Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak engem zavar, ha valakinek...

Csak engem zavar, ha valakinek a fülhallgató a fülében van, és beszélek hozzá?

Figyelt kérdés

Szóval... Arról lenne szó, hogy egy osztálytársammal egyik reggel véletlenül találkoztunk a suli előtt, és mondta, hogy menjek el vele az írószerben. Végig a fülhallgató a fülében volt, még akkor is, amikor bementünk az írószerbe. Mondtam neki, hogy jó nagy paréj, hogy a fülében van a fülhallgató, és így jön be a boltba, és még én is beszélek hozzá. Az eladónő engem támadott le, és az osztálytársam azt mondta, hogy nem 'szól' semmi, csak benne van a fülében.


Másik osztálytársam is, amikor reggel felér a tanteremben, még mindig a fülében van a fülhallgató, és úgy jön hozzám oda. Utolsó óra után, amikor felvette a kabátot, táskát, akkor is bedugja a fülét, és mondja, hogy menjünk együtt egy darabig. Beszélgetünk, de a füle be van dugva.


Én is szoktam zenét hallgatni, sőt, mindig ha megyek valahová. Viszont a suli kapuja előtt már pár méterre kiveszem a fülhallgatót, és csak akkor hallgatok zenét, ha egyedül megyek haza. Ha társaságom van, akkor kizárt!


Csak engem idegesít, és csak szerintem pofátlanság ez?


18l



2012. dec. 2. 14:25
 1/6 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért, sietek! :D
2012. dec. 2. 14:28
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Engem is nagyon zavarna, de engem igazából mindig. Ha utazok valahová, akkor az olyan, mintha süketen közlekednék. Ha valaki utánam kiabálna az utcán, vagy épp jönne a villamos akkor a fülhallgatóm miatt csapjon el? Szerintem hülyeség úgy közlekedni... És beszélni meg pláne. De hát ez a "menő" és a divat.
2012. dec. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hova sietsz?

Nem tudom, engem a sulis éveim alatt míg tanultam, megtiszteltek azzal hogy nem volt a fülükben fülhallgató

Sajnos sok bunkó ember jár közöttünk, nem egy olyan van amikor valaki tiszta hulla pedig suliba megy, és csorog a nyála nyitott szájjal a zene meg megy nála, ránézek, csak a szeme forog, mondom magamba de pofon vágnálak hát hogy nézel ki

20/F

2012. dec. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is nagyon pipa tudok lenni. A barátnőm, ha mondjuk helyettesítő tanár van benn, de néha szünetekben is zenét hallgat és én meg szeretnék beszélgetni vele egy kicsit és beszélek hozzá és mint ha a falnak beszélnék. Van hogy hallja és van hogy nem, akkor kiszedi a füléből, aztán megint visszadugja. Ki-be, ki-be...Pedig amúgy nagyon normális lány.
2012. dec. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%
Engem az zavar, ha az ÉN fülemben van fülhallgató, és úgy kezdenek beszélni hozzám, nem fogják fel, hogy az annyit jelent, hogy NEM vagyok kíváncsi az emberekre. Szándékosan úgy hallgatom a zenét, hogy ne csak én halljam, hanem nyilvánvaló legyen, hogy úgy sem fogom hallani, ha beszélnek hozzám, ezért inkább ne is tegyék. Hatványozottan idegesít, ha vadidegenek jönnek oda ilyenkor, ismerősnek értelemszerűen alapvető, hogy kiveszem legalább az egyik dugót jelezve, h rá figyelek, mert valóban pofátlanság lenne, ha nem tenném.
2012. dec. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kábé ugyanez vonatkozik a napszemüvegre is. Utálom mikor a saját tükörképemhez kell pofáznom, mert a másik még annyi tiszteletet sem hajlandó mutatni irányomban, hogy levegye azt a szart a fejéről ha hozzá beszélek. Hiába, a tiszteletet ma már trendi nem belenevelni a gyerekekbe.

Annyit tudsz csinálni, hogy megkéred az illetőt udvariasan, hogy szedje ki a füléből a fülest ha veled beszél. Érezze ő magát taplónak, ne téged feszélyezzen a dolog. Én is mindig szólok az aktuális napszemüvegesnek, hogy vegye le a szeméről a szemüvegét míg beszélünk. Ha meg nem teszi, nincs számára mondanivalóm.

2012. dec. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!