Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha betöltöttem a 18-at,...

LowriderGirl kérdése:

Ha betöltöttem a 18-at, Amerikában még mindig kiskorúnak számítok?

Figyelt kérdés
Ugye az van, hogy ott sok államban eleve a 19. életév betöltése jelenti a jogilag felnőtté válást, viszont úgy tudom, hogy 21 éves kor alatt nem fogyaszthatnak alkoholt, nem dohányozhatnak, stb. Namármost, ha én itthon betöltöm a 18-at, ergo felnőtt vagyok, és kimegyek Amerikába, akkor ott nekem tilos alkoholt innom, meg egyebek? (nemtudom, mi tartozik még bele)

2012. júl. 10. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:
noob
2012. júl. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tsara90 válasza:

18 felett már nagykorúnak számítasz Amerikában is, de ott még van egy külön "alkohol fogyasztási" korhatár és az a 21. Sokan azt hiszik, hogy csak 21 éves kortól számítanak nagykorúnak Amerikában, pedig ez az életév csakis az alkohol fogyasztásra vonatkozik.

Az pedig, hogy külföldi vagy és nem amerikai állampolgár nem mentesít ez alól a törvény alól. Szóval legálisan nem fogyaszthatsz.

2012. júl. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A területi elv szerint Amerikában még nem töltötted be az alkoholfogyasztási korhatárt, ezért akár letöltendőt is kaphatsz. Viszont, ha egy amerikai 18 éves jönne hozzánk, akkor itt már ihatna alkoholt. De nem valószínű, hogy valóban inna is.
2012. júl. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2012. júl. 12. 00:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!