Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ilyen esetben is 'Jó napot...

Ilyen esetben is 'Jó napot kívánok'-kal kell köszönni?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy mikor pl. egyik szünetben lemegyek a tanáriba... Meglátom a tanárt, de épp háttal áll, és én megszólítom, h xy tanárnő/tanárúr! Utána kell neki köszönnöm, hogy Jó napot kívánok! ???

Mert ő valószínűleg oda fog köszönni h Szia xy! De az meg bunkóság, ha nem köszönök, csak megszólítom és mondom a magamét...

Viszont gimnáziumba nem szabad sem Csókolommal, sem csak Jó Napottal köszönni. Az viszont tök hülyén jön ki, ha végigmondom h Jó napot kívánok. Olyan hosszú, vagy nem tudom...


Szerintetek?


2011. ápr. 21. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Némelyik tanár háklis a "jó napot"-ra, és mindig hozzáteszi gúnyosan, hogy kívánok. Gondolom, már rájöttél, melyik milyen. A helyedben ezt gy oldanám megyek: odamegyek a tanárhoz, és mondom neki, hogy "jó napot tanár úr/tanárnő, azt szeretném kérdezni/mondani, hogy..." ha a háklis fajta, akkor "jó napot kvánok tanár úr/tanárnő, elnézést, csak azt szeretném kérdezni/mondani, hogy..." Egyébként szerintem más helyzetekben a "kívánok" szó olyan erőltetett, túl hivatalos.
2011. ápr. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha belépsz egy helyiségbe, hangosan illik köszönni, hogy lehetőleg mindenki hallja, és nyugodtan mondd végig: - Jó napot kívánok! Ha az, akit keresel, épp háttal áll, próbálj meg elé kerülni. Előfordul, hogy pl. bútorzat miatt ez nem teljesen lehetséges, de mindenképp kerülj a látószögébe. Így tudatva, hogy hozzá jöttél. Tudni fogja, hogy tőle szeretnél valamit, és szólni fog, amikor ráér. Akkor neki még köszönhetsz is külön, de azt már nem muszáj.


manju

2011. ápr. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

sztem nincs semmi ciki sem a kezit csokolomban sem a jo napot kivanokban. vilageletemben igy koszontem.

20/f

2011. máj. 16. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!