Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nézik le a természettudo...

Miért nézik le a természettudományi egyetemeken tanulók a társadalmin tanulókat?

Figyelt kérdés
Jogi egyetemre járok külföldön. Ha Magyarországon ezt kijelentem, akkor sokan húzzák a szájukat, meg hallok olyanokat is, hogy "büfé" szak. Arról nem beszélve, hogy a nyelvészekre is miket mondanak. Nem ismerem nagyon a magyar felsőoktatási rendszert, de nálunk nagyon nehéz a jogi egyetem. Ugyanúgy a nyelvek sem könnyűek. Itt is lenéznek minket egyébként. Miért van ez? Én nem gondolkodom így a természettudományosokról.

2012. dec. 19. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Magyarországon mindenki lenéz mindenkit, a természttudományosok a bölcsészeket, a bölcsészek a természettudósokat, a diplomások a munkásokat, a munkások azokat, akik továbbtanulnak, a gazdagok a szegényeket, a szegények meg a tehetösebbeket. Nem véletlen, hogy az ország nem jut elöbbre.
2012. dec. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Van abban igazság, amit az első ír. Mintha mindenki lenézne mindenkit itt. Sztem az a bajuk, hogy túl sok jogász van Magyarországon.És általában a reálosokban van egy beképzeltség.
2012. dec. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a jogi képzést nem nevezik büfészaknak. A böcsész képzés szak ágazatait szokták büfézni ki-ki joggal-divatból. Itt pont, hogy a gazdasági és jogtudomány hallgatók között érezni némi elitista beképzeltséget.

És biztosan le leszek szavazva, de azért egy orvostan hallgató, vagy egy jobb mérnök valahol mégiscsak többet kénytelen tenni a tanulmányaiért, mint egy nyelvszakos, vagy a sokak vesszőparipája szabadbölcsész. És ezt élik ki sokan a büfé jelző gyakori használatával.

2012. dec. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez oké. Én azt mondom, hogy minden egyetemen vannak buktatók. És senki sem felesleges (következik a büfé szakból) a társadalomban...
2012. dec. 19. 20:12
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

A büfészak nem is azt jelenti, hogy felesleges (bár sokan erre asszociálnak), hanem hogy aránylag könnyű elvégezni.

A kifejezés nyílvánvalóan onnan ered, hogy egyes szakok hallgatói idejük egy jelentős részét a büfében töltik, így is átmennek. Ami egy komolyabb szakot vizsgálva, ahol nem ritka, hogy napi 8 órát (néha többet is) vagy bent + utazás + otthon felkészülés a holnapi napra és már nem is maradt időd semmi másra. És ezen embereknek nemkicsit bosszantó lehet, hogy mások 10-re mennek be, 3-kor már indulnak haza, bent töltött idejük egy részében a büfében elkávézgatnak és majdnem ugyanolyan diplomát kapnak, mint aki gürizik egész nap.

2012. dec. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én ezt mind megértem, de szerintem ez nem ok arra, hogy lenézzék őket. Nekem is sok minden bosszantó, mégsem veszek mindenkit, vagy mindent egy kalap alá. Pl. a múltkor csúnyán átvágott egy szakmunkás, mégsem mondom azt, hogy mindegyik sz*r munkát végez...
2012. dec. 19. 22:39
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez a Te egyéni döntésed.

Az egyetemisták sem mind büfészakosozzák az ominózus karok hallgatóit, csak egy viszonylag kis részük.

Én csupán a motivációjukat fejtettem ki, mert a kérdés a Miért-tel kezdődik és nem mással.

2012. dec. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
mert előbb őket fogják elárasztani a bodzaszedők!!!
2014. aug. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a tanító, óvodapedagógus szakokat is lenézik, pedig elhihetitek, ha valaki ezeket jól szeretné elvégezni, szét kell hajtania magát, mert rengeteg tárgy van(anatómiától kezdve fejlődéslélektanig) + a gyakorlat
2014. aug. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!