Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Titeket is zavar (t) / furcsa...

Titeket is zavar (t) / furcsa (volt) számotokra, amikor tini korotokban a felnőttek magáznak/ magáztak titeket?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, de kb. 13nak nézek ki és ennek ellenére magáztak már bankban, orvosnál, sőt még gyógyszertárban is. Ez még furcsa kissé számomra. Akkor pedig egyenesen zavarban voltam, amikor bementem az orvoshoz ügyeleten és csókolomot köszöntem (háziorvosnál azt szoktam meg), neki meg a válasza "jó napot kívánok, mi a panasza" volt...

Suliban meg az egyik tanár magáz minket és ez eleinte fura volt, de 1-2 hónap alatt megszoktam és az volt tőle a fura, amikor az egyik mondatában tegezett minket. :)


2012. nov. 17. 23:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
minket a középiskolában az összes tanár magázott.
2012. nov. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
16 éves vagy már és nem kisgyerek, egyre többen fognak magázni.
2012. nov. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy kicsit fura, de jobb, ha megszokod. Két év múlva minden hivatalos helyen magázni fognak.
2012. nov. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én 18 vagyok, minket gimiben a legtöbb tanár magázni szokott, sőt, akárhova megyek, mindenhol. Lehet, hogy már felnőttnek számítok jogilag, de valahogy nekem még most is zavaró, ha magáznak, pláne olyanok is, aki majdnem a nagyszüleim lehetnének. Nekem valamiért fura, hogy már ennyire felnőttként kezelnek. 20 éves korban már elmegy, de én még túl fiatalnak tartom magam ahhoz, hogy mindenki felnőttnek nézzen. Én még nem érzem magam annak, hiába az életkor, belül még nem vagyok olyan komoly, hogy már nagynak számítsak.
2012. nov. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Minket is magáznak a gimiben. Én hamar túltettem magam rajta, sőt, a gimiben még tetszik is, mert nem érzem, hogy "lenézne" a tanár.
2012. nov. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
a dolog arról szól, hogy egyenrangú félként kezel. fogadd örömmel.
2012. nov. 18. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
nem zavar érezd meg tisztelönek hogy nemgyereként kezelnek :D
2012. nov. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A magázás nem zavar, de az igen, hogy egyszer a vonaton egy anyuka lenénizett, amikor a kisfiához beszélt (17 éves vagyok). Ezt azért már mégse, eléggé rosszul esett.
2012. nov. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2012. nov. 18. 21:11
 10/13 mustafa33 ***** válasza:
Engem az zavar, ha egy már a pelyhedzésen is túl levő férfiember csókolomot köszön, bár bácsi vagyok már, de ettől kiráz a hideg.
2012. nov. 19. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!