Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A petárdázást be lehet jelente...

A petárdázást be lehet jelenteni a rendőrségnek?

Figyelt kérdés
Nem a kis zöldet, hanem a nagy erejű rakétát amit messziről lőnek ki... Nagy-fater szívbeteg...

2012. dec. 31. 12:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

Lehet, de most legális a közterületen való használata az 1,2,3 kategóriának is.


Vagyis valakit legális tevékenységért szeretnél feljelenteni.

2012. dec. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem csak rájuk akarom uszítani a kerületi járőrt hogy fenyítse be őket. De ne mond már hogy a 20 grammos lőporos bomba legális, Irakba vagyunk tán?
2012. dec. 31. 12:57
 3/12 anonim ***** válasza:

Megvan grammra pontosan szabva, hogy mi milyen kategóriába tartozik.

Ezen nem lehet nagyon szépíteni, amiket most lehet venni a kizárólag hangkeltésre szolgáló eszközökön kívül mind legális. (Mivel boltokban is csak 1,2,3 kategória van.)

2012. dec. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ma este hattól holnap reggel hatig engedélyezett a "rakéta", viszont a petárda változatlanul tilos.
2012. dec. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%

Azért aki lepontozta a válaszomat szeretném megkérdezni, hogy miért tette?


A petárda tilos, ezt én is tudom, viszont a kérdés kifejezetten a "nem petárdára" vonatkozott.


Vagyis mi az ellenvetés a válasz hasznosságát illetően?

2012. dec. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztalak le, a válaszod nulla értékű volt, a többiekét pontoztam fel...
2012. dec. 31. 13:30
 7/12 anonim ***** válasza:

"Azért aki lepontozta a válaszomat szeretném megkérdezni, hogy miért tette? "


Azért, mert 12,54-kor még a rakéta használata is illegális.

2013. jan. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Te miről beszélsz mégis?

Nem tudom mennyire vagy tisztában a pirotechnikai osztályozással, de ez nem igaz.


Ha a csendháborítást akarod előhúzni ezzel a mondattal így szilveszter éjszaka ez is sántít.

2013. jan. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem az osztályozásról beszélek, hanem arról hogy az eszközök használata csak 31-én 18 órától 1-én 06 óráig volt legális, te meg jóval előtte válaszoltál!
2013. jan. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Csendháborítás már régen megszűnt, a nyugalomhoz való jog van helyette, ami nem este tíztől van, hanem egész nap /hamár felhoztad/.
2013. jan. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!