Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van még vki rajtam kívül aki...

Van még vki rajtam kívül aki utál köszönni?

Figyelt kérdés
Az a bajom h nem nagyon szeretek megszólalni, főleg nem köszönni, mert mindig beégek vagy nem hallják meg, stb. Ez nem azt jelenti h nem szoktam, csak irtózom már előre ettől az egésztől (pl távolabbi ismerősöknek, boltban). Mikor meg vki nem veszi észre, annál égőbb nincs is, pláne ha vki más meg észrevszi ezt az egészet... 19/L

2013. jan. 22. 14:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

még sokan fognak ide kommentelni, akik nem fogják érteni a kérdésedet :D, készülj fel

egyébként teljesen így vagyok én is vele (19/F)



remélem értesz angolul:

[link]

2013. jan. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Igen gondoltam h az utolsó mondatot nem mindenki fogja érteni xD

Tudok angolul, nagyon jó amit küldtél :D ez nagyon jellemző :D

2013. jan. 22. 14:56
 3/21 anonim ***** válasza:
89%

Én is így vagyok ezzel pontosan :S


Mondjuk nekem van valami fóbiám eleve az emberektől...


De a távoli ismerősök a legrosszabbak tényleg, ahogy a képen van...köszönjek, ne köszönjek...?

2013. jan. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

Igen, régebben volt gond belőle, mert halkan beszélek és az akármilyen ismerősök/távolabbi rokonok, akiket mellesleg nem is ismerek, vagy csak egyszer láttam, mindig visszamondták és otthon lecsesztek miatta.

Amikor pl. meglátok valakit az út másik oldalán, nem kezdek el kiabálni, hanem inkább nem köszönök. 19/f

2013. jan. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Na velem is ugyanez van, amit leírtatok...meg néha az is gond h nem tudom, hogy magázni kell e vagy tegezni...néha a csókolom olyan égőnek tűnik, de a jó napot meg túl hivatalos, annyira utálom ezt az egészet :(
2013. jan. 22. 15:08
 6/21 A kérdező kommentje:
Jah meg azért is írtam ki a kérdést, mert az előbb közölte a barátom, h az anyukája nagyon mérges volt amiért nem köszöntem neki..na most ha nem látom sehol a házban, akkor miért köszönjek a semmibe? Ha meg találkozunk szemtől szembe akkor mindig szoktam. Istenem annyiszor konfliktusba keveredtem már másokkal emiatt a *****köszönés miatt :(((
2013. jan. 22. 15:15
 7/21 anonim ***** válasza:
85%

Ismerős a helyzet. Én általában csak akkor szoktam köszönni, ha az illető egyrészt nem mással dumál éppen, másrészt rám néz, tehát észrevesz. Ha nem néz rám, nem szoktam utánakiabálni.

Én is néha halkan köszönök, ezért egy kéz intéssel megtoldom. (Nem integetek, csak felemelem a kezem.) Ezért is szoktam csak akkor köszönni, ha rámnéz valaki. Ha meg félig-meddig ismerős, akkor általában üdv, helló, vagy ilyen semleges köszönést dobok be. Ha messzebb van, olyat is lehet, hogy szélesen mosolyogsz, nagyot intesz neki, bólogatsz, és ha közelebb jön, már azt kérdezed, mi újság, mintha csak a távolság miatt nem hallotta volna a köszönésed. :D

2013. jan. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
79%

"na most ha nem látom sehol a házban, akkor miért köszönjek a semmibe?"


Hű de ismerős, nem kérdezted már ezt nemrég? :)

Na mindegy, akkor is azt írtam, meg most is, hogy ilyenkor nyugodtan kiabálj be a lakásba, hogy "elmentem, viszlát", vagy ilyesmi. Ha hallja, kijön, ha nem, akkor valószínűleg úgyis zavarnád.


Egyébként nem hiszem, hogy komolyan mérges lenne. :)

2013. jan. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%

Hasonlóan utálom, de én pont ezért rá szoktam játszani. Mindenkinek, akinek vagy köszönnöm kéne vagy nem, jó hangosan ráköszönök, aztán lesz@rom, hogy visszaköszön-e. Így rajtam nem múlt.


Ha elmegyek valahonnan, akkor meg dobok egy "Elmentem, sziasztok, viszontlátásra" semmit, amiből mindenki azt vesz magára, amit akar. Lesz@rom azt is :D

2013. jan. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Ez már a 2.eset amit a barátom elmondott, ki tudja mit gondolnak már rólam..am még nem kérdeztem ezt :D

De tudja ő is h nem vagyok olyan nagy köszönős, meg ő sem az, a bekiabálás nálam nem fog működni, egyszerüen nem merem :( ha eljövök akk mindig köszönök h csókolom, néha meg is hallja, de sokszor nem, és úgy ég a pofám :S

2013. jan. 22. 15:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!