Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért olyan elítélendő, hogy...

Miért olyan elítélendő, hogy ifjúsági gyülekezetbe járok?

Figyelt kérdés

Pár hét, és 19 leszek. Több, mint egy éve járok (evangélikus) ifjúsági gyülekezetbe, és azt látom, hogy furcsán néznek rám, hogy nem bulizni járok el, hanem inkább gyülekezetbe, illetve vasárnap templomba.


Miért olyan furcsa ez??

18l



2013. jan. 15. 19:20
 1/10 Milten válasza:
100%
Sok embernek ezek idegen dolgok. Lehet nem értik mi is ez valójában. Még az is lehet, hogy félnek egy kicsit tőle. Aki érdemes rá annak magyarázd el mit is jelent ez neked. A többi emberrel meg egyszerűen nem kell foglalkozni. Nem rossz dolog az ha nem jársz el lerészegedni meg drogozni. Legyél magadra büszke inkább.
2013. jan. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Amilyen furcsa lehet neked az, hogy valaki hétvégén jól bepiál, és lefekszik valakivel, ugyanolyan furcsa egy ilyen embernek a te szórakozásod.
2013. jan. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Ez lenne a helyes. Én is hasonló cipőben járok, csak én református gyülekezetbe járok.
2013. jan. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 duakau válasza:
100%
Szerintem ne érdekeljen mások véleménye. Én egyházi iskolába járok, és néha rám is furcsán néznek. Emiatt soha nem döntenék úgy, hogy nem foglalkozok többé Istennel.
2013. jan. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
azért mert ez a ritka. és az emberek mindenre furcsán néznek mi eltérő tőlük és meg vannak győződve, hogy az a helyes, ahogy ők csinálják. lásd itt is a hármas hszt.
2013. jan. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

ne szegyeld es ne zavarjon hogy mit gondolnak masok, sot merd felvallalni, mert ez a kereszteny ember dolga


en mar 21 leszek egy honap mulva es 14 eves koromtol jarok ifire, reformatus kozossegbe, es csak sajnalni tudom azokat akik ezert leneznek mert nem tudjak hogy mit vesztenek, mert egy ilyen kozossegbe jarni ajandek, ahol van osszetartas, onmagad lehetsz, es szamithatsz a masikra, es nem kell attol felned ha mondassz valamit kinevetnek, vagy ha nincs eleg penzed, meg se szolalj,


csak irigyelni tudlak

2013. jan. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
az emberekben tévhit él ezekkel a gyülikkel kapcsolatban ezért néznek furán. én is azt hittem, hogy ez is ilyen beszűkült egyházi 'szekta' csak fiatalokkal, de aztán mégsem.
2013. jan. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Én is 19 évesen kezdtem gyülekezetbe járni. A családban én voltam az első hívő, ezért nagyon furcsállották a többiek, hogy evés előtt hálát adok, olvasom a Bibliát stb. Először azt hitték, hogy valami szektába kerültem, és évek múlva tudták csak elfogadni, hogy ez nálam nem egy fellángolás, hanem új életmód.

Amikor fiatalabb húgom is megtért, akkor már egyenesen támadtak a hitem miatt, de egy evangélikus lelkész beszélt velük, és belátták, hogy nekik is jobb, ha nem piálok és bulizok, hanem Bibliát olvasok. :)

Megtérésem óta 23 év telt el, és ma már természetesnek veszik a hitemet, sőt, többször felkértek, hogy én búcsúztassak elhunyt rokonokat.

Ne hagyd, hogy mások véleménye miatt furcsának érezd magad. Nem vagy az, csupán más az életmódod, mint a generációd átlagának, de nem veszítesz semmit. A téged lenézők vagy véleményezők viszont sokat veszítenek.

És ne felejtsd Jézus szavait: szeretnünk kell az ellenségeinket is...

2013. jan. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mert mindenki magából indul ki, és ha valaki valamit máshogy csinál, azt furcsának tartja. Aki disco zenét hallgat, az elítéli azt, aki rocker. Aki vega, az elítéli azt, aki eszik húst. Aki nem vallásos, az elítéli azt, aki igen. Ez sajnos a többségre igaz.

Egyébként nem furcsa, hanem nagyon dicséretes, hogy vannak még olyan fiatalok manapság, akik komolyan is gondolják a vallást, és erkölcsös, erényes életre törekszenek.

2013. jan. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

azért itt is látszik, hogy a vallásosak sem elfogadók a nem vallásosakkal, hanem ők is megvannak győződve róla, hogy aki nem úgy csinálja mint ők az rosszul csinálja :)


ha a vallásosak lennének többen szerintem legalább ilyen furcsán néznének a bulizókra. és ez nem csak spekuláció, hanem láthatjuk a történelemből, hogy mennyire fogadták el a másképpen élést, amikor a vallás volt az úr. ahhoz képest most talán jobban állunk kicsit.

2013. jan. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!