz, akkor köszönj, ilyenkor még ha halkan is köszönsz, tudni fogja, hogy mi volt a szándékod, így 100% nem lesz égő. Max. ha rossz fajta köszönést használsz, kicsit furcsa lehet, de nem szoktak annyira fennakadni ezen az emberek. Látják, hogy észrevetted őket, és üdvözlöd őket az sokkal többet jelent, általában elnézik ilyenkor a rossz köszönést. Meg egy idő után úgyis kialakul, hogy kinek hogyan kell köszönni.
2013. jan. 23. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Van úgy , hogy ugye ránézek és mozgatom a szám, mert akkor látja, hogy mondok valami :D de ha hangosan kell, akkor mindig elcsuklik a hangom, vagy nagyon hülye hangom lesz, sokszor én sem ismerem meg a sajátom
2013. jan. 23. 12:37
 18/21 anonim válasza:
A köszönés sokmindent elárul az emberről, de emiatt most ne parázz be, hanem küzdj meg a szorongásaiddal. Jobban hangzik egy hangosabb, érthető köszönés, mint ha csak motyogsz valamit. Érdemes keresni a szemkontaktust, ha észrevettek, akkor köszönj. Barátodtól ha jössz el, az csak udvariasság és figyelmesség, ha odamész a szüleihez elköszönni és nem odaordibálsz valamit:). A köszönésnek és az elköszönésnek is meg kell adni a módját, az emberektől pozitív lesz a visszajelzés, ha megadod nekik a kellő tiszteletet. Az utcán meg.. ne azokat az embereket nézd, akik messzebb vannak tőled, hanem akik mellett mindjárt elmész, így nagyobb az esély, hogy ők vesznek észre előbb, így nem kell lesned, hogy észrevesz-e, mikor vesz észre, egyaltalán észre akar e venni:) De, ha esetleg mégsem úgy köszön vissza valaki bárhol, ahogy azt elvárnád, akkor ez őt minősíti, nem téged.
2013. jan. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Az én köszönésemet se hallják meg mindig, mert aránylag halk szavú és ráadásként "egérhangú" is vagyok.

Meg, én is hallottam már vissza, hogy nem vettem észre ezt vagy azt az utcán, boltban satöbbi. Van, hogy anyámnak mondják / nevetséges, mivel már 30-on is túli nő vagyok /. Hát, sorry, de megvan felnőtt fejjel a jogom, hogy esetleg elgondolkozzam / van elég gondom /, elbambuljam, vagy ne mások arcát fürkésszem, amit eleve nem szoktam, már csak óvatosságból sem.

Amikor úgy érzem, köszönök-ennyi.Amikor pedig rámköszönnek, és meghallom-viszonzom.

Az a durva, mikor köszönök valakinek, de nem fogadja.

2013. jún. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 mustafa33 ***** válasza:
Igen, vannak. Sok bunkó van.
2013. jún. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!