Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy hónapja látogatom a...

Egy hónapja látogatom a honlapot. Mélységesen megdöbbent a vélemények hangvétele, stílusa. Érvek helyett bántó megjegyzések a jellemzőek. Időnként némely válaszok is eltűnnek. Mire jó ez az egész?

Figyelt kérdés
2013. jan. 2. 13:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

ha ilyen idétlen a honlapod is ,mint ez a kérdésed,akkor ne csodálkozz rajta,

hát még egy vacak kattintható linket sem tettél ide,

2013. jan. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én fenn vagyok durván indulás óta.

Megmondom őszintén nem csodálkozom rajta, hogy sok embernek mondható lény ilyen.

Arra jó nekik, hogy ha már az ő életük nem tökéletes, akkor rúgjunk bele a másikba.

2013. jan. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Na, első tipikus példája annak, hogy olvasni sem tud és rögtön már agresszív...
2013. jan. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is tettem már fel egy ilyen kérdést a válasz sok a elnyomott, ember aki itt vezeti le a stresszt és nyugodtan beszólhat akárkinek következmény nélkül is !
2013. jan. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Értem a válaszokat,én is ezt látom.

Ez így jól leképezi a társadalmunk jelenlegi állapotát.

Akinek esetleg valami saját véleménye van valamiről,az csak hülye lehet.

2013. jan. 2. 13:51
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez jelentősen függ attól, milyen témakörökben olvasgatsz.


Én pl. ha az állatok témakörben kérek segítséget, mindig értelmes, tapasztalatokkal teli válaszokat kapok.

A családi témakör az egy kész csatatér: mindenki váltig állítja, hogy csak az ő életvitele/családmodellje/anyasághoz való hozzállása/házassága a tökéletes, mindenki más hülye. Ott tényleg ritka az, hogy ne torkollna veszekedésbe egy kérés, vagy kapná meg valaki bunkó hangnemben, hogy az nem is úgy van.

Aztán ott van a szépség-divat, ahol pl. vannak teljesen értelmes kérdések is, teszem azt, hogy ki melyik hajfestéket ajánlja, meg azok, ahol csak az megy, hogy egymás ruhatippjeit fikázzák, csak mert nem egyezik az ízlésük.

Ott az ezotéria, ahol totál el van szállva az emberek 95%-ának az agya, és váltig állítják, hogy jönnek a pledájok ésatöbbi...

Aztán itt a vallás és a valláskritika, ahol nem lehet egy kérdést anélkül feltenni hogy a vallásosok és az ateisták ne vesszenek össze.

Ott a főzés témakör is, ahol szintén nagyon hasznos tanácsokat lehet kapni - de azon belül ott a vegetarianizmus is, ahova szándékosan járnak az emberek a vegákat szekálni olyan jellegű kérdéseknél is, hogy "hogyan készítsem el a tofut".


Tény és való, rengeteg kötekedő, megkeseredett rosszindulatú ember van az oldalon. Viszont az a véleményem, hogy emellett rengeteg segítőkész és normális is van, az pedig nagyon látszik, hogy melyik kategóriák normálisabbak és melyek a tipikus piaci pletykálások és viták színhelyei...

2013. jan. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Igen ez lehetséges.

A tapasztalatom szerint is vannak a témakör szerint különbségek.

Mindenesetre már kirajzolódik,hová nem kell belépni,ha az ember nem akarja,hogy állandóan sértegessék.

2013. jan. 2. 14:38
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én már több éve tagja vagyok az oldalnak, és el kell mondanom, hogy szerintem évekkel ezelőtt teljesen más volt az oldal. Régebben az ember szinte csak kielégítő, segítőkész, normális hangvételű választ kapott a kérdéseire. Szerintem ez a drasztikus változás oda vezethető vissza, hogy az elmúlt időben nagyon megnőtt az oldal népszerűsége, így az idióták között is elterjedt lett. Illetve mostanság nagyon sok Facebookos like vadász oldal indult, ahová vicces képeket és videókat szándékoznak feltölteni. Ilyen oldalakon többször tapasztaltam, hogy a lenéző, bunkó választ kiáltják ki viccesnek és emiatt sokan vannak, akik ezért írnak hülye válaszokat. A legtragikusabb az a Szerelem, szex kategória. Az ember segítség reményében feltesz egy kérdést és ki tudja, az is lehet, hogy komoly problémája van, de abban a kategóriában gyakorlatilag minden kérdésnél gúnyt űznek a kérdezőből. A moderátorok hiába tiltják ki ezeket a felhasználókat, mindig regisztrálnak helyettük újabb idióták. Szerintem be lehetne valami olyasmit vezetni, hogy a moderátorok előzetesen leellenőriznek minden választ, hogy kiszűrjék az ilyen barmokat. Tudom, hogy körülményes meló lenne, de így legalább a normális, kérdéshez kapcsolódó, korrekt válaszok kerülnének előtérbe.
2013. jan. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Sajnos az előzetesen ellenőrzött válaszok magával hoznák

a cenzúrát is,amikor a moderátor saját szubjektivítása döntheti el hogy egy válasz megjelenhet vagy nem.

Az szerintem elfogadható,hogy az embert a vélemény emiatt folyamatosan lepontozzák.Arról nem beszélve,hogy ilyen hangadók a toplista elején szerepelhetnek a mocskolódásaik ellenére is.Egyszerüen oda jut az egész folyamat,hogy a "normális" emberek már be sem fognak lépni. Úgy látszik ez is a cél.Idióta honlappá alakul szépen lassan ezáltal.

2013. jan. 2. 16:14
 10/17 anonim ***** válasza:

Sajnos egyre több a bunkó troll, és amint egyet törölnek, jön a helyére három másik.



Mindenféle emberek vannak itt, akárcsak az utcán. Ott is kikerülöd a hülyéket; itt sem érdemes másként tenni.

2013. jan. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!