Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A fiam tegnap elégette az...

A fiam tegnap elégette az összes Szalagavató és Ballagási emlékét a kertben, aggódom érte lelkileg! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Üdvözletem mindenkinek!


Egy számomra mélyen megrázó kérdéssel fordulnék felétek! A 18 éves fiam tegnap elégette az összes szalagavatós és ballagós emlékét: DVD az eseményről, fényképek, szalag, szalagavatós ajándék, ballagási tarisznya stb...


A Szalagavatója 1 hete volt neki, s már jó előre leszögezte, nem akarja, nem kívánja a dolgot. Mi a férjemmel azt mondtuk rendben, nem várjuk el tőle hogy táncoljon, csak kapja meg a Szalagot, mást nem kell tennie. Végig látszott rajta, hogy bár fegyelmezett volt, szorongott és abszolút nem élvezte a dolgot, egy szenvedésként élte meg a dolgot... Mindenki más büszkén és boldogan kihúzta magát, ő ennek ellentéte volt.


Tegnap, mikor hazamentem a munkából, azt láttam hogy fiam a kertben elégette ezen tárgyakat. Kérdeztem tőle, mégis miért tette, válasza ez volt :" Meg kell tisztítanom magam a borzalmas évek gyötrelméről!" (Bár jó tanuló, az osztálytársaival sosem volt jóban, a fiam antiszociális.)


Megpróbáltam vele beszélni a dologról, de nem tudtam... Nem vagyunk rossz kapcsolatban, s mélyen megdöbbentett az eset. Mint szülő, rossz azt látni, hogy a fiam ilyen fontos életeseményeket kipusztított az életéből és nem élvezte őket. (Nekem mindkettő csodálatos emlék és a mai napig megvan a szalag, tarisznya stb...)


Mit tehetnék a fiamért? Beszéljek vele? Hogyan segíthetnék neki?


2012. nov. 21. 08:09
1 2 3
 1/24 Sn0wf0x válasza:
84%
Valószínűleg olyan támadások érték az iskolában, aminek az emlékétől nem tud szabadulni. Van egy rossz hírem, ugyanis saját magától már nem is fog sikerülni, ugyanis ez a szorongásnak egy olyan fajtája, ahol az egyéni érzelmi kontroll már nem működik. Mindenképpen pszichológushoz kell fordulnotok, ugyanis veled nem fogja megosztani azokat a dolgokat, amik ezt a reakciót váltják ki belőle...
2012. nov. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
82%
szerintem ne beszélj vele ő így oldotta meg a problémáját legalább elmondta neked.EZ is arra utal hogy jó kapcsolatot ápoltok!20/F elnézést kérek hogy tegeztem!
2012. nov. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
98%

Kár volt eleve ráerőltetned, hogy csinálja végig azt a szalagavatót.

Az antiszociális szó jelentésével meg nem hiszem, hogy tisztában vagy. A gyereked egyszerűen magába zárkózó, mentális problémákkal küzdő gyerek, akit emiatt kiközösítettek, szivattak támadtak a "kedves" osztálytársai.

Az emberek, különösen a gyerekek igen jelentős része az antiszociális, akik ha találnak valakit aki valami miatt kilóg a sorból, akkor annál inkább rugdossák, és mindent elkövetnek, hogy az illető életét megkeserítsék, és ezt még élvezik is, jobbnak érzik magukat ettől. Az osztálytársai közt nyilván van jónéhány szärhäzi kocsog.


Ha nem beszéled rá a szalagavatóra, legalább 1-2 talán elgondolkodott volna, hogy mit tesz, és ezzel legalább szembeköpte volna őket.


Neked szép emlék a szalagavatód, neki nem. Téged szerettek, őbele meg mindenki megtörölte a talpát.

Fiad segítségre szorul, de nem úgy segítesz neki, ha ráveszed, hogy legyen együtt azokkal, akiknek legszívesebben szétrúgná a fejét, ha módjában állna.


Szerinted a legtöbb iskolai mészárlásnak mi áll a hátterében? Az, hogy a "bátrak" kiszúrnak egy gyengét, és mindenki őt szivatja. Minden egyes "gyenge" eljátszik nagyon sokszor a gondolattal, hogy milyen jó lenne bemenni egy gépfegyverrel, aztán szitává lőni az összest. Aztán több tízezer, több százezer megalázott, megnyomorított gyerekből 1-1 egyszercsak meg is teszi.

2012. nov. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%
szerintem jól tette. én nem voltam rosszban az osztálytársaimmal, de nem is nagyon érdekeltek, néha ittunk együtt, de ennyi. ugyanennyire nem ragaszkodtam a sintér tanárokhoz és a gimnáziumhoz sem. direkt nem táncoltam, azt az időt a barátaimmal és csajozással töltöttem, semmi kedvem nem volt hülye ruhában ropni, a szabadidőmet feláldozni, nekem ez nem jelentett semmit, a személyes kötődéseim az iskolán kívülre estek. pár embernek a rongyrázás rá is ment az érettségire, én ehelyett inkább tanultam és bumm felvettek oda, ahova akartam. lezártam magamban azokat az időket, nem szeretek találkozni volt osztálytársakkal sem. ha egyébként vannak normális emberi kapcsolatai és jól is tanult, akkor ennek inkább örülni kellene és rávezetni arra, hogy tudjon neki tetsző közösség megbecsült tagja lenni.
2012. nov. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
83%
szerintem semmi baja nincs.az én középiskolás éveim is borzasztóak voltak ha kaptam volna tarisznyát meg a többi szart én is elégettem volna..
2012. nov. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%
Nem most kellene beszélni vele, már jóval hamarabb kellett volna.Talán csak te hiszed azt, hogy jó a kapcsolatotok.Ha igazán jó lenne, többet tudnál róla.Talán nem ő választása volt az az iskola?Nem szerette amit tanult?Bántották az osztálytársai?Vagy valamelyik tanár?Nem mondta el, de miért?Ezt mind meg kellene kérdezned tőle!Ezek szerint évekig szenvedett valamitől.Én nem tudom ilyesmire hogy nem derül fény hamarabb?Nálunk pl napirendi téma, mi volt a suliban?Ha a lányomnak bármi baja van, nem is kell elmondania, azonnal látom rajta, megérzem."rossz azt látni, hogy a fiam ilyen fontos életeseményeket kipusztított az életéből és nem élvezte őket. "-Ezt így megmondhatod neki és azt is hogy szeretnéd, ha bizalommal beszélgetne veled, ha bármi gondja van.
2012. nov. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Andizsuzsi ***** válasza:
90%

:" Meg kell tisztítanom magam a borzalmas évek gyötrelméről!"


Szerintem segítségre van szüksége. A magába forduló kamaszok gyakran komoly depresszióba tudnak esni. Tapasztalatból tudom. Kérj segítséget egy pszichológustól.

2012. nov. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem sincs semmi baja a fiadnak. Ilyet kijelenteni, hogy valaki mentális problémákkal küzd azért, mert nem érzi jól magát egy osztályközösségben, erős túlzás (valamelyik válaszadó).


Nézd kérdező. Én is így voltam akkoriban, mint a fiad: megmondtam, hogy nem szeretnék elmenni, se táncolni, se szerepelni, se semmi. Ennek ellenére a szüleim szerettek volna látni azzal a hülye szalaggal legalább, így elmentem (nem táncoltam, nem szerepeltem és engem is zavart a dolog). Utána nem is az osztállyal mulattam, hanem legurítottunk 1db felest a testvéremmel egy kis kocsmában és hazamentem aludni.


Nem vagyok antiszociális, de az emberek 90%-át nem csípem. VOltak barátnőim anno a gimis osztályomban, 2-3, de ettől még nem kedveltem magát az osztályt, annak ellenére, hogy nem én voltam a piszkálódás célpontja (sőt, a legtöbben általában nem álltak le velem vitatkozni, mert köpni-nyelni nem tudtak az érveimre). Egyszerűen csak ezek az emberek más szemléletűek voltak mint én, más dolgok érdekelték őket, stb., így nem jöttünk ki jól egymással. Ebben semmi különös nincs. Ettől még nem antiszociális az ember.


Emiatt nem volt kedvem menni szalagavatóra, és nem élveztem a ballagást sem, mindkettőt csak felesleges nyűgnek tartottam. Nekem nem kellett szertartás az életembe ahhoz, hogy felfogjam, hogy most egy másik szakaszba lépek majd. Tudom,, akik közösségi emberek, azoknak ezek a "szertartások" jó élmények, ahol lehet magunkat mutogatni ls büszkének lenni magunkra. Én (ahogy valószínűleg a fiad is) semmi különöset nem láttam benne - nem értettem, hogy minek ez a sok macera azért, mert 6 évet kibírtam ezzel az osztállyal. Senki nem bukott ki, az elejétől tökéletesen egyértelmű volt, hogy mindenki elballag, mindenki részt vesz a szalagavatón, semmi emberfelettit nem láttam abban, hogy "idáig eljutottunk". Csak egy felfújt, pénzéhes magamutogatás volt számomra.


Valószínűleg a fiad is valahogy így érez, és ez teljesen normális néhány gyerek részéről. A ballagás, szalagavató az én szememben marhára nem fontos esemény az életben - majd ha diplomaosztója lesz, arra tényleg büszke lehet, hogy eljutott odáig, hiszen az a szakot kezdők kb. 50%-ának sem sikerül egy jobb helyen. Meg aztán ha talál munkahelyet, előléptetik, stb. Na ezekre lehet büszke lenni, nem a hülye önbizalom növelő kis ceremóniákra a gimiben.

Nem kell rajta sehogy sem segítened, és ne emlegesd neki ezeket, mert csak azt fogja érezni, hogy nem érted meg, hülyének nézed és furcsának gondolod, nem azt, hogy törődésből szeretnél "segíteni" neki. Nem kell neki segítség. Van egy véleménye a dologról, ami normális.

2012. nov. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként lehet, hogy csak szégyell róla beszélni.De erre is neked, mint anyának kellene rávezetned, hogy ne szégyellje elmondani, ha bármi baj, támadás éri őt.Igen, a beszélgetés a legfőbb alapja mindennek és hogy próbáld a gyereked úgy segíteni, ahogyan azt ő is eltudja fogadni.
2012. nov. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Andizsuzsi ***** válasza:
97%

"Szerintem sincs semmi baja a fiadnak. Ilyet kijelenteni, hogy valaki mentális problémákkal küzd azért, mert nem érzi jól magát egy osztályközösségben, erős túlzás (valamelyik válaszadó)."


Én voltam. Ha egy gyerek nem érzi jól magát egy közösségben, nem hozza magával, hogy mindent feléget maga mögött. Ha azt mondja, hogy meg kell tisztítania magát tőle, igenis komoly dolog. Lehet, hogy nincs mentális problémája. De ha igen?

2012. nov. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!