Bűn sokáig élni?

Figyelt kérdés

Volt erről egy topic, hogy az ember életkora kb 120 évre van belőve, csak mi mérgezzük magunkat testileg, lelkileg egyaránt, ezért havnan akárhány év az átlagéletkor.

És az jött ki a vitából, hogy összeomlana a gazdasági rendszer, ha olyan sokáig élnénk, ha nem is 120 évig, de jóval tovább 60-65 évnél, meg hogy mi lenne a nyugdíjakkal, meg azzal a rengeteg emberrel, amikor amúgy is túl sokan vagyunk.

Most akkor ezek után aki nem dohányzik, nem iszik, sportol, az tulajdonképpen rosszat tesz, mert csak egy teher lesz a társadalomnak kb 65 éves kora után?

A 80 éves nénikre, bácsikra nézzünk ferde szemmel, hogy miért nem patkolnak már el? És mi is törekedjünk a korai halálra? Elég morbid lenne. Emellett megértem a gazdasági rendszerrel jövők érveit is! Szóval elég ellentmondásos. Hogy lehet akkor ilyen ügyben állást foglalni?



2012. nov. 3. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Elég furcsa az okfejtésed... Senki nem mondta, hogy csak azért, mert a társadalom mint olyan jelenleg nem bírná el 120 évesek tömegét, ezért az egyenlő lenne azzal, hogy ferde szemmel nézünk a 80 évesekre...
2012. nov. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na de ha (majdnem) mindenki tudatosabban élne, egészségesen étkezne, és erre buzdítaná is a többieket, akkor részt vesz egy olyan folyamatban, amivel ha el nem is érjük, de megközelítjük valamennyire a magas életkort, és ezáltal hozzájárul a gazdasági rendszer összeomlásához.
2012. nov. 3. 13:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A gazdaság szemszögéből nézve van valami az okfejtésedben. De az emberi élet nem gazdasági kérdés. Másrészt óriási összegeket fordítanak az emberi élet titkainak megfejtésére, az emberi élet meghosszabbításának kutatására, a különböző betegségek és gyógyításuk kutatására. Ezek a kutatási ráfordítások viszont csak akkor térülnek meg, ha sikerül eredményt elérni. Ha az emberek korán meghalnak, nem fogják szedni az életüket meghosszabbító vitaminokat és táplálék-kiegészítőket, ez a kutatóknak és gyártóknak pedig kész ráfizetés. Megtalálják ugyan a betegségek gyógyításához a gyógyszereket, de nem lesz, aki beszedje, mert már meghaltak,,stb. stb. Na puff, már megint a gazdasági kérdéseknél vagyunk!!!

De akkor se nézz csúnyán az öregekre, Te pedig babrálj ki a társadalommal és élj 100 évig! Én is ezt tervezem.

2012. nov. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hogy én csúnyán nézzek rájuk, isten ments! Pont azért tűnik nekem morbidnak ez az elmélet, mert nehogy már x kor után felesleges koloncként tekintsünk az emberi lényekre. Csak elég sok olyan hozzászóló volt abban a topicban, aki nem preferálta a 120 évesen való meghalást :) és ez ledöbbentett, hogy ennyire anyagiasan gondolkoznak, ugyanakkor el is gondolkodtatott, hogy esetleg én vagyok túl szentimentális.
2012. nov. 3. 13:42
 5/8 anonim ***** válasza:
Az ilyenekkel csak azért is ki kell babrálni, úgyhogy próbálj meg élni minimum 100 évig / remélem én is elhúzom addig /!:-)
2012. nov. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

A gazdasággal szerintem akkor babrálnánk ki, ha hirtelen mindenki úgy döntene, hogy holnaptól egészséges lesz és kőbe vési a célját, miszerint megcélozza a 120 évet.

Egyik napról a másikra.


Igen, ennyire vagyunk "programozva", na de nézzünk csak körül: nagyon mesze van ettől még a magyar társadalom és az egészségügy is.

Egyik oldalról megjelenik a céltudatos élet, a gondolat ereje, étrend-kiegészítők, mentális egészség, sportolás... ezek az emberek (köztük én is) tényleg emelik az átlagot.

A másik oldalról rengeteg céltalan ember éli káros szenvedélyekkel teli napjait, nem gondolva a holnapra. És természetesen az egészségügy is rajtuk kísérletezik.


Valószínűleg vannak olyan nyugati országok, ahol hosszú éves folyamat során a helyzet már sokat változott, az emberek tudatosabbak, egészségesebbek, testileg-lelkileg gondozzák magukat akár 1000 évig is, ezek az emberek az anyagi biztonságot is megteremtik maguknak nyugdíjas éveikre, nem kell őket "eltartani".

Nem gondolom, hogy ezek az országok rosszabb gazdasági helyzetben lennének :-)


Reméljük mi is efelé tartunk :-)

2012. nov. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Várjál, várjál, ki mondta, hogy hogyha 120 éves korunkig élniénk, akkor is hatvanvalahány év lenne a nyugdíjkorhatár?? Nyilván ha annyival egészségesebbek lennénk, hogy 120 évet élnénk, akkor 80 évesen is annyival egésszégesebbek lennénk, hogy lazán dolgozhatnánk még. Hol lenne a probléma? Tudom, nem te találtad ki, de ebben a feltételezésben rejlik a gondolkodási hiba. A kutya nem vágyik arra, hogy tíz helyett hetven évig rozogáskodjon élete végén, nem is ez az orvostudomány fejlődésének/fejlesztésének a célja...
2012. nov. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez igaz, mert nem (csak) az öregkor húzódna el, hanem az egész élet, arányosan elosztva. Vagyis nem teljesen arányosan, mert mondjuk a csecsemő- és kisgyerekkor az nem tartana kétszer annyi ideig. :) Na most kicsit belezavarodtam, hogy hogy is lenne ez. :) Szóval kifejlődik az ember, és a felnőtt, aktív életszakasz hosszabbodna meg, azt követné egy szép öregkor, amíg el nem fárad az annyira, hogy úgy dönt, ideje megpihenni. Viszont akkor a termékeny életszakaszban lévő emberek több utódot hoznának létre a hosszabb idő alatt, és akkor még többen lennénk. Bár nem tudom, mennyire igaz ez a túlnépesedés téma, szerintem a Földgolyó képes lenne ellátni mindenkit azzal, amire igazán szükségünk van, és ha nem zsákmányolnánk ki feleslegesen.
2012. nov. 7. 14:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!