Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért ellenzik sokan a meleghá...

Miért ellenzik sokan a melegházasságot?

Figyelt kérdés
Valahogy nevelésemtől fogva fel nem tudom fogni, miért nem akarják az emberek elfogadni azt, hogy ilyen is létezik, és ezt el kell fogadni. Én magam részéről úgy vagyok, hogy amíg egy másik fiú meg nem környékez, tegyenek amit akarnak, ha pedig valakinek megttszem, kerek perec megmondom, hogy nem vagyok olyan, oszt áldás és békesség.
2012. nov. 25. 10:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
43%
Azért, mert a házasság egy férfi és egy nő kapcsolatán alapul.
2012. nov. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
80%

Mert az emberben a neveltetésből fakadó viszolygás olyan mértékben testet ölt, hogy mondvacsinált erkölcsi alapon szereti nyírbálni más emberek jogát.


Az, hogy a házasság egy nő és egy férfi kapcsolatán alapul, az égvilágon semmire sem ad választ.


A házasság szentségét az érdekházasságok és a családon belüli erőszak hosszú története annyira megkérdőjelezte már, hogy csakis úgy lehetne helyreállítani, ha a házasságot egyetemesen a szerelemre alapítanánk. Ezt pedig teljességében a melegházasság engedélyezése jelentené.


Kár, hogy alig van, aki felismeri ezt.

2012. nov. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
32%
Mert nem természetes módja az együttélésnek, főleg nem elismerve.
2012. nov. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
72%
Ha megnézzük az élővilágot egészében, az élethosszig tartó monogámia a legritkább formája az együttélésnek.
2012. nov. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
58%

Mert sok vallás ellenzi,pl a katolicizmus,viszont már az ókor Görögországban voltak meleg kapcsolatok,kialakult ez a szexuális orientáció a vallás ELŐTT.Viszont ez nem jelenti azt hogy a vallás nem ellenezheti,de ellenzi,mivel ugye nem két Ádámot vagy 2 Évát teremtett egymásnak Isten.


A másik amit mások asszociálnak a házassággal az a gyermek.Abnormálisnak tartják hogy a gyerek 2 apával/2 anyával nőjön fel,a másik nem példája nélkül.


Én pl nem tudom hogy melyik nemhez vonzódom,de egyre inkább úgy érzem a sajátomhoz.A családom egy homofób sereg,akinek ha akarnám se tudnám bevallani.

2012. nov. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
42%

Én azért, mert ez szerintem nem természetes. Van férfi és van nő. Nem véletlenül lett ez így.


De egy ismerősöm, aki nem nem mellesleg apáca, azt mondta:

Én erre egyet tudok mondani. Az állatok, nálunk ezerszer butább és ösztönösebb lények nem tesznek ilyet. Ha az "alsóbbrendűek" nem művelik ezt, akkor mi miért csináljuk?

2012. nov. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

"Az állatok, nálunk ezerszer butább és ösztönösebb lények nem tesznek ilyet."

Egyre valószínűbbnek tarják, hogy az állatok is csinálják. És még volna egy kérdésem azokhoz, akik ezt vallják, offenzív szándék nélkül: Talán nem Isten teremtette a melegeket melegeknek?

2012. nov. 25. 15:54
 8/25 anonim ***** válasza:
42%
Az utolsó kérdésedre a válasz: nem.
2012. nov. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
40%

Miért nem elég a melegeknek a bejegyezhető élettársi kapcsolat? Az tök ugyanaz (szinte), mint a házasság, amúgy ugyanúgy örökölhetnek egymás után, és felbontani is egyszerűbb az élettársi kapcsolatot, mint egy házasságot.


Ha a heteróknak jó az élettársi kapcsolat, a melegeknek miért nem?


Feltétlen ingerkedni kell, bakker -.-

2012. nov. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
49%

Én egy napon szeretnék házasodni. Nem büszkeségből vagy provokációból, de igenis szeretem a párom és mért ne lehetne törvényesíteni a kapcsolatunkat. De meleg és meleg között is nagy különbség van felfogásban. Van, aki akarna házasodni van, aki nem.


Itt ez a videó, ami mindent elmond! :D


http://www.youtube.com/watch?v=TkUkwVmTlmk


23 meleg F.

2012. nov. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!