Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A tört évet miért nem veszik...

Granulátum kérdése:

A tört évet miért nem veszik figyelembe az életkor meghatározásánál?

Figyelt kérdés

10 nappal a 105. születésnapja előtt meghalt egy brazil építész, és mindenki azt írja róla, hogy 104 évesen érte a halál. Pedig a 104,97-at lehetne 105-re kerekíteni.

Annyira nem Niemeyer érdekel, de már idegesít ez a fajta számolás. Tehát egy 11 hónapos gyerek az egy újszülöttel egyforma? :O


Én pl márciusi vagyok, de újév napjától már annyi évesnek mondom magamat amennyi leszek rá két hónapra. Én ugyanis az x egész 8 tizedet már felfelé kerekítem és nem lefelé.



2012. dec. 6. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Azért mert mg nem töltötte be...
2012. dec. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul használod a magadon alkalmazott számolást. Ha márciusban töltötted pl. a 30-at, akkor az a helyes, hogy 30 éves vagy, és most léptél a 31-be. Szerinted, ha valaki elvégzi a gimiben a 3 évet, az már leérettségizett? Amíg el nem éred a születésed napját, addig nem számítható bele az életkorodban, hiszen nyilvánvaló, hogy nem élted meg a szükséges időt. Vagy pedig: ha te 18-at töltöd márciusban, akkor újévtől azt hiszed nagykorú vagy? Neeeem... amíg a születési anyakönyvi kivonat szerinti dátumod 18. fordulójához nem érsz, addig te csak 17 vagy, és a 18-ba léptél.

Szerintem teljesen logikus ez a számolás, hiszen, ha felfelé kerekítenénk, akkor ezen elv mentén lefelé is lehetne, ami szintén nem észszerű.

2012. dec. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a sok "még nem töltöttem be a 18-at, de kerekítve annyi vagyok" kamasz is vígan menne be a boltokba alkoholért és cigiért
2012. dec. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!