Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért irigyek az emberek?...

Miért irigyek az emberek? Honnan ered az irigység? Nincs haszna, csak ha úgy érzi, neki is el kellene érni valami hasonlót. Ha kukás lennék, és találkoznék valakivel, aki többre vitte mint én, lehet én is az lennék. Nem is tudom.

Figyelt kérdés

2012. nov. 21. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Haszna ? Egy érzésnek nem haszna van hanem valamiért érezzük az irigység pl azért van mert látunk valamit és ez rávilágít minket arra hogy hiányzik nekünk valami és ez rossz érzés és kivetíted a konkrét dologra mintha attól éreznéd rosszul magad pedig csak a hiány miatt
2012. nov. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahogy az első is mondta, az irigység csupán egy megjelenési formája a frusztrációnak.
2012. nov. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%

Az emberiség darabokra szakadása. Kiesés az egységből. Amíg nem külön lénynek ismerjük fel magunkat, addig a másik ember öröme nekem is öröm, a másik szerencséje az én szerencsém is.

Ha különálló lényeknem fogjuk fel magunkat, akkor az önzés fontos létfenntartó és eredményes tulajdonság. Ilyenkor a másik ember öröme nekem veszteség, az ő szerencséje az én káromra történik. Ez a keserű érzés, az önzés eredménytelensége, sikertelenség, a veresenyben való lemaradás érzése, ez az irígység.

2012. nov. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez nagyon találó. Eekszerint az irigy emberek eleve vesztesek. Én soha nem irigykedem. A más dolga nem az én dolgom. A pulp fictionos iézet nagyon idevág.
2012. nov. 22. 01:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Gyakran irigykednek egymásra a luxuskörülmények között élő, agyonplasztikázott nők is. Mert a másik fiatalabb, szebben varrták fel a műhaját, stb. stb.
2012. nov. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én se irigykedtem sose senkire
2012. dec. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!