Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » "Kezét csókolóm" vagy "Jó...

"Kezét csókolóm" vagy "Jó napot kívánok"?

Figyelt kérdés

24 éves fiú vagyok. Édesanyám váltig állítja, hogy nőnek (kortól függetlenül) "Kezét csókolommal" illik köszönni, a "Jó napot kívánok" sértő (ha férfi köszön így nőnek).


Én úgy gondolom, hogy vagy egyáltalán nincs különbség a két köszönés között, vagy a "Kezét csókolóm" egyenesen rosszabb is lehet a "Jó napot kívánok"-nál. Szerintem a "Kezét csókolom" öregbít egy kicsit, így nem feltétlenül ajánlatos így köszönni egy viszonylag fiatal vagy középkorú nőnek.


Ti hogy látjátok? Önök hogy látják? Örülnék a minél több válasznak, és a válaszolókat megkérem, hogy írják meg életkorukat (esetleg nemüket) is. Köszönöm előre is!


2009. aug. 29. 22:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én csak simán csókolommal köszönök. 17/F
2009. aug. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Egy "kézcsók"-ot is lehet mondani, ez kedves, és nem öregít.

Hivatalos helyen lehet a jó napot, vagy például WC-s néninek, takarítónőnek, boltosnak nem köszön az ember kézcsókolommal! :)

2009. aug. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ja , 42 /f
2009. aug. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem a "Jó napot kívánok" jobb. Nekem a "Kezét csókolom" kicsit régimódni.

27/l

2009. aug. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Akármelyik nőnek lehet kezétcsókolommal (nem kézcsókolommal) köszönni a takarítónőt meg a boltost is beleértve, ezen senki nem fog megsértődni. Megnyerő, udvarias fiatalembernek fognak tartani. A Jó napot is persze köszönés, de nincs benne az a nőket tisztelő lovagias plusz. Azt mi szeretjük, és talán a fiatalember is jól érzi magát a gyenge nőt óvó Férfi szerepében. Nem kell mindig az az emancipáció!
2009. aug. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Nem megsértődik, hanem nem illik, és nem helyénvaló!
2009. aug. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 igabcsy ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen helyén való a "Jó napot kívánok", pl. egy hivatalba, vagy orvosi rendelőbe bemenet, ahol vadidegen nők és férfiak vegyesen vannak.

A "Kezét csókolom" valóban régimódi, ha csak úgy "odabrummogja" valaki.

DEEE.... olyan esetben, amikor egy közelebbi ismerőssel találkozol, akit nem tegezel (pl. a harmadik szomszéd, vagy a kisboltban az eladó, ahová minden nap bemész), ezáltal rendszeresen találkozol vele, akkor egy mosoly kiséretében elhangzó "Kezét csókolom" másként hat. Valahol érezteti azt is, hogy nem teljesen idegen számodra az illető.


45/N

2009. okt. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!