Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » El szoktak seperni a házad...

El szoktak seperni a házad elöli járdáról a havat?

Figyelt kérdés
2012. jan. 15. 11:50
 1/10 A kérdező kommentje:
El szoktad seperni a házad elöli járdáról a havat?
2012. jan. 15. 11:50
 2/10 anonim ***** válasza:
Muszáj, mert az önkormányzat büntet, ha nem teszed.
2012. jan. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
El, mert ha valami szerencsétlen ott esik el és eltöri valamijét engem vonnak felelősségre.
2012. jan. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Aki ledobálta, előbb-utóbb mindig el is takarítja. :)
2012. jan. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Muszáj, de ezen a télen még nem volt benne részünk. Most is tavasz van kint.
2012. jan. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

El, de nem azért, mert büntetnek érte hanem, mert használják/használjuk és valamivel kényelmesebb/biztonságosabb a járdán, mint esetenként a járda felett 10-20... cm-el sétálni.

És nem szeretném, ha akár én, akár a családtagom, vagy akár egy idegen is elesne az én trehányságom miatt.


De azért az a válasz is tetszik, hogy aki leszórja, majd eltakarítja! :)

2012. jan. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nálunk egész télen ma esett egy alig egycentis hó, de nem sokan méltóztatják elseperni... főutcán lakunk.
2012. jan. 15. 12:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Általában igen, de idén még csak leszórtam hamuval, olyan kevés hó esett.
2012. jan. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Erkölcsi kötelességemnek és jól felfolgott érdekemnek egyaránt tartva: igen, el - pedig a letakarítandó járdám hossza 70 m (és nőnemű vagyok).
2012. jan. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Elszoktuk, pedig nem használjuk a járdát magunk előtt. A kapu bejárót is elszoktuk, az értelemszerűen kényelmesebb, ha autóval nem a hóra kell állni, avagy a letaposott, jól lefagyott jégre.

Sokszor volt, hogy mire hazaértünk a szomszéd néni elsöprögetett előlünk, máskor mi vállaljuk be előtte azt a plusz 10 métert. Nálunk ez így működik.

Egyrészt azért, mert könnyebb frissen ellapátolni vagy söpörni, amikor még nincs letaposva, illetve így nem fagy le, nem fog senki esni kelni rajta, amiért ugye jól megbüntethetnek, ha valami baja lesz az illetőnek. Egyébként falun lakom, szerencsére itt többnyire szokás lapátolni. Egy szakasz van ahol nem, ott estem már el én is egyszer kétszer. Komolyabb bajom nem lett, nomeg fiatal vagyok én kibírom, de azért ha egy 80 éves öreg néni csúszik ott meg, akinek már a járás is nehezére esik, az kellemetlen. Rájuk nagyon mérges is vagyok sokszor, hogy miért nem tudják legalább homokkal vagy sóval leszórni, ha már a lapátolás büdös, de egyelőre nem tettem szóvá.

2012. jan. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!