Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért baj az ha én nem kóvetem...

Miért baj az ha én nem kóvetem a családi trendet és csak ritkán mosok hajat? Meg nem fürdöm minden nap. A ti családotokban mi a trend?

Figyelt kérdés
2013. jan. 1. 21:30
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez meg milyen kérdés? :D
2013. jan. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
65%
Miért, milyen ritkán fürdesz? Ha kétnaponta, az azért nemgáz, de ha csak hetente az cinkes...
2013. jan. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
csalàdi rendet....aha. hàny naponta vagy hajlando furodni/hajat mosni?
2013. jan. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
67%

Hát az attól függ. Vannak bizonyos határok, azt azért nem kéne átlépni (mondjuk a legtöbb ember naponta zuhanyzik, de mondjuk még kétnaponta is elfogadható télen. Hajat mosni szerintem hetente bőven elég, 8-10 naponta is akár.)


Szóval ha durván kilógsz ezekből a korlátokból, akkor igenis van beleszólásuk: büdös vagy, és ezt nekik szagolni kell. Nem valami kellemes. Nem kell órákat állni a zuhany alatt, de azért a kritikus részeket rendesen meg kéne mosni.


Ha nem erről van szó, akkor inkább az az oka talán, hogy a legtöbben nem szeretik, ha valaki eltér tőlük. Lehet, hogy ők úgy érzik, őket akarod kritizálni azzal, hogy másképp csinálod. Ilyenkor nyugodtan el kell magyarázni, hogy így is normális, ahogy te akarod és hogy ez a magánügyed, te szeretnéd eldönteni. Lehet, hogy többször is el kell mondanod. Türelem, előbb-utóbb megtanulják :)

2013. jan. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
64%
Azért kell a mindennapi tisztálkodás, mert azért egy nap alatt megizzadsz és az nem valami higiénikus ha izzadtan vagy 2 napig. Még ha alkalmanként kiesik 1 nap fürdés az nem gáz főleg ha nincs időd rá fáradt vagy meg minden de azért mindennap kell a tisztálkodás. A hajmosás annyira nem gáz elég hetente csak egyszer megmosni azt, sokan mondják hogy nem célszerű 2-3 naponta mosni mert az sem tesz jót.
2013. jan. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk ez nem trendkérdés... Naponta zuhanyzunk (olyan kádban ülős ázás ritkán van), és 3-4 naponta hajat mosunk, állapottól függően. Szerintem ez az alapvető higiénia, ahogy naponta legalább 2* fogat mos az ember...
2013. jan. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk az a trend, hogy mindenki naponta fürdik (max 1-1 nap marad ki néha), illetve hogy mindenki igény szerint most hajat. Én pl. heti 1× mosok hajat (ritkán max 2×, ha muszáj), mert egyáltalán nem zsírosodik hamar, tehát felesleges lenne 2-3 naponta mosnom.

De tényleg attól függ, hogy mit jelent nálad a ritkán, és a nem fürdök minden nap.

2013. jan. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
Azta rohadt de jót nevettem...ilyen idióta kérdést
2013. jan. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
Én naponta, (néha kétnaponta) zuhanyozok, és hetente általában egyszer mosok hajat. Nálunk nincs ilyen "rend", mindenki úgy tisztálkodik, ahogy akar.
2013. jan. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Én december 14 én füródtem utoljára és augusztus 28 án mostam hajat. De mikor ezt elmondom kiakadnak hát mit kell ezen kiakadni? Ha nem vagyok büdós nincs baj nem?
2013. jan. 1. 21:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!