Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Amerikában elég köszönésnek a...

Amerikában elég köszönésnek a "hello/hi", még hivatalos esetekben is?

Figyelt kérdés

Egy hete írtam egy e-mailt egy elég nagy amcsi cégnek. Egy jogszabályról akartam érdeklődni, és úgy indítottam a mailt, ahogy a suliban tanultuk ("Dear Sir"). Ők meg úgy írtak vissza, hogy "Hello, Xy".


Ezek szerint az amcsiknál elég így köszönni, még élőben is? Ugyanis utánanéztem a neten, hogy milyen illemszabályok vonatkoznak az amerikai hivatalos levelekre, és ott is a "hello/hi"-t írták.

Ezt figyelmen kívül hagytam, de úgy tűnik, hogy tényleg így van.


Amúgy 19 évesen még simán köszönhetnek nekem így, csak ugye a levélben nem írtam le az életkorom.


Akkor majd a való életben én is köszönhetek így bárkinek, nemtől és kortól függetlenül?



2012. jún. 9. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
az az udvaria, ha dear-t használód, ha helloznak, akkor hellozz visszam de a hi-t azt hanyagold
2012. jún. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
hat igen elég lazák az amerikaiak, hivatalokban is akár meg bárhol koszonhetsz hello-val. általában idosebbeknek azert hello-t mondok, a fiataloknak hi
2012. jún. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az első hülyeséget beszélt.

Hivatalos levelekben "Dear Sir/Madam" egyébként "Hi" vagy "Hello". A hivatalos brit angolban a "Hello"-t csak elköszönéshez használják, de még Angliában is köszönnek "Hello"val.

2012. jún. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Anna333 válasza:

Való életben igen.

Levélben inkább a "Dear" a helyes.

2012. jún. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

ja, biztos nagyon hülye vagyok, csak napi 5-6 angol nyelvű levelet írok csak különböző nációjú partnereknek - addig nem hellozunk senkit, amíg ő úgy nem ír vissza....attól hogy pár amcsi bunkó még nekünk nem kell annak lenni


Hello Mr. Valaki amúgy is hülyén hangzik....

2012. jún. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

hát most amerikárol volt szo meg hogy mi a szokás, nem arrol hogy bunkok vagy nem, szerintem nem bunkosag hanem kozvetlenség.

meg nem a hivatalos brit angolrol van szo, mert az amerikában használt angol eléggé eltér attol. pl hello-t soha nem mondanak elköszönésnél. levélben egyébként én sem helloznék, de ha már lehelloztak, akkor én is ugy folytatnám.

de személyesen nyugodtan mehet a hello

2012. jún. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én tapasztalatom az, hogy minden országból a Hello és a Hi megy kezdésként is. Lehet az amerikai, angol (főleg!!!), belga stb.

Inkább itt közép-kelet Európában megy még a merev tisztelgés. Ott inkább barátságosak az emberek, még hivatalban, munkahelyen is.

Az angolok a leglazább (már mondhatnám legközönségesebb) nép manapság szerintem.

De persze ha még nem volt kapcsolat az illetővel, inkább írj először Dear-t, ha úgy szeretnéd, aztán majd meglátod, milyen ember.

2012. jún. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, elbúcsúzásnál soha nincs hello.
2012. jún. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
" egyébként én sem helloznék, de ha már lehelloztak, akkor én is ugy folytatnám. " értelmező olvasásból buknál, én ugyanezt írtam ;)
2012. jún. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!