Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A fiam tegnap elégette az...

A fiam tegnap elégette az összes Szalagavató és Ballagási emlékét a kertben, aggódom érte lelkileg! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Üdvözletem mindenkinek!


Egy számomra mélyen megrázó kérdéssel fordulnék felétek! A 18 éves fiam tegnap elégette az összes szalagavatós és ballagós emlékét: DVD az eseményről, fényképek, szalag, szalagavatós ajándék, ballagási tarisznya stb...


A Szalagavatója 1 hete volt neki, s már jó előre leszögezte, nem akarja, nem kívánja a dolgot. Mi a férjemmel azt mondtuk rendben, nem várjuk el tőle hogy táncoljon, csak kapja meg a Szalagot, mást nem kell tennie. Végig látszott rajta, hogy bár fegyelmezett volt, szorongott és abszolút nem élvezte a dolgot, egy szenvedésként élte meg a dolgot... Mindenki más büszkén és boldogan kihúzta magát, ő ennek ellentéte volt.


Tegnap, mikor hazamentem a munkából, azt láttam hogy fiam a kertben elégette ezen tárgyakat. Kérdeztem tőle, mégis miért tette, válasza ez volt :" Meg kell tisztítanom magam a borzalmas évek gyötrelméről!" (Bár jó tanuló, az osztálytársaival sosem volt jóban, a fiam antiszociális.)


Megpróbáltam vele beszélni a dologról, de nem tudtam... Nem vagyunk rossz kapcsolatban, s mélyen megdöbbentett az eset. Mint szülő, rossz azt látni, hogy a fiam ilyen fontos életeseményeket kipusztított az életéből és nem élvezte őket. (Nekem mindkettő csodálatos emlék és a mai napig megvan a szalag, tarisznya stb...)


Mit tehetnék a fiamért? Beszéljek vele? Hogyan segíthetnék neki?


2012. nov. 21. 08:09
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmnek is ugyanez a véleménye a gimis éveiről, most pedig egyetemen nagyon jól érzi magát, mert emberszámba veszik. Más visszafogottabb volt osztálytársai is ugyanezt mondják, mert gimiben volt egy kemény mag, akik miatt a többiektől elvárt volt, hogy megjátsszák magukat, nem lehetett véleményük, nem vették őket emberszámba. Ezek a nagyképű taplók amúgy szinte egytől egyik jogász és közgazdász szakokra mentek, szóval ott lehet hogy továbbra is ugyanez megy.
2012. nov. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:

Szerintem sem ismered a fiad igazán. Az évek alatt fel kellett volna tűnnie és megoldást, segítséget kellett volna nyújtani arra, hogy a fiad nagyon nem érzi jól magát az iskolában, a közösségben.

Pszichológushoz kéne fordulni (sajnos elég késő), az ilyen esetekből szokott az lenni, mikor a gyerek bemegy a suliba és lemészárol pár embert, akik baszogatták korábban, aztán az anya meg azt nyilatkozta, hogy nem is érti, ezt soha nem tudta volna elképzelni a fiáról, olyan kedves gyerek...

2012. dec. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Én is rühelltem az egész ballagásos-szalagavatós mizériát. A ballagásra nem mentem el, megmondtam, hogy én nem fogok ilyen agyatlan baromságokon ott bohóckodni, mindenki tudomásul vette. Csak valami perverz idióta találhatta fel a ballagást, az tuti.

Aki pedig a szalagavatót feltalálta, az egy még perverzebb idióta volt. Nincs ritmusérzékem, még énekelni sem tudok, nem hogy táncolni. Azt meg senki sem várhatja el tőlem, hogy beöltözzek Csipkerózsikának, és illegessem magam. Boáááááááááh.

A szalagavatóra elmentem, rám tűzték a szalagot, aztán szevasz tavasz. A kosztümöt, amelyet 20 000 Ft-ért csináltatott az osztályból mindenki erre az alkalomra (és amelyet úgy elszabtak, hogy ennyi erővel zsákruhában is mehettem volna), odaadtam utána a Vöröskeresztnek, hátha ők találnak valakit, akire jó.


Én nem vagyok antiszociális, mára már sikeres és boldog családanya vagyok, de az továbbra sem változott, hogy egy majomparádénak tartom az egész ballagósdit, és felfordul tőle a gyomrom.


No, de mindezzel csak azt akartam mondani, hogy az, hogy valaki teljes szívéből gyűlöl bohócnak öltözve masírozni és közben vigyorogni, mint egy fakutya, még nem jelenti azt, hogy az illetővel bármi baj lenne. Őszintén szólva szerintem azzal van baj, aki még élvezi is ezt az egész cirkuszt...

2013. febr. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

23. vagyok megint. Én jóban voltam az osztálytársaimmal és semmi bajom nem volt az iskolával, de nem vagyok cirkuszi majom. Azt a nyüves tarisznyát a költözéskor kidobtam a konténerbe. Attól, hogy kellemes emlékek fűznek az iskolai évekhez, és pár osztálytársammal a mai napig barátok vagyunk, a ballagást és a szalagavatót még nem kell szeretnem.

Egyszer az iskolában tesi órán eltörött a hüvelykujjam. Ez is egy baromi rossz élmény (akárcsak a szalagavató), annak ellenére, hogy az iskolában történt velem. Attól, hogy az iskolát szereti valaki, még nem kell MINDEN hozzá kapcsolódó dolgot is szeretni...

2013. febr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!