Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan beszélsz a pároddal...

Hogyan beszélsz a pároddal idegenek előtt?

Figyelt kérdés

Szociológus vagyok, egyik feladatunk egyik alpontjához gyűjtök "anyagot". Az eredeti kérés az, hogy példázzuk megkérdezés alapján hogyan válaszolnak a szerelemesek "virágnyelven" egymásnak, amikor idegen társaságában vannak. Pl: hogyan válaszoltok saját nyelven, burkolva egy vonatfülkében, mikor mellettetek ül egy idős néni. Ilyenkor ugyebár nem szoktunk olyan felszabadultan társalogni. Konkrét eseteket, rövid párbeszédet írjatok bármilyen témáról, ami ilyen burkolós beszédhelyzetben elhangozhat.


Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!


2012. dec. 10. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mi nem sokkal máshogy, mint amikor kettesben vagyunk. Alapból nem vagyunk gügyögősök, vagy becézgetősök. Ugyanannyira beszélek vele is felszabadultam idegenek előtt mint bármilyen más családtagommal/barátommal. Mikor milyen hangulatunk van.
2012. dec. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet, nem sokban változik a magatartásunk, beszédstílusunk egymással ha közösségben vagyunk. Ha úgy esik jól ugyan úgy "szerelmem" "életem"-ként szólítjuk meg egymást. Ha felszabadultan ilyen esetben nem is társalgunk, ez maximum kimerül a halkabb beszédben, több testbeszéddel.
2012. dec. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgy beszélünk egymással,ahogy mindig is szoktunk.A bkv közönség meg nem érdekel.
2012. dec. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi sem vagyunk gügyögősek, így nálunk sem nagyon különbözik egy beszélgetés mondjuk vonaton. Legalábbis a hangnem az egyáltalán nem. A megszólításban van változás. Együtt élünk, általában szivemnek szólítom, vagy drágám, édes. Viszont társaságban, legyen az család, barátok, vagy idegenek, legtöbbször a keresztnevén szólítom, ahogy mindenki más is. Néha előfordul, hogy nem, ezt sem érzem kényelmetlennek, de volt már egyszer egy olyan barátom, akit szivemnek szólítottam 90%ban és megkért, hogy a barátok és család előtt ne hívjam már így... szóval azóta van ez így. A mostani páromat egyébként szerencsére nem zavarja az se, ha mások előtt hasonlóan becézem. :)


Viszont ismerek olyan párt is, akik amint egymáshoz szólnak, gügyögőssé válik a hangjuk és ez akkor is így van, amikor idegenek előtt vannak. Mindenki mással normálisan beszélnek, de ha egymással, akkor az egy idő után elviselhetetlen. :)

2012. dec. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy. Legfeljebb témában szelektálunk, ha nagyon kényes.
2012. dec. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!