Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit lehet tenni azzal, aki...

Mit lehet tenni azzal, aki nem lapátolja el a családi háza előtti járdáról a havat?

Figyelt kérdés

Családi házas övezetben lakunk, főút mellett, ahol a háztulajdonosok kb. 60%-a nem lapátolja el a háza előtti járdáról a havat. Nem egyszeri esetről, hanem állandó jelenségről van szó, minden évben ugyanazok előtt áll a lefagyott, göröngyös, csúszós "hótakaró". Ami igazán bosszantó, hogy nem idős emberek élnek ott (szegény idős nénik, bácsik láthatóan nagyobb rendet tartanak a környezetükben, most sem velük van a gond), hanem "újgazdag köcsögök". Életerős férfiak (némelyik házban több ilyen is akad), menő kocsikkal, akik KIZÁRÓLAG a kapubejárójukról lapátolták el, hogy az autójukkal tudjanak közlekedni, a járdát nagy ívben lesz@rták. Tudom, ha baleset ér ott valakit, a tulajdonos felelőssége. De mi van akkor, ha egyszerűen csak jelentősen megnehezíti a közlekedést idős botos emberek és babakocsisok részére, de senki nem esik el? Szóljunk a körzeti megbízottnak? Vagy luxus elvárni, hogy legalább egy közlekedő sávot mindenki takarítson le?


Amúgy óvodás dolognak tartom a feljelentgetést, de annyira bosszant, hogy pont azok tesznek a kötelességükre, akik fizikailag amúgy képesek lettek volna 30 percet erre áldozni.



2012. dec. 14. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy az önkormányzatnál lehet bejelenteni.
2012. dec. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Önkormányzat,de nem igazán törődnek vele.
2012. dec. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem tudtam, melyik szervhez tartozik, de gondoltam, hogy úgysem foglalkoznak vele, mert akkor a fél várost meg lehetne büntetni. Plusz az ilyenek röhögve kiperkálnák a büntetést, és továbbra sem fognák meg a lapátot.

2012. dec. 14. 18:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha viszont baleset er, peldaul elcsuszol, es eltorik a kezed/labad, siman perelheted a haz tulajt, aki nem lapatolta el a havat, vagy sozta le a jardat a haza elott.
2012. dec. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sózni tilos

Amúgy szerintem tudnak olyan bírságot kiszabni ami miatt az ujgazdagok is nyelnek egy nagyot. Minden hóesés után egy számla és megtanulják használni a lapátot.

Én délután munka után a letaposott fagyos havat is le akarom, remélem a közterületesek birságolnak rennddsen.

2013. jan. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nálunk most szerencsére nincs hó. Legközelebb ha felhúzom magam, lehet, hogy kinyomozom, pontosan hol kell bejelentést tenni az Önkormányzaton belül és teszek egy próbát.

Köszönöm a válaszokat!

2013. jan. 15. 21:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!